Cam boyası ile seramik boyama duvar süsü

-

seramik-boyama-
Merhaba. Şimdi bu ne diyeceksiniz? Haklısınız. Garip bir şey. Öncelikle hikayesini anlatayım. Sevgili apartımanımıza bir kamelya yapılması ile başladı serüvenimiz. Artan düz beyaz renkteki seramik kaplamalardan bir tanesini boyayıp nasıl olacağını görme adına ustamızdan aldım. Evde bulunan Cadence marka cam boyası ile boyadım. Üstüne vernik atmadım. (Henüz suya temas etmediği için nasıl bir reaksiyon verir bilemiyorum.) Hatta elimde bulunan kumaş boyalarından bile kullandım.

Seramik üzerindeki kabartmaları boyadıkça az çok şekiller ortaya çıkmaya başladı. Sonrasında yine başka renk seramikten arta kalan parçaları silikon tabancası ile kenarlarına yapıştırdım. Bu arada seramik için silikon iyi bir tutkal görevi yapıyormuş onu anladım. Malum ağır ne de olsa… Asarken dikkatli olmak lazım. Sonuçta banyomun duvarında mozaik-tablo arası bir duvar süsü oldu. Ben beğendim. Devamını getirmeyi de düşünüyorum.

Hadi size de kolay gelsin.

seramik-nasil-boyanir

2 yorum gelmiş

  1. Avatar photo

    her şey kuralına uygun olacak diye bir şey yok. yeni denemelerle yeni kapılar açılıyor. çok güzel olmuş. bu deneyimden faydalanacak olan çoktur.

  2. Avatar photo

    teşekkürler Shane.Haklisiniz, bazen bir objeden kendi ozelliginin disinda farklı deneyimler de bulunmak seçeneklerinizi arttırıyor.Bu da farklı tasarım ve dizayn elde etme imkanı sunuyor.

Bir cevap yazın