gömlek bluz
Giymediğiniz gömleklerinizin kollarından çocuğunuza etek dikebileceğiniz hiç aklınıza gelir miydi? Peki yine bu kollardan yada ceplerden cüzdan yapmayı denediniz mi? Nasıl yapıldığını görmek isteyenler böyle buyursun.
gömlek cüzdan
Giymediğiniz gömleklerinizin kollarından çocuğunuza etek dikebileceğiniz hiç aklınıza gelir miydi? Peki yine bu kollardan yada ceplerden cüzdan yapmayı denediniz mi? Nasıl yapıldığını görmek isteyenler böyle buyursun.
Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.
İlk önce yapacağımız cüzdanın şekline karar verip katlıyoruz, zımbalıyoruz. İpimizi ve süsleme malzemelerimizi hazırlıyoruz. Kenarlarından tutturup iğneliyoruz. Dikiyoruz. Ben ahşap düğme tercih ettim süsleme için. Ve düğmelerimizi dikiyoruz.....
ilk önce cüzdanımızı yapacağımız şekli belirliyoruz büyüklüğünü belirleyeceğimiz yerden katlıyoruz ve iğneliyoruz, kenarlarını dikiyoruz, birkaç dikme şekli var, benim yaptığım birkaç dikiş şeklinden biri, ikiye böldüğümüz lastik tokayı dikiyoruz, cüzdanı...
Kamuflaj kumaş, astar, kurdela ve cırt cırt kullandım. Astara yan kanatçıkları diktim. Astar ile kamuflajı birbirine diktim. Kurdela biye geçtim, cırtı diktim ve minik bir kurdela çiçekle süsledim. Blogum...
Keçeden küçük cüzdan çanta nasıl yapılır? Bu keçe cüzdanı yapıp üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz, değişiklikler yapabilirsiniz. Önce malzemelerimizi hazırlıyoruz, ben küçük bir cüzdan yaptım, ebatı size kalmış. Keçeyi ona göre...
İlk önce kartondan şablon hazırlıyoruz. Kenar paylarından boşluk bırakarak (derinlik olması için) iğneliyoruz, sonra da dikiyoruz. Lastik tokayı ikiye bölüp yarısınız kullanıyoruz, lastiği iç kısmına dikiyoruz. Dikilen lastiğe göre cüzdanı...
En yakın arkadaşlarımdan biri, şu meşhur halı kaydırmazdan kılıf yapsana bana dedi. Biraz fazla parça kesmiştim onu da kardeşine yaptım buyrun: Malzemelerimiz: 15×5’lik halı kaydırmaz 2 cm’lik cırt cırt. Dikiş...
Kumaştan güzel ve basit bir cüzdan dikimi aşamaları buldum ve paylaşmak istedim. Bunu sadece cüzdan olarak değil, makyaj çantası, el çantası, kumaş clutch gibi değerlendirmek için çeşitli boylarda da dikebiliriz....
gerçekten harika bir fikir ama uygulamak için dikiş bilmek lazımm
ben dikişş öğrenmek istiyorummmm ![:(](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_sad.gif)
Bana çok matıklı geldi nedense hani büzgüsü ve belde ki kemeri bile hazır. Ama daha evel ben pantolanımın cebini çantaya çevirmiştim bu da aklıma gelseymiş ya.
Evet bende pantalonumun cebinden makyaj çantası yapmıştım. Eteğe fermuar bile dikmeye gerek yok. Kol düğmesinden açılıp giyilir.
evet bak bu yazıyı tuttum öle bir kravattır gidiyo ortalıkta ama bu gömlek kolundan etek ii gitti hem kullanılabilir de çok güzel beğendim embir.))))
sayın embiri oyalamak için unicef ve BM nezdinde girişimlerde bulunup sudan’dan, nepal den, ırak’tan ve kamboçya’dan eğitim alacak insanlar getirttim de huzura erdim biraz olsun..yoksa bu tempoyla aradan çıkacaktım allah muhafaza..
:))sana da bir çay söyliyim 12…valla çok içimden geldi…
canım benim nokturn herkese çay sölüyorsun :))))
gönüller zengin be asyacım:)
öle valla:))))
çocuğumuz erkekse nolacak?
bende genç kızken kottan çanta yapmıştımm.buda değişik olmuş.çocuklara yapılabilir ne güzel.
ben çaya gark olmuş bi insanım sayın nokturn..lafın kısası , ööle bi çay filan kesmez artık beni ..semaverle olursa düşünebilirim belki
yine de saray talim terbiye esaslarına göre bir teşekkürü çok görmem tabi…:)
Merhabalar,Ofisten çıktım evime geldim, laptop kucağımda… Öncelikle şu kıpkırmızı olan yorumları bir okuyayım, sonra yeni eklenenlere bakıp ardından araştırmaya başlıyorum :))
Sevgili saatoniki benim bu yoğun iş tempomda parmağının olduğunu anlamıştım zaten. Durum şöyle ki 02-07 Haziran arasında Iraklılar yine geliyor (eğitim aşkı işte) ve bu sebeple İstanbul seyahatime 09 Haziran’da başlıyorum ve 15 Haziran’da Ankara’ya dönüyorum. Demem o ki önümüzdeki ay rahatsınız :))Btugan sizde hoşgeldiniz
ee ben de eşek değilim ya bi semaver göderirim bu lütuf üstüne:)
aradan yaklaşık bir yıl geçmiş ve ben yine aynı yoğunluğa girdim. Hani görmeyenler içinde bu yazıya yorum yazıyorum ki gömlekten tunik yaparken kollarını da atmasından etek yapsınlar![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
Kulağım çınladı, buraya koştum ki, bu laf bana gelmiş:) Ben kollarını da tunikte kullanmıştım, bir daha yaparsam söz aklımda olacak üstad:)
:)) canım benim evet ya kolları kullandığını bilemedim, ondan yazmıştım![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)