Çarşamba, Nisan 26, 2017
babaanne-anneanne ortak yapımı

16 YORUMLAR

  1. aaa…bende de var bundan.halı gibi bişey,çiftlikteki evde kullanıyordum.Annemin emeği,bizim küçülenlerimizden sökülüp elde edilenlerden mamül.

  2. ay bayılırım böyle kilimlere… bizimde böyle yuvarlak renkli dönen bi kilim vardı ama çok eskiden hatırlıyorum…ayrıca örgüsü nasıl güzel olmuş.. eli değenlerin eline sağlık..

  3. Bu paspaslar gerçekten bir zamanlar hemen hemen herkezin evinde örülüyordu sökülen yünlerden.Renkleri çok güzel ve pırıl pırıl, sen onu paspas olarak kullanma, kenarlarına püsküller filan yapıp örtü olarak kullan bence…

  4. Sevgili Adadenizzi harika ben yere seremem bunu ve cokta yeni görünüyorsevgili banuca nın dediği gibi pekala örtü olurmuş:)) Yünü getirenin, örenin ve itina ile kullananın ellerine sağlık

  5. EVET YA BENİM DE VAR GİYİLMİYEN KAZAKLARI BU ŞEKİLDEĞERLENDİRDİK ANNEMLE BEN ÇOCUKLARIN Bİ SÜRÜ VARDI .BUNU YAPAN TEYZELERİNDE ELİNE SAĞLIK.

  6. teşekkürler gülseyhan. ben hiç yapmadım böyle birşey. Açıkcası o kadar büyük paspası örerken kollarında nasıl taşımışlar bilmem. Yeni nesil daha mı tembeliz ne….