Kumaş salyangoz kapı ve pencere stoperi

-


Kumaş salyangoz modellerim ile karşınızdayım. Ne kadar şirinler değil mi? Salyangozları bu kadar çok seveceğim aklıma gelmezdi doğrusu. Rengarenk kumaşlardan kapı ve pencere stoperi olarak hazırladım bu minik salyangozları. Stoper yerine kapı önü ağırlığı ya da pencere ağırlığı da deniyor.
Alt vücut kısmını parlak pamuklu bir kumaştan diktim ve içini doldurdum. Gözlerini siyah boncuktan yaptım. Ağzına ironi yaparak natural düğme diktim ve bıyıklarını değişik kopmayan doğal saman gibi bir ip ile hallettim. Boynuzlarının arasına da çiçek taktım. Üst vücut kısmını dikip elyafla doldurup ağırlık olabilecek materyalleri ilave edip alt vücutla birleştirdim. Diktim ama yapıştırmadım. Kolaya kaçmadım yani :) Üst vücut için pötikareli kumaşlar tercih ettim ben, gözüme çok daha şirin geldi bu kumaşlar.
Sonra püsküllerle hava kattım. EE üst tarafını da süslemek lazım değil mi? İşte bu kısım için de keçelerden faydalandım. Tabii ki iyi kaliteli keçe kumaşlar kullandım. Keçeden çiçek, yıldız, nazar boncuğu gibi zevkime göre figürler keserek süsledim salyangoz kapı ve pencere stoperi modellerimi.

Evdeki fazla kumaşları değerlendirmek adına ya da eski kıyafetleri yeniden değerlendirmek için elinizki artık kumaşları da kullanabilirsiniz. Stoperler içine ağırlık olarak genelde kum konuluyor. Kum ya da çakıl taşı bulamazsanız bir poşet içine toprak koyarak diktiğiniz kumaş stoperin içine de yerleştirebilirsiniz. Ya da avm’lerden renkli taşlar alarak ağırlık olarak kullanabilirsiniz.

Bu kumaş salyangozların içini herhangi bir ağırlıkla değil de sadece elyaf ile doldurarak çocuklara oyuncak olarak da yapabilirsiniz. Ya da kumaş biblolardan hoşlanıyorsanız o şekilde de kullanılabilir, çok tatlı oldular çünkü. Özellikle yaz aylarında her yer açık olduğundan ve sürekli cereyan yaptığından kapı ve pencere stoperleri çok kullanışlı ve her eve lazım birer obje oluyor. Ev dekorasyonunuza uygun renklerde siz de benzer kumaş stoper modelleri hazırlayabilirsiniz. Salyangoz yerine kumaş tavuk, horoz, köpek, civciv ya da kedicik gibi bambaşka şekillerde de yapabilirsiniz stoperlerinizi.

Ya da kumaş salyangoz kapı ve pencere stoperi modellerinden bana sipariş verebilirsiniz :) Unutmayın, kapı ve pencereleriniz artık bu şirin salyangozlar sayesinde çarpmayacak ve evinizi süsleyecek.

Bir cevap yazın

Sutaşı ile süslü kumaş peçete yapımı

| | 1 Yorum

Renkli kumaşlar ve sutaşı ile çok hoş ve zarif kumaş peçeteler dikelim. Nasıl yapılır derseniz, çok güzel bir anlatımını buldum. Kare şeklinde kumaşlara ihtiyacımız olacak. Kolay yıkanır cinsten olsun, pamuklu...