Cuma, Ekim 28, 2016

Kaboşon bileklik

9
Bileklik
Bileklik

Kaboşon ya da bezeme tekniğini çok seviyorum..Yaptıklarım şu bileklik kadar profesyonel değil tabii ki. Bu bilekliğin yapılışını öğrenmek için şurayatıklamanız yeterli.. Benim yaptıklarım ise burda.

9 YORUMLAR

  1. Elinize sağlık. Ben bu şekilde yapılan takıları merak ediyordum bilgilendirici oldu, teşekkür ederim.. Bu bilekliğin kola takılan kısmı nasıl yapılıyor tam olarak anlamadım…Polimer kil gibi birşey mi yoksa hazır mı alınıyor?

  2. sevgili jemand takıların için eline sağlık…ben bişi sormak istiyorum bu kum boncukları misina ile mi yoksa yapıştırma yöntemi ile ortadaki büyük taş etrafına diziyorsun…orta daki büyük taşı keçeye yapıştırıyoruz dimi?

  3. ayserg beğenmenize sevindim..kola takılan kısım dediğin bu anlatımda metal bir aparat sanırım sen herhangi düz bir bilekliğini de bu iş için kullanabilirsin.. sibel abla yada yakaza fimodan yapmıştı fimoyla da olur..çilekçiim çok sağol.. onun resmi çok kötüydü ya bişey belli olmuo sanıodum;)kumboncukları ben misinayla işliyorum ama naylon iple de olur cevcev.. şurda bir örnek var.. ben kumboncuklarını 4 ileri 2 geri şeklinde içinden geçerek kumaşa boncuk işlermiş gibi yapıyorum.. kumaş konusuna gelince ben keçe gibi bir kumaş kullanıyorum(tam adını ben de bilmiyorum ) kalın ipleri çıkmıcak çok fazla da dokulu olmayacak bir kumaş da bu işi görür sanrırım. başka sormak istediğiniz sorular varsa cevaplamaya hazırım çok profesyonel olduğum söylenemez kitaplardan netten öğrendimbende

  4. jemand ben fimoyla ilk tanıştığım zaman yapmıştım aynı bu şekilde..hatta ben de bu fotodakini fimo sandım ilk bakışta…fimo ile yaparken hamuru biraz kalın tutmak gerekiyor..