Bez bebek Tilda

-

el-yapimi-bez-oyuncaklar-tilda-bebek-modelleri
Merhaba, bu da Demet Hanım’ın arkadaşına hediye edeceği bir Tilda bebek. Bebeğin boyu 44-45 cm. Bu bebek için koyu saç tercih edildi. İnsan saçına yakın bir peruk kullanıldı.

el-yapimi-bez-oyuncaklar-tilda-bebek-modelleri-1
Yurt dışında bulup satın aldığım minyatür bir lamba :) İşte şimdi işime yaradı.

el-yapimi-bez-oyuncaklar-tilda-bebek-modelleri-2
Bu tekstil bebek ayakta durabilir şeklinde dikilir. En zor kısmı yuvarlak ve selülit görünümü olmayan bir baş hazırlayıp kumaşla kaplamak ve ayakları özel bir teknikle dikmektir.

el-yapimi-bez-oyuncaklar-tilda-bebek-modelleri-3
Bu harika brads’ları (yaka rozeti) çeşit çeşit yurt dışından sipariş etmiştim. Harika desenleri vardır. Resmen bağımlılık yaptılar bende. Ama keşke Türkiye’deki tuhafiyecilerde de bunlardan bulabilsek.

el-yapimi-bez-oyuncaklar-tilda-bebek-modelleri-5
Bir elinde kumaş at çubuğu, diğer elinde lambayı tutuyor Tildamız.

el-yapimi-bez-oyuncaklar-tilda-bebek-modelleri-6
Diktiğim renk renk botlardan kızlarımın ayaklarını renklendiriyorum. Pamuklu çorap ayakları tamamlıyor. Bebek dikiminde keçe değil, Tilda bebek dikimi için özel üretilen ten rengi triko penye kumaş kullanılır.

el-yapimi-bez-oyuncaklar-tilda-bebek-modelleri-7
Fırfırlı etekle biraz abarttım galiba ama müşterinin isteği böyledir, ben olsam daha sade yapardım eteği.

el-yapimi-bez-oyuncaklar-tilda-bebek-modelleri-8

el-yapimi-bez-oyuncaklar-tilda-bebek-modelleri-9
100 % sevgi ile diktim.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
aylar

Güzel olan her şeyi o kadar çok seviyorum ki inanılmaz. İstanbul'da bebek giyim ve üzerine bir butiğim var. Sıra dışı ürünlerimi ve ürettiklerimi bebechocolate facebook albümlerimde ve blogumda görebilirsiniz. Çocukluk hayalim çizgi filmileri yapmaktı... Yıllarca başka işlerle uğraşıp, bebeğim dünyaya geldikten sonra hayatımın akışını değiştiren bir iş BEBECHOCOLATE. Hiç bilmediğiniz çocuk dünyasına girişimin ardından, hiç bilmediğiniz işe atılma. Bir masal BEBECHOCOLATE, bebeğimin kısmetine açtığım bir iş; bebeklere ait çok şey var içinde. Butiğimi büyüttükten sonra boş vakitte keçe el emeği ürünleri yapmaya başladım. Ürünlerim büyük beğeni toplayınca boş vakit gitti, yoğunluk geldi... Değişik fikirleri keçe figürlerine taşıyan, tamamı el yapımım ve çizimle oluşturduğum koleksiyonumu, bebek, evliliğe, doğuma yönelik değişik tasarımlarda fark yaratıp sizler için üretiyorum. Tamamı el dikişi olan koleksiyonumu umarım seveceksiniz. E-posta: ailarmehinli@yahoo.com

Bir Cevap Yazın