Geçen yaz hep kendi ördüğümçantaları kullandım..

-

Çok severek ördüm bu iki çantayı…

İki yana da birer cep…

Dikelim cepleri..

Kapak kısımlarına da cırt dikelim..

Bu da bir önceki ördüğüm çanta…Dikiş makinam olmadığı için iç astarını tamamen elimde diktim…

Kapağın üzerindeki o metal harfler var ya,onları eski bir çantanın üzerinden söktüm ve buna taktım…Gerçi çok anlamsız harfler,ama ne yapayım,bula bula bu kadar harf buldum :))))

O tutup açma kısmındaki yuvarlak şey de,eski bir broş…Buraya düğme niyetine iliştirdim…Haa bu arada,beyaz olan çantanın süslemeleri daha bitmedi…Bitsin buraya ekleyeceğim elbette son halini….

Kahverengi olanı makrome ipiyle ördüm..Ama beyaz olanı için evdeki normal iplerden kullandım…Benim favorim,kahverengi olanı…Tepe tepe kullanıyorum hala …

24 yorum gelmiş

 1. bulbille[pilli_silinen_hesap]

  çok güzeller :) güle güle kullanın.birşey soracağım,böyle örgü büyük çantaların sapları cok sarkıyor o sorunu nasıl çözdünüz?bu kadar düzgün nasıl görünüyolar :)

 2. Figen abla

  bulbille’ciğim haklısın…sapları cidden sarkıyor :)))düşün, kalça hizasına kadar geliyordu..kullandıkça kullandıkça dizlere kadar uzadı sapı :)))))))kahverengi olanı çok kullandım..hatta paralayana kadar kullandım..sapı uzadıkça uzadı ama oralı olmadım :))))beyaz olanı hiç kullanmadım..hala böyle yarım duruyor..iç astarı ve dış süslemesi yapılacak daha…ama kendimce inandığım bir konu var canlar…bunu deneyeceğim…sapı öordükten sonraiç astar renginden kumaşla dikmek istiyorum..kumaş onun sarkmasını önleyecektir..,ilk ören denesin neolur..kesinçok işe yarayaca..hepinize kocaman sevgilerle bi sürü öpücükler can kıslar :)))

 3. bulbille[pilli_silinen_hesap]

  aaa güzel fikirmiş :))) bende hep çanta örünce ahşap sap felan alıp onu aynı ipten sarıyodum.sarkması hoşuma gitmediği için. ama bundan sonraki ilk örgü çantaya sap yapılacak ve sapına astar kumaşı dikilecek :)))

 4. Figen abla

  teşekkürler can kızlar :)))kahverengisini canı çıkana kadar kullandım valla…denizde, sokakta filan :)))beyazı süsleyemedim…ben hiç süslemekten anlamam kiii :)))öyle garip garip duruyor bir köşede..öyle boncuklu, taşlı süslemelerden hiç anlamıyorum..elbet bir gün ilham gelir diye hala bekliyorum :)))

 5. Figen abla

  firedupçuğum eski çantaları atmadan önce üzerlerinde ne kadar süs-aksesuar varsa aman atmayın…hazır süs işte :))))teşekkürler ablam :)

 6. embir

  ya varya başlıktan sen olduğunu anladım, elinden gelmeyen bir iş var mı merak ediyorum. Birde hani yarım yamalak değil hepsi en güzelinden alasından çıkıyor elinizden.

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
Figen abla

iki çocuk ve bir köpek annesi.. tiyatro eğitmeni.. yaşlı..çok yaşlı....

Boncuklu tığ işi çanta yapımı

| | 0 Yorum

Telefon, cüzdan gibi en gerekli birkaç eşyanızı koyabileceğiniz  ve çapraz olarak takabileceğiniz bu güzel ve şık tığ işi boncuklu çantayı çok kısa bir sürede yapabilirsiniz. Malzemeler Çeşitli renk ve boylarda kum...

Üçgen örgü çanta

| | 3 Yorum

Üçgenlerden tasarlanmış bir çanta. Tasarım tamamen bana aittir. Örerken çok eğlendim ve keyif aldım. Çantayı örme amacım ise görenlerin sadece biraz gülümsemesi… Çantanın tamamında sık iğne tekniği kullanılmış. Üçgen parçaların ayrı...

Sarı örgü çanta

| | 2 Yorum

Baklava dilimi şeklinde sarı çanta. Malzeme olarak kalın yün ve tabii ki ona uygun bir tığ gerekiyor. Çantaya tabandan istediğimiz uzunlukta zincir çekerek başlıyoruz. İstediğimiz uzunluğa gelince (benim çantamın tabanı...