Bu şahmeranı (tabii yaptığım seneler adını bilmiyordum, sonradan öğrendim. Takıcılara, sizde yüzük, bileklik bitişik takı var mı diye soruyordum) 6 ya da 7 yıl önce yaptım. Geçenlerde 1havalar’da takılırken (sanki hiç çıkıyorum da) gördüğüm şahmeran benim yaptığım şahmeranı çağrıştırdı. Tabii çağrıştırdı dediysem yüzükle bilekliğin bir arada olma durumu çağrıştırdı; değilse en ufak benzerlikleri yok, en azından benimki sokak kedisi, 1havalar’daki ciğercinin kedisi olma durumunda. Ne yapalım, yokluktan kendi şahmeranımı kendim yaptım; hem o zaman internet var mıydı ki bakıp öğrenem? Benimki nere 1havalar’daki nere tabii. shane’e söz verdiğim için yayınlayayım dedim, yoksa insan içine çıkmayacaktı, benim bilekte, küçük dünyasında takılacaktı şahmeran takliti yapan bilekliğim
Bilek kısmı başka bir takıdan kopan parçaydı, geri kalanı kolaydı zaten: yüzük al, yüzükle bilekliği birleştirecek zincir oluştur, azıcık şıngırtı tak, oldu bitti maşallah
Bu da ikinci şahmeran denemem, eskidiği renginden ele veriyor kendini zaten. O kadar göz kamaştıran bir şey değil ama benim yıllar önce şahmeran hevesimi doyurdu en azından. Gelecekte daha iyilerini yaparım herhalde. Hele 1havalar’dakini gördükten sonra yenisini yapmam gerek, ama nasıl ?
Oooo
Bak birincinin bilekliğini ikincininde şah kısmını beğendim
(yani uzantı ve yüzük kısmı
Şah orası olsun meran da bileklik diye kendimce düşündüm
) Ben o ikisini birleştirip şahmeran yapardım
Ellerine sağlık…
şenay, yani yerlerini değiştireyim diyorsun
ikiside ayrı zamanlarda yapıldığı için hiç o gözle bakmamıştım bir düşüneyim ben bu konuyu
aslında yenisi 1havalardaki gibi bir şey olsa daha güzel olur ![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
aayyy harika olmuş bunlaarr ellerine sağlık zulaltan bayıldımm vallahi![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
munures, yok canım harika kelimesi fazla kaçar
güzel sözlerin için çok sağ ol ![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
fazla mı ? hiç de değil canım çokkkk güzel![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
munures
![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
amanda benim filizim şah da yaparmış meranda güzel olmuş kuzum ellerine sağlık
haha gonca ,meran kısmı tamam da şah kısmına daha çalışmak lazım
çok sağ ol ![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
bence de çok güzeller zulaltan ve harika kelimesini hakediyorlar,ellerine sağlık![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
esinsel, çoooook teşekkürler.![:D](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_biggrin.gif)
harika olmuş ikisi de:)
mins, çok teşekkürler![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
evet evet bende şah kısmını begendım:)))) ama ıkısıde cok hoş ellerıne saglık canımm:))
ben bunları şimdi gördüm, çok güzel olmuşlar özellikle ikinciye bayıldım.Ellerine sağlık, bir de bişiler yapsan neler yapıcan Allah bilir :))
çok teşekkürler güzel yürekli deli kızım benim![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
teşekkürler sizin işler de çok güzel
loonywoman, çok teşekkürler![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
İlk şahmeranımı Türkmenistan’ dan almıştım, sene 1993… Akik taşlıydı ama kısa zamanda koptu ve dağıldıydı! Nereden nereye; çok güzel olmuş bunlar görmemiştim – ıskalamışım![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
En çok da ay ve yıldızına bayıldım :)))))
Nezaketimin yanında yani
çok güzel özelliklermiş
sevilesi insan özelliği tamda ![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
wow! süpermiş kuzu bunlar çok tarz!
duygu, çooook teşekkürler
1havalardaki daha güzel be ya
bir de ona bak sonra kara ver bence
hay Allah’ım yaa illa onun ki daha güzel, bunun ki daha ii diyecek :)) esin periiisii bak böle kendine haksızlık etmeye devam edersen blogu yayına sokacam![:P](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_razz.gif)
sakın açma kız blogumu icra gelmiş ev gibi bomboş ,daha blog açılır mı be ya![:D](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_biggrin.gif)
Çok hoşuma gitti. Özellikle eski olan daha benlik.Henüz bir şahmeranım olmadı ama istiyorum.Yeniden aklıma düşürdünüz.Ben size çarpı işi bir şey yapsam siz de bana şahmeran yapsanız nasıl olurdu ?![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
Elinize sağlık.
valla takı yapmak çok zor zanaat. elimden hiç gelmez böyle şeyler.
onun için en iyisi satın almak genelde de Joya’mor ‘dan alıyorum takılarımı. düğünümde de ordan almştım ![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
aaa benim şahmeran reklamda alıyor![;)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_wink.gif)
düğünü olanlar sizin reklam yaptığınız yere baksınlar ![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
peşkir, sizin değiş tokuş önerinizde ben karda olup, siz zararda olursunuz kuzum, zira çarpı işi kadar zahmetli değil şahmeran yapmak ,yani benim yaptığım bu acemi işi şahmeranı yapmak zor değil. beğenmenize sevindim çok teşekkürler.
sonayim, size de teşekkürler