Baykuşlu hoşgeldiniz kapı süsü modeli

-


Merhaba. Halat ipten keçe baykuşlu ve hoşgeldiniz tabelalı kapı süsü çalışmam. Tam bir aile kapı süsü oldu, anne baba ve çocuk baykuşlardan oluşan kapı süs modelinin hoşgeldiniz tabelası dışında bir de ailenin soy ismin yazılı olduğu halat kısmı var. Kelebek, kalp, nazar boncuğu ve çiçek gibi keçeden figürlerle süslü cıvıl cıvıl bir model oldu.

Keçe baykuş ailesi kapı süsü yapımında kullandığım malzemeler;
jüt halat ip – 6 mm
mukavva kartonu
silikon mumu
ince keçe
kalın keçe
silikonlu elyaf
inci boncuk v.s.

Öncelikle kapı süsünün halka kısmını yapıyorum. Mukavva kartonunun tam ortasına küçük boy yemek tabağı yerleştiriyoruz bu tabağın etrafına halatı sıcak silikon ile yapıştırıyoruz. Ben 35 cm çapında bir çember yaptım, bunun için 8 sıra sarmak yeterli oldu. Arzuya göre daha küçük veya daha büyük de yapılabilir tabii.
Baykuşların kalıbını internette keçe baykuş kalıbı aratarak buluyorum, pek çok model var. Çıktı alıp kalıp olarak kullanıyorum onları. Baykuşlarımı ve ağaç dallarımı ince keçe kullanarak dolgulu yapıyorum ve elde dikiyorum. Dolgusuz da yapılabilir. Tabela kısmını halatlarla çembere takıyorum. Burada da kurdele ya da kordon vb. gibi malzemeler kullanılabilir. Çiçekler için de internette birçok kalıp mevcut. Keçe çiçek yapımı videolarından da çiçek yapımını izleyerek öğrenebilirsiniz.
Bundan sonrası zevkiniz ve hayal gücünüzle gidiyor.

Yapacaklara kolay gelsin, hazır almak isteyenlere de bana profilimden ulaşarak sipariş verebilirler. Sevgiler…

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
Renkli dusler atolyem

1981 TRABZON DOĞUMLUYUM . İSTANBUL DA YAŞIYORUM . EVLİYİM İKİ ÇOCUK ANNESİYİM . ÜRETMEYİ SEVEN , YAPTIĞI İŞİ KENDİNCE YORUMLAYIP ORTAYA ÖZEL TASARIMLAR ÇIKARMAYA ÇALIŞAN EL EMEĞİ AŞIĞI BİR HOBİ SEVERİM . BİRLİKTE ÇALIŞMAK İSTEYEN EL EMEĞİ SEVERLERİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMA DAVET EDİYORUM . SEVGİLER

Bir Cevap Yazın