Kristal taştan perde yapımı

-

kristal-taslardan-nasil-perde-yapilir-1
Merhaba 10marifeliler. Bu yazımızda sizlere kristal octagon avize taşı kullanarak perde nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız. Yaptığımız bu ürünü dekoratif perde olarak kullanabileceğiniz gibi kapı perdesi ya da masalarınızın kenarına sarkıt olarak kullanabilirsiniz.
Öncelikle gerekli malzemeler ile başlayalım;

1-) 14 mm octagon delikli: Kullanacağınız yere göre adet belirlemelisiniz, 1 metre için yaklaşık 52 adet octagon taş gereklidir.

kristal-taslardan-nasil-perde-yapilir-2
2-) Avize bağlantı aparatı papyon ya da halka: Octagon taşları birleştirmek için dekoratif papyon şeklinde ya da düz halka şeklinde olanlardan kullanabilirsiniz. Altın ve gümüş renkleri mevcut piyasada. Adet olarak kaç adet taş aldıysanız o kadar da bağlantı aparatı almalısınız.

kristal-taslardan-nasil-perde-yapilir-3

kristal-taslardan-nasil-perde-yapilir-4
3-) Uçlarına takmak için 30 mm delikli avize taşı: Her sıra taşın altına bir adet avize taşı gereklidir.

kristal-taslardan-nasil-perde-yapilir-5
Şimdi yapımına geçelim;

Öncelikle kullanacağınız alanın yüksekliğini ve genişliğini ölçün. Diyelim ki yükseklik 2 metre genişlik 3 metre olan camımızı tamamen perde ile kapatacağız. O zaman yaklaşık 100 adet octagonu birleştirip 2 metrelik bir sıra elde edeceğiz. Yapacağımız bu sıra yaklaşık 1,5 cm eninde olacak. İki sıra arasında da yaklaşık 3,5 cm de boşluk bıraksak 3 metre genişlik için bize 300 /5 = 60 sıra taş gerekli bir sırada 100 adet taş kullandığımızdan yaklaşık 6000 adet taş gerekecek bize. Her sıranın alt kısmına bir adet avize taşı bağlayacağımızdan 60 adet de 30 mm avize taşı ihtiyacımız var.

Taş adetlerini belirledikten sonra yapmamız gereken octagonları bağlantı aparatları ile birleştirmek ve bir ucuna avize taşı diğer ucuna da korniş aparatı takarak işlemi tamamlayabiliriz.

kristal-taslardan-nasil-perde-yapilir-6

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
hobidunya

Kristal Taşlı Süslemeler