48 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Bir bebek magazasinda gormustum , hazir pakette satiyorlar ister elinin izini aliyorsunuz ,ister ayaginin..Orjinal bir sey :)

 2. Avatar photo

  Haydins,mağazadaki hazır setleri biz de düşünmüştük, özellikle bebekler için satılıyor ama pahalaı gelmişti. Bu çok daha ekonomik oldu. Gerçi onlarda bebeklerin hassas tenine uygun bir şey var mı bilmiyoruz ama seramik hamuru da çok zararlı gibi gelmedi.Ayak izi de güzel olur Sesiber, hamuru senin tarifinden bulduk biliyorsun değil mi? sitede yazmıştık. Sana burdan da tekrar teşekkür ediyoruz.

 3. Avatar photo

  Rica ederim faydam dokunduysa çok sevinirim. Bu tarife toz boya da katıp renkli çalışabiliyorsunuz. Çocuklar için değil de tabii değişik objeler için kullanmak daha zararsız olur.

 4. Avatar photo

  sualim şudur ki; fimo gibi sert midir yoksa kolayca kalıp alınabiliyor mu? gerçi kolay alınmadığı şeklinde bir açıklama yapmışınız sitede.bu durum bana kulakmemesi kıvamında bir hamur olduğu hissi vermedi diil :)

 5. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Bir zamanlar bizimde ellerimiz o kadardı yani…Bir an bakınca garip geliyor :)Bu arada dürüst olmam gerekirse beni cezbeden yanı varağın yapışması… Ben yapıştıramıyorum hoppp parçalanıveriyor.Yalnız bir şey diyeceğim…Eskiden bizim dükkan vardı hediyelik eşya dükkanı. Ben o zamanlar 6-7 yaşında falanım. Seramik eşyada çoktu. Birgün böyle babamla oturuyorken sessizlik anında minik minik çıt çıt çıt sesleri geldiğini farkedip sormuştum babama noluyor falan diye o demişti ki seramiğin üzerindeki boyalar varya hani onlar çatlıyor kızım…Bir de duvar panoları vardı bilirsiniz hani kızımın odası, oğlumun odası falan yazardı üzerinde seramikten. Onların arkası cilasız olurdu. Ayda 1 falan arkalarına sinek/böcek ilacı sıkardık. Kurtlanırlardı çünkü. O zamandan kalma sanırım kolay kolay seramik bir şey almıyoruz eve… Artık üretilenler nasıldır bilmiyorum ama ben o zaman kendi şahsi gözümle -:)- kurtlayanını görmüştüm bizzat… Bilginize…

 6. Avatar photo

  İlk kez duydum seramiğin kurtlandığını, çok şaşırdım.Sakam ne ilginç bir bakış açısı, doğru aslında. Organik seramik :0)

 7. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Valla dediğim gibi şu anda üretilenleri bilemiyorum kullanmadığım için ama o zamankiler yani en azından bizim sattıklarımız kurtlanıyordu. Çok ucuza mal edilen veucuza satılan bir şeydi… Belki o sebeptendi bilemem… Ama hoş değildi tabi…

 8. Avatar photo

  ooyyiiii pek de tombik çıkmışşş süpersiniz kızlar ellerinize sağlık…s12cim seni 1 kez daha tebirk ediyorum ne güzel işlere vesile oldun bak..

  Öyle zararsız ki kurtlar içinde yaşayabiliyor :))

  hı hıı ben de katılıyorumama artık şimdikilerde eskilerde olduğu gibi yok…severim seramiği çamuru, eh bir de ben oğullarımın yüz kalıbını aldım..siz düşünün artık :Dmaskelerini yaptım..ergenlik suratlarınıhani seneler sonra yüzlerini yüzlerine vurabilmek içinhanımlar minik ellerin kıymetini biliniz :D

 9. Avatar photo

  Geçen Pazar günüydü ve ben de ne zamandır mask kalıbı almayı düşünüyordum. Oğlum benimkini al dedi, boğulur falan diye korktuGm. Dükkandan şapkalar için aldığım kafalardan birini getirdim. Onun üzerinden aldım kalıbı. Dün çıktı güzelce kalıp. Bugün sardım sarmaladım süslemek için dükkana götürdüm. Boyalarımı yaydım, paketi açtım bir de ne göreyim kırılmış kalıbım. Çok üzüldüm. ne malzeme kullanacağız Gamycim? Çamurla yapmıştım ben. Olmadı. Kırılan parçalardan çok güzel şeyler yaptım, bazıl bölümleri mozaik jeliyle boyutlandırdım.

