Kiremit rengi yüksek bel etek

-

kiremit-rengi-yuksek-bel-etek-modelleri
Kiremit rengi yeşil yapraklı gül desenli tasarımım.

kiremit-rengi-yuksek-bel-etek-modelleri-
Yer yer yoğun, yer yer ise küçük desenli durağan bir metraj desene sahip kiremit rengi bu kumaşı görür görmez bundan etek yapmalıyım diye düşündüm. İçerisinde bulunan siyah desenler korsaj bölümünde siyah bel lastiği kullanmam için beni yönlendirdi kesinlikle. Bu yüzden hangi rengi seçmem gerektiği konusunda hiç zorlanmadım.

kiremit-rengi-yuksek-bel-etek-modelleri-2
Bu etek modelimde çok fazla plise detayı vermek istemedim çünkü o zaman desen pliselerin arasında kaybolup gidebilirdi.
Bu tip metraj desenlerde hangi desenin nereye denk geleceğini belirlemek çok da kolay olmuyor, biraz da kumaş sizi yönlendiriyor. Önü ile arkasının birebir aynı olmamasını beklememek gerekir o yüzden. Belki bu desenleri de güzel yapan odur.

kiremit-rengi-yuksek-bel-etek-modelleri-4
Siyah korsaj bölümü deseni vurgulayarak ön plana çıkarıyor. Siyah sivri burun ince topuklu stilettolar ile kombin yapıldığında ortaya çok zarif ve şık bir görüntü çıkacaktır.
Böyle yoğun renkli karmaşık desenli etekleri her zaman sade üstler ile birlikte giymekte yarar var. Bu renkleri bulmak için de genellikle içerisinde en az kullanılan kontür renklerinden yararlanabilirsiniz.
Daha fazla detay için bloguma beklerim! :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
paperfaces

“paper faces” markası, birçok tasarım yarışmasında ödül almış olan giysi ve aksesuar tasarımcısı Beril Öke Gülen tarafından, 2008 yılında Mimar Sinan Güz. San. Üniversitesi “tekstil ve moda tasarımı” bölümünden mezun olduktan sonra kuruldu. İngilizce ‘de “kağıt yüzler” anlamına gelen ve moda dünyasının, çeşitli bilgisayar programları ve görsel efektlerle, mükemmelleştirilmeye çalışılan kağıt silüetlerini yani modelleri sembolize eden “paper faces” adını, “Zoot Woman” adlı İngiliz elektropop grubunun “Living In A Magazine” adlı parçasının sözleri arasından seçti. “paper faces butik” ise, 2010 yılında, Cihangir’de açıldı ve şu anda Feneryolu / Kadıköy'deki yeni adresinde; özel alışveriş siteleriyle, sürekli olarak düzenlenen kampanyalarla, müşterilerine ulaşıyor. Hemen hemen her yaştan müşteriye hitap eden geniş ürün yelpazesi ve sınırlı sayıda üretilen özel giysi ve aksesuar tasarımlarıyla, takipçileriyle buluşuyor. Yüksek bel mini eteklerden, maksi eteklere; el yapımı güllerle süslenmiş kalp yastıklardan, hasır şapkalara; desenli çantalardan dantel yaka kolyelere kadar birçok ürün seçeneği mevcut. Sanal mağazası: http://www.sanalpazar.com/dukkan/Paperfaces__u778973

Balon etek nasıl dikilir?

| | 2 Yorum

Balon etek modelini çok severim. Siz de balon etek nasıl dikilir merak ediyorsanız burada yapım aşamalarını çok güzel resimlemişler. Ben de aşağıya aktardım.   Önce iç kısmını oluşturacak kumaşı bu...