CAM MOZAİK FANUS

-

Cam boncuklarla süslenmiş cam fanus. Dışarlarda renk renk satılan cam boncukları alıp cam fanussa yapıştırdım.Sonrada derz dolgusu ile bir güzel aralarına gelecek gibi sıvadım kurumaya bırakıp üstünüde ıslak bez ile sildikten sonra salonumun bir köşesine koydum.

CAM FANUS BONCUK SÜSLEME
CAM FANUS BONCUK SÜSLEME

CAM FANUS BONCUK SÜSLEME
CAM FANUS BONCUK SÜSLEME
Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

28 yorum gelmiş

 1. embir

  ay şimdi de gidip fanus mu aldıracaksınız bana :)) Çalışma çok güzel olmuş, cam kavanozlar, hatta plastik kutulara da uygulanabilir sanırım, değil mi?

 2. dilevser

  ben de çok beğendim çok güzel olmuş.. süper geri dönüşüm kutular yapılır böyle.. ellerine sağlık güle güle kullan

 3. BeyazKKelebek

  Valla yorumlar için çok teşekkürler. Her türlü objede kullanılır.Plastik konusunda şöyle bir sorun olabilir, ağır bir malzeme olduğu için yani boncuklar ağırlaştırıyor üzerinede derz geldimi dahada ağırlaşıyor onun için pek sağlıklı olmayabilir.

  EMBİR ay şimdi de gidip fanus mu aldıracaksınız bana :)

  gidip alman gerekiyor çünkü daha önce böyle bir çalışma konuşmuştuk.Yanlız şimdiden ip uçu vereyim sakın silikon ile yapıştırmayın bir muddet sonra çıkabilir.

 4. cocuklacocuk

  ellerinize sağlık , muhteşem. Derz dolgu ile biz de toprak küp üzerine deniz kabukları çalışmıştık, yaz günlerinde toplanan deniz kabukları ile çok güzel olur. Burada bakmak isterseniz

 5. BeyazKKelebek

  vsezen diyor ki;Harika olmuş, peki neyle yapıştırılıyor bu boncuklar ve nerden alıyoruz derz dolguyu ?

  Bonçukları ya japon yapıştırıcı ile yapıştırın veya kuvvetli uhu tarzında yapışkanlar var. Derz dolgusunuda aynı şekilde boya satan, nalburcularda bulursunuz.Hepinizin güzel yorumları için teşekkürlerrrrr

 6. Diğecek birşey yok. Saksılarıma neyapsam diye düşünüyordum. Vazgeçtim düşünmekten fikri çok sevdim.Teşekkürler

 7. evde bir saksım var, h.sonu deniyeceğim. önce boncukları yapıştırıp sonra mı derz dolgu, önce derz dolgu yapıp boncukları sonra yapıştırmak mı daha güzel olur?

Bir Cevap Yazın