  Birşeyler yapacağım bunlardan ama ne?

 10. Avatar photo

  hay allah..üzüldüm..değerlendirirsin sen Sesimneden kırıldı1- çamur kuruması çabuk oldu, susuz kaldı2- tutkal koymadın3- tuz eklemedin4- gomalac kullanmadın5- ters açıların ince idi çıkmasını engelledisana mail atayım başka bir yöntem uygularsın…

 11. Avatar photo

  Çamuru paketi açtığım gibi kullandım. Bu durumda en azından 4 şık hata yapmışım. Çıkarken kırılmadı pıt diye çıktı da. Sonrası hüsran oldu. Parlak taşlarla süsleyecem diye delikler bile açmıştım. O görülen delikler onlar işte. Ühhüüğühühüüüü

 12. Avatar photo

  sesimm bu muydu dediğinn ben de merakla bekliyordum.. Acaba ince mi kaldı çamur? Çünkü-elbette buradan bakmak çok sağlıklı değil biliyorum-ama ince gibi geldi gözüme… Ama var ya bu parçalara bittim ben..Bu çamur minyatürleri yaptığın çamur değil mi?

 13. Avatar photo

  En azından 8.mm kalınlığındaydılar. Öyle incelikle falan ilgisi yok sanırım, çünkü olmadık yerlerden kırıldılar. Tutunamadılar ya da içi hala kurumamıştı belki de. Ben de tepesine bir yumruk indirdim böyle oldular. Kırdım kafasını onun, üzdü beni diye…Minyatürler de bunlardandı, onlar kırılmadı ama.

 14. Avatar photo

  Parçadan bütüne teorisini bilmemnesnel duyumların izdüşümleriyle, renklerin sanata doyduğu o anda uygulamak istiyorum şartlar elverirse. (çok zormuş böyle yazmak, Gamycim helal)

 15. Avatar photo

  ben anladım.. ;)evet parçalardan bütüne aslında süpermiş, yani biraz picasso vari ki benim de idolum picassodur..pek severim sanatın her telini denemiş, demini demlenmiş abim ..evet hatalarını yazışmak gerek, sana anlatacağım yarın maille tamam mıdır?

 16. Avatar photo

  bak sabredemeyip yarın seramik hamurundan yapabilirim, kendimi tutamıyorum ona göre. Hatta tutklaım olsa şimdi…

 17. Avatar photo

  uykum var Sesimm yatsaksen beklesen sucuklu tost yapsansonra hamuru yoğursan az tutkal tuz gomalak o yoksa arap sabunu ve sukuruyana kadar nemli tutsan öyle tepesinden vurmasan..alçı tozu ve mermer tozu bulamacıyla gesso yapsan….sabret gönül bir gün olur bu haster biterrrrrrr çekilen acılar canım un ufak olur giderrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 18. Avatar photo

  Sesi’cim sayfa işgali falan olur mu? ne kadar güzelmiş masken, kırıkları bile. Denemeye devam et, mükemmel olacak. Gerçi dene demesi kolay.Saatoniki, sanırım biz o kulak memesi kıvamını biraz geçtik, nişastayı fazla kaçırdık. Çatlamaların sebebi de kıvamlı olması gibi geliyor.Fraise, biz el baskısını sprey boya ile yaptık, varak kullanmadık.Gamy, çocukların yüzlerinden maske yapmak onlar için harika bir anı olacak. O kadar muhteşem maskeler yapıp onların maskesini yapmamak olmazdı. Birde maerak ettim gerçekten,Sesi gibi. Çocukların maskesini alırken araya tül gibi birşey mi koyuyorsun nasıl boğulma riskini ortadan kaldırıyorsun?

