ESKİ ve YENİ

-

Kenar bordür olarak koyduğum mavili çalışma, ilk boncuk denemelerimden.Yanlış hatırlamıyorsam boncuk dokuma tezgahları ile ilgili olarak Sevgili Sesiber 10marifette yayınlamıştı.Çok hoşuma giden bu örneği iğne-iplik-boncuk üçlüsü ile yapmıştım. Son çalıştıklarımdan ELİ BELİNDE ve İBRİK motiflerinden oluşan kolyemin fotoğrafını düzenlerken, süslemesinde katkısı oldu mavilimin:)Üstteki KUŞ motifini de Sevgili Racine öğrencileri ile çalışmış.O da çok hoşuma gitmişti,boncuğa uyarlamak zevk oldu benim için.

Geleneksel Türk El Sanatları kapsamında çok güzel halı-kilim desenleri mevcut.Ama küçük parçalar çalışılmak istenince deseni oluşturmak biraz uğraştırıyor.Olsun… seviyorum bu işi :)Teşekkürler Semyıl….Teşekkürler Sesiber….Teşekkürler Racine….

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

17 yorum gelmiş

 1. esinsel

  hepinize gönül dolusu teşekkürler arkadaşlar :) lütfen beni hoşgörün. istediğim gibi bol bol gezinemiyor, güzel çalışmalarınıza yorumlar,yapıp tatlı sohbetlerinize katılamıyorum.nalanım seni seviyorum…duygulandırdın beni:)

 2. Figen abla

  Allahım bu iş bana o kadar zor geliyor ki…bir türlü kafam almadı yaa…herşey ustasına yakışıyor aynen şekilde göründüğü gibi…helal sana can….

 3. banuca

  Muhteşem olmuşlar. Bu boncuk dizme işini yapmayı hep istedim ama olmadı, uğraşmaya sıra mı gelmedi ne. Ne kadar güzel ve düzgün yapmışsın, bravo.

 4. esinsel

  Figencim, her işte olduğu gibi zorluğu öğrenene kadar.Banucum sende öyle güzel işlerle uğraşıyorsun ki birgün sıra getirebilirsen eğer öğretirim sana.Bende şu sıralar tıpkı benim gibi buralara uğrayamayan sevgili arkadaşım Semyıl’dan öğrendim.o gün bu gündür de zevkle yapıyorum:)Nurhanım sağol canım balım.Bazan burayı büyük ve çok güzel bir atölye olarak hayal ediyorum.

 5. fiamma1

  ellerine sağlık, şu boncuklar bir araya gelince ne kadar guzellikler ortaya cıkıyor keşke birde formları duzgun olsa da her yerde her ceşitboncuk kullanılabilse, biliyorum ki cok zorlanıyorsun boncuk bulmakta…

 6. Racine

  esinsel, ilk fotoğrafı görünce aa bizim yaptığımız kuş motifinden dedim :)yazıyı okumaya devam edince rumuzumu gördüm,çok teşekkür ederim çok naziksin..takı olarak düşünülmesi,yapılması harikülade..meşakkatli bi iş boncuklarla, hele ki sen kendin ayarlıyorsun ebatlarını tekrardan..kolay gelsin çok hoş çok güzell :)) tebrik ederim

 7. esinsel

  teşekkür ederim fiammacım.çok haklısın boncuk çeşitleri ile formları uyumlu olsa ne kadar rahatlatıcı olurdu.bu da işin cilvesi herhalde canim :) ne yapalım elden geldiğince artık.racine güzel sözlerinize ne diyebilirim ki? mutlu ettiniz beni, sevgiyle kucaklıyorum :)

 8. SEMYIL

  Canımmmm, benim sevgili arkadaşım, Kadir kıymet bilen dostum,şimdi ne kadar üzüldüm bu yazını öncelikle bu yaptıklarınıgeç gördüğüme. ama sen halimi biliyorsun. bu gün iyikisınırlarımı zorlayıp buraya gelmişimde bu güzellikleri geç deolsa görebildim. ellerine emeğine sağlık.asıl ben sanasonsuz teşekkürler ediyorum. iyi ki varsın.

 9. esinsel

  Canım Semyıl’ım iyileştiğini bilmek ve görmek ne kadar mutlu etti beni anlatamam.Sende iyiki varsın güzel arkadaşım,çok teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın