10 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  çok ilginç paylaşımların var .Chat noir fransızca ,kara kedi değil mi?ben çocokken kasabamızda kolonya imalatcısı vardı.Biz ondan limon kolonyasını şişelere doldurttururduk.Bir gün yeni bir kolonya ürettim dedi ,çok güzel bakın ,deneyinadı cihat noyirBiz koptuk ama açıkca da gülemiyoruz.Orta okulda Fransızca dersi görüyoruz.O hafta da hayvan adlarını renkleri filan öğrenmişiz.nasıl okunduğunu biliyoruz…..senin adını her gördüğümde bu anı aklıma geliyor.

 2. Avatar photo

  Sevgili nalana bu değerli anını benimle paylaştığın için çok teşekkür ederim.Çok hoş gerçekten.Gülümsedim. :) Beğenmene de sevindim.Evet Chat Noir fransızca kara kedi,siyah kedi demek.Bildiğin gibi türkçe telaffuzu da şa nuar şeklinde.Bende paris seyahatim sırasında montmartre’da Chat Noir posterini gördüm.Zaten kedileri çok sevrim.Çok asil bir duruşu var.Hoşuma gitti.O yüzden onu tercih ettim.

  Sevgili bahar006 ve farfin sizede yorumlarınız için teşekkür ederim.Beğenmenize sevindim.:)

 3. Avatar photo

  seni kara kedi seniii,blogunu farketmemiştim gidip bakayım bari.paris nasıl,hayal gibi değil mi?ben gençken merak ederdim.Geçen yıllarda nedukcuğum gittiğinde merakımı bildiği için seyahatini anıları ve resimleriyle postane den yazmıştı .Sonra buradan (onmarifetten)ayrılınca o yazışmalarımız da silinmiş.nerdeyse görmüş kadar olmuştum.

 4. Avatar photo

  :)) sevgili nalana yorumunuz beni memnun etti teşekkürler. Paris gerçekten güzeldi.Biz eiffel kulesine yaklaşık yarım saat mesafedeki boulogne ormanının önündeki Boulevard Suchet de oturmuştuk.Eski fransızların oturduğu kaliteli bir semtti.Montmartre’ı çok beğenmiştim.Sacre Couer kilisesinin oradaki manzara çok hoştu.Ailemle güzel anılarım var oralarda gerçekten.Romantik bir şehir.Ancak popüler yerlerinin dışında her ülkede olduğu gibi bakımsız çok güvenli gözükmeyen sokakları da vardı.Güzeldi.Rüya gibiydi.Allah tekrar gitmeyi nasip eder işallah. Bu arada ülkemizde gerçekten doğal ve tarihi güzellikler açısından çok zengin.İstanbul da boğazıyla,denizi,martıları,tarihi eserleri,muhteşem manzaralarıyla,adına şiirler yazılmış çok özel ve büyüleyici bir şehir.Her yerin kendine göre güzellikleri var.Her yeri gezip görmek,hissetmek lazım.Dünyada görülecek çok güzellikler var..:)

Bir yanıt yazın