32 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Kimse de görmemiş. Daha doğrusu tutup kaçmışlar.Harşka örnekler var gerçekten. Geçen yıl yaptığım yüz bloklarım var, bu şekilde değerlendirebilirim de ne zaman? Yazın hiçbirşey yapamıyorum :(Püskül de çok kullanmış tasarımcı. Bayıldım bayıldım.

 2. Avatar photo

  Evet malesef kimse yorum yazmadi:(Ben hiç bu kadar guzel fimolar gormemsitim!Seninde bayilacagini biliyordum gormedigin belliydi ondan soledim zaten (A)

 3. Avatar photo

  fimoyu çok ince olmamak kaydı ile açıp,kenarlarına fırça sapı girinti çıkıntılar verilebilir cadıcım.buradakinin üzeri de fırça sapı ya da benzeri bir şeyle yapılmış.tek parça çalışmak zor,ama bir şablon üzerinde, her kenar ayrı ayrı çalışılabilir.pişirdikten sonra da sağlam olması için bir mukavvaya,yada gözden çıkarılan eski bir çerçeveye yapıştırılır.bu kadaaaar :))

 4. Avatar photo

  imzama, yeni oluşturduğumuz beraberblog’u da eklemek istiyorum.bir türlü tıklanır hale getiremedim.dün gece de uğraşmıştım,sonunda pes edip, marifete yazdım,onlardan da ses sada çıkmadı :(( ne yapsam olmuyor.sinir oldum cansu.gidip biraz daha kurcalayayım bari :))

 5. Avatar photo

  arkadaşlar bu fimoların üzeri cam gibi parlak duruyor verniktenmi yoksa fimoya uygulanan frklı bi teknikmi var beni bilgilendirin nolurrrrrrrr

 6. Avatar photo

  buarada sitedeki herşey harika ne hoş tasarımlar öle hanımlar bakmadan geçmeyin.paylaşımın için çok saol cadıkazanı mükemmel bunlar. haikaten böle güzel fimolar bende görmedim. yeniden fimo aşkım depreşti, sayende!!!

 7. Avatar photo

  Küçükgüneş çerçeve fimo değil seramik bence ya da çok parlak cam verniği gibi birşey kullanılmış. Ondaki parlaklıktan bahsediyorsan. Diğerlerinde de transparan kil, likit kil kullanılmış, zımparalanmış. Bazıları da likit kil kalıba dökülmüş.

 8. Avatar photo

  bayıldım, çok çok ama pek çok güzel…böylesini hiç görmemiştim…harika bir işçilik ve tasarım…tabii püskül eklenince SESİBER in beğenisi bir kat daha artmış:)

 9. Avatar photo

  tek çerçeve deil sitedeki diğr ürünleride incelediyseniz onalrında ne kadar parlak durduğunu fark etmişinizdir.sibel abla fimo alırken hangi türünü almak gerekiyor bilgi verirsen çok sevinirim. mesela böyle bir model çalışmak istesem likit harici fimonun hangi türünü kullanmalıyım?

 10. Avatar photo

  Esinselcim ben çikmistim cnm burda olsaydim yardim ederdim çok komplike bende baya ugrasmistim yapailmek için:)Rica ederim kucukgunes:)O zaman napiyoruz fimolari elimize alip yapip sonrada bozuyoruz:DSesi bana kalsa aman i$te cilalamislar derdil bildigimden degil ya:)

 11. Avatar photo

  Diğerlerin bu mavi çerçeve kadar parlak değil ama.

  Mesela bunda kalıba fimo likit jel içine milliefiori desen blokları yerleştirilip yapılmış.

  bunda çerçeveler fimo, bunlar da kalıpla likit jelle çalışılmış. Desenlerde de beyaz transparan fimo kullanılmış.

  Yüz çalışmak çok zor ama bir o kadar da zevkli. Bitince mucize gibi sonuç alıyorsunuz. Sonradan yüz kesitlerine değişik ifadeler de vermek çok güzel ve kolay. Burada da aynı yüze gülen, kızan ifadeler verilmiş dikkat ettiyseniz.

 12. Avatar photo

  Gibi ama aynısı değil cansucum. Görüntü olarak benziyor, fakat resin daha şeffaf ve yapılışı ev tipi değil.

 13. Avatar photo

  Burada daha çok Fimo’nunki satılıyor. Semih Yener Sculpey getiriyordu bir ara. Polyclay de var ama burada satışı yok sanırım.

  Burada değişlik örnekler ve testler var.

Bir yanıt yazın

Video: Polimer kil çiçek nasıl yapılır?

| | 5 Yorum

Sevgili Nihan, polimer kil derslerine devam ediyor. İlk videoda güzel renk geçişleri yapmayı öğrenmiştik, şimdi göz alıcı polimer kil çiçekler yapıyoruz. Hadi izleyelim. Diğer polimer kil videolarımız burada.  ...

Kristalli fimo anahtarlık

| | 0 Yorum

Merhaba. Kristal taşlarla süslü fimo anahtarlık yapımı anlatmak istiyorum. Bitmiş halimiz bu İşe ilk önce fimo (polimer kil) hamurumuzu yumuşatmak ve açmakla başlıyoruz. İstediğiniz renk hamuru açtıktan sonra akrilik mühür...

Fimodan göz yapımı

| | 1 Yorum

Elimden geldiğince fimo hamurundan evde göz yapımını anlatmaya çalışacağım. Bunun için araştırmalarım sonucu öğrendiğim ve kendi kolayıma gelen şekilde uyguladığım 2 etikili yöntem var:  1. yöntem: Öncelikle kaliteli bir yazıcıdan bu...

Kış güzeli Ivy

| | 21 Yorum

S on dakikada anca tamamlayabildiğim Ivy hanımla tanıştırayım sizi. Kararsızlıktan ölmek üzere olduğum anlar oldu kostümle uğraşırken, yapım aşaması fotoğraflarında denediğim kumaş kombinasyonlarının bir kısmını görebilirsiniz zaten. Ayrıca beni örgü...

Kırmızı paltolu kız kolyesi

| | 3 Yorum

Kar yağmış her yere, belli belirsiz ayak izleri var her yerde… Soğuk ama güzel, canlandırıyor kırmızı paltolu kızı kendine getiriyor… Tüm düşüncelerden arınıp kar tanelerinin duruluğuna bırakıyor kendini… Yürüyor ve...

Kar canavarı Yeti ve Eskimo kız

| | 2 Yorum

Uzun zamandır kar yağmadığı için karlı bir ortamda fotoğraf çekemedim, arka plan bahar gibi görünse de aslında kar seviyorlar çok Amigurumi kar canavarı Yeti ve Eskimo kızımız yarışmadaki yerlerini alıyorlar....