Keçe kumaş üzerine mimoza nakış işlemesi

-


Keçe kumaş üzerine mimoza nakış işlemesi yaptım, çanta dikmeyi planlıyorum bu keçe ile.
İnsan ne yaparsa yapsın sevgiyle yapmalı. İğneye taktığınız iplik kumaşta sizinle konuşmalı, konuşturmalı. Bu deseni bir sayfada görmüştüm. Grafik olarak elimde yoktu. Önce bilgisayar ekranını büyüterek aydınger kağıda çizip, keçe üstüne aktardım. İşleme yüzeyine yün ipler daha uyum sağlayacağı için yün ip tercih ettim. Çiçeklerdeki sarı renk tonlaması için ipin bir kısmını zerdeçalla boyayıp 2 ayrı ton elde ettim. Sap iğnesi ve tohum işi tekniklerini kullanarak işlemeyi tamamladım. Çok zevkle yaptığımdan olacak birkaç mısra belirdi zihnimde ve hobi – çiçek – şiir bir arada buluştular. Umarım sizler de beğenirsiniz.
İşlediğim keçeden çanta diktim, önümüzdeki günlerde blogumda ve 10marifet’te paylaşacağım.
Keçe üzerine nakış işlemeli çanta, clutch, portföy ya da cüzdan gibi aksesuarlara yapabileceğiniz gibi zarif nakış süslemeli supla, amerikan servis ya da runner gibi ev tekstili de çalışabilirsiniz.
Takipte kalın sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

35 Yıllık hobi aşkıyla yaptığım çalışmalarda son zamanlarda sadece vintega tarzı çantalara yer veriyorum. Size özel el emeği çantaya sahip olmak isterseniz, benimle iletişime geçmeniz yeterli. Özen ve sevgiyle yapılandan daha değerlisi yoktur.????