 19. Avatar photo

  Güneşedoğru yine yapacağım, kurtuluşu yok.Çocuklaçocuk teşekkür ederim inceliğiniz için.Gamzecim gider ayak tarifi de vermişsin, malzemeyi toparlayayım bu gece yapacağım, gündüz mümkün değil gelene gidene işin yoksa anlat. Hacı put yapıyor diyecekler bir de…Gamzecim bir de şu çocukların yüzünün kalıbını boğmadan nasıl aldın, boğmaktan önce zararlıysa diye strech film koymak geldi araya ama ağzına bir pipet verip oradan dışarıya bağlantı mı kurdun ne yaptın?

 20. Avatar photo

  valla bu soruları oğlanlarıma hele Berkayıma sorsanız size destan yazardı. kitap yazacakmış bir sanatçı annenin kobayı nasıl oldum..yoldan çıktım..diye ..valla kahkahalarla güldüm yorumlara.ilk kalıp aldığımda görecektiniz halimizi, gülme diyorum dürtüyorum konuşuyor…buz diyor sanıyorum yandı meğersem yüzü buz kesmiş…hahahhaa durun fotoğrafları bulayım…biz dış dünya ile bağlantıyı burun deliklerine pipet koyarak yapıyoruz.okulda heykel yaparken yüz kalıbı alma sırasında en son burnu kapatıyorduk, ağız kapalı, mimikler sıfır, yüz kıvrımları net çıkması için gerekli…valla yüzlerce yüz kalıbı almışımdır bir bayan demez mi benim klostrafobim var diye.. hahahahaakapalı alan korkusu hay dedim ellerim yüzünde ben burdayım çek de çeker çıkartırım..çok zulum yapıyormuşum gibi gelmişti..tabii çocuklarıma yaptığım zulümleri onların ağzından dinleyin bir de…yıkarlar sizleri karın ağrısından :D:D

 21. Avatar photo

  çocukların anılarını yazsınlar,çok eğlencelidir tabi anlatırken. sitene bir de blog kısmı ekle Gamy’cim.Klostrofobik bayan alemmiş.

 22. Avatar photo

  aman bunları Berkay görmemeli…anılara bir anı daha ekleriz…yazamıyorum burada site açılmıyor, bekle bekle ne oluyor ki ..

 23. Avatar photo

  Vahhh yavrum vahhhh, buradan bakınca zulüm gibi görünüyor hakikatten. İnsan hakları mahkemesi, unicef falan görmesin bunu.

 24. Avatar photo

  yaa işte öyle banada arkadaşlarım diyor çocuk çatısı evlerine alzcağız evlatlarını diye….:)yanıyormuş kerata buz diyor ben de anlamadım ki verdim eline yelpaze..işte karışık..napiim herşeye gönüllü olmasınlar onlarda benden evvel atlıyorlar..o kafayı neden yamulttu sanıyorsun ;P

 25. Avatar photo

  hiii!!..kıyamaamm..bana bakarken fenalık geldi çünkü bende de klostrofobi var..Çok bakamadım bile..off..

 26. Avatar photo

  1. çolukçocuk ellerinize sağlık çok güzel olmuş2. sesi muhteşem bişey yapmışsın ama kırılmış, çok üzüldüm..3. eee.. gamy pes! nasıl bi cesaretle yaptın çocuğa bu uygulamayı..4. kesin berkay çok zevk almıştır:))Allahım yaaaaaaa.. inanamıyorum….

 27. Avatar photo

  siz bir de başka ne uygulamalar yaptım çocuklara bilseniz ah ahhhh …deneklerim onlar benim..Berkay mı ooo zevk almaz mı bayılıyor ve resim yapıyor yeteneksizim bişeye benzemiyor diyor bana anne sen göremiyorsun ben soyut baktım olaya diyor.eh öbürüm Berkerim çamur çocuğu hamurları çok seviyorr

Bir yanıt yazın