Cumartesi, Ekim 29, 2016

Batik Şal

8

Bu yazı şal örerek geçirdim desem yeridir. Altın örgü forumunda birlikte ördüğümüz batik şalım.. Kullanılan ip, tiftik olduğundan her yıkamada gerdirme-kurutma işlemi yapılıyor. Onun dışında örmesi de kullanması da çok zevkli..

8 YORUMLAR

  1. Ellerine sağlık harika olmuş, renklerin geçişi muhteşem ve bazı işler bitince cok uzun sure el oyalasa da nasıl da keyifli kullanılır. benimde boyle aylarımı alan 10 marifete gonderdigin bir salım vardı ara ara neredeyse 7 ay surdu yapımı:)) batik şal dan kastın batik desenlenmiş degrade yünler sanırım ama tüm sıralarda nasıl bu kadar düzgün geldi bende pek anlayamadım..

  2. Şalda kullandığım ip, angora batik design olduğundan forumda batik şal vermiştik adına. “Revontuli Shawl” diye geçiyor yabancı sitelerde adı. İpi hiç koparmadan ördüm. İkinci ipten sadece son sırayı keserken kullandım. Şimdi Alizenin ipleriyle örüyorum. Onda renk geçisi daha uzun olduğundan daha güzel oluyor..Beğenmenize çok sevindim.Teşekkür ederim..

  3. bende batik ip hayranı olarak bu şallarda ip koparılıyor mu diye merak ediyordum, cevabını öğrendim, elinize sağlık, muhteşem