Aydedeli melek kapı süsü

-

keceden-aydedeli-kapi-susu-
Doğumu yaklaşan Ada bebek için aydedeli melek kapı süsü hazırladım. Keçe işinden büyük zevk alıyorum ancak bu modeli hazırlamak ayrı bir zevk verdi bana. Biran önce diğer aşamalarına geçmek için sabırsızlandım ve çok kısa bir zamanda modelimi tamamladım.

Modelde ilk olarak melek kızımı hazırladım. Kızımın saçlarında simli gül kurusu ip kullandım. Yanaklarındaki pembeliği allık ile sağladıktan sonra elbisesini evde bulunan kırık beyaz şifon kumaşıma dantel şerit geçirerek tamamladım.
Aydede şeklini sağlamak için evimde kullandığım yuvarlak çamaşır sepetim çok yardımcı oldu. İki parça halinde kesip elimde diktim (dikiş makinem yok maalesef ama bu benim için bir sorun değil : )) ve içini elyaf ile doldurup ağız ve göz detaylarını da işledikten sonra üzerine kestiğim minik kalpleri, şifon kurdele ve cam inci kullanarak hazırladığım çiçekleri yapıştırdım.

En son aşamada bebeğimizin ismini annemizin isteği üzerine üç ayrı yıldız içine yapıştırıp incilerle süsleyerek pembe saten kurdele ile ana gövdeye monte ettim.
Ada bebek sağlık ve sıhhatle dünyaya gelsin. Annemiz de hazırladığım bu kapı süsünü güle güle iyi günlerde kullansın…

Keçe ve diğer çalışmalarım için facebook ve ınstagram sayfama beklerim.

mugenin el sanatlari

1977 doğumlu iki erkek çocuk annesiyim. Örgü örmeyi ve keçelere hayat vermeyi çok seviyorum

Bir Cevap Yazın