Pazar, Ekim 23, 2016
Gülümseten bileklikler

Gülümseten bileklikler

21

bileklik
Bu gördüğünüz muhteşem güzel bileklikler Yağmuryürek‘in marifeti onu baştan söyleyeyim. Hani kendini; “ben bir şey bilmem, bende yetenek ne arasın” gibi tanımlayan ve tanıtan bizim Yağmuryürek :) Şimdi bu bilekliklerin güzelliğine bakıp siz karar verin Yağmuryürek’de yetenek var mı yok mu? 19 Temmuz akşamı elime geçen bu güzel hediyeleri sizinle paylaşayım dedim, hem Yağmuryürek’in güzel gönlünü ve de muhteşem yeteneğini görün istedim, bu güzelliği yanlız ben görmeyeyim değil mi ya? Hayatımda ilk defa kız kardeşim dışında bana hediye veren Yağmuryürek oldu bu yüzden anlamı da çok büyük bu güzel bilekliklerin. Her detayı ayrı güzel, beyaz boncukların üzerine ojeyle çizdiği gülen yüzler ve kalp, sarı bilekliğin ucuna konmuş nazar boncuğuna benzeyen uğur böceği (küçükken uğur böceği buldum mu dilekte bulunur uç uğur böceği bana dileğimi getir derdim, sonra beklerdim benim dilek gerçekleşecek mi diye) ve de en sevdiğim renklerden oluşmuş bileklikler.

bileklik
Bu bileklikleri çok sevdim :)

bileklik
Bu fotoğrafları da gliatasarim‘in anlattığı FotoFuze programında düzeltmeye çalıştım ama onun kadar başarılı olamadım sanırım, renkler canlı çıkmadı :(  Tekrar teşekkürler Yağmuryürek :D

Paylaş
zulaltan
Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör Veya güzel bir şey yaz..Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla.. Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü her insan ölecek yaşta..! Geç kalmayasın." Şems-i Tebrizi Kişinin değeri nedir? - Aradığı şeydir! Eğer sen, can konağını arıyorsan, bil ki sen cansın. Eğer bir lokma ekmek peşinde koşuyorsan, sen bir ekmeksin. Bu gizli, bu nükteli sözün manasına akıl erdirirsen, anlarsın ki Aradığın ancak sensin, sen. Madendeki inciyi aradıkça madensin. Ekmek lokmasına heves ettikçe ekmeksin. Şu kapalı sözü anlarsan, anlarsın her şeyi; Neyi arıyorsun, sen osun. Senin canın içinde bir can var, o canı ara! Beden dağının içinde mücevher var, o mücevherin madenini ara! A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara; Ama dışarıda değil, aradığını kendinde ara. MEVLANA

21 YORUMLAR

 1. bugün yağmuryürek giremez internete onun adına çok teşekkürler :)bu bileklikler bana uğur getirecek :) mehtap hanım şems-i tebrizi ne güzel söylemiş tam 10marifet üyelerine göre :)

 2. ooo benim bilekliklerim ekranlarda……. canım filizim öyle bi anlatmışsın kiiii ben bile hayran olcem kendime…. seni gören duyan dünyayı bağışladım sanır :) hem ben de burada yaşadım hiç görmediğim (tanımadığım demek istemiyorum :) ) insanların yüreğini :) çok sevgili huber huberyalarından anneler ve oğullarını verdi ve sevgili glia :) bilekliği yanında çok hoş resin (umarım adını doğru yazmışımdır :) ) küpeleri hediye etti….. ve bu hediyelerin bununla kaldığını hiç sanmıyorum o kadar yüreği güzel insn biraraya gemişki burada…. tabiii aslan payı editörlerimizin :) ben seviyorum bütün üyelerini hem :) iyi ki varsın 10marifet :)
  bu arada beğenen herkese teşekkürler……

 3. yağmuryürek el emeği hediye her zaman parayla alınandan daha değerlidir çünkü el emeği bir şey yaparken insanın en değerli şeyi zamanını harcaması gerekir :) ne kadar zengin olsakta ,tüm dünyayı parayla satın alacak gücümüz olsada bir tek zamanı satın alamıyoruz o yüzden zaman paradan da kıymetli. sen işin gücün arasında benim için zaman ayırıp bu güzel şeyleri yaptın o yüzden paradan daha kıymetli :)

 4. Sevgili yagmuryurek, bu bileklikler çok hoş olmuş. Beyaz boncuklara, özenip, ayrıca bu sevimli suratları çizmeniz kendinizden kattığınız ayrı bir incelik. Gönderdiğim hediye için ( resin-doğru ) takdirinize çok teşekkür ederim. Siz o bileklik sürecinde yazmış olduğunuz e-postalarla samimiyetinizi hissettirdiniz.
  Benim elimden gelen de size ufak olsa da bir hediye göndermek oldu. Beğenmenize sevindim. Dilerim güzel günlerde kullanırsınız.

  Sevgili zulaltan, sizin de paylaşımınız ne kadar değerli, ne kadar ince düşünmüşsünüz.
  Emeğin takdir edilmesi her şeyden değerli.

  Burada hiç yüz yüze tanımamış olsam da ( ki etkinlikte tanışabileceğimizi umuyorum ) yazıları, eserleri, yorumları ile bana destek olan herkese bu vesile ile tekrar teşekkür ederim.
  Sevgili Shane nezdinde, tüm 10marifet ekibine de teşekkürlerimi sunarım.

  İyi ki varsınız!

 5. oooo ben kaçırmışım bunları , hani şu “ben marifetli değilim” diyen yağmuryürek mi yaptı bu bileklikleri :D o zaman ne diyoruz maaşallah :D

 6. yağmuryürek fotoları gliatasarım çekse daha güzel görünürdü ayrıca biraz şımarık olsan ne olur dünyanın sonu mu gelir ?? :)

 7. ayamaya teşekkür ederim :) hala aynı şeyi söylüyorum….
  zulaaaalll sende gayet iyi çekmişsin sonuç olarak zamanla oturacak eminim gliada makinesini eline aldığı gibi bu güzel fotoğraflar çıkmamıştır :) zamanla seninkilerde güzelleşecek yeter ki iste di mi glia?

 8. ımmm…şey…kem…küm…mıgf…dıgıl… :)
  yagmuryurek bu şekilde bir cevap vereyim, siz anlarsınız.

  İyi bir makine, doğru ışık elbette iyi bir fotoğraf için temel. Biraz durup düşünerek deklanşöre basmak en doğrusu. Heyecan, acelecilik bu süreci çoğu zaman olumsuz etkiliyor.
  Aslında zor değil. Deklanşöre basmadan önce vizörden iyi bakın. Güzel görünüyor mu, açı doğru mu, ışık yeterli mi, gölgeler fazla mı vb…
  Tamamsa, basın gitsin.
  Olmadı mı? Devam, devam… Olacaktır. ;)