Örgü motiflerin içinde kaybolmak isteyenlere

-

Tığ işi motifleri, tığ işi örgüyle yapılan her şeyi sevenler için sıkı bir paylaşım olacak, hazır mısınız? Marifetli arkadaşımız Mine Hanım’ın elinden sadece örgü gelmiyor, neye değse hepsini güzel yapıyor ama bu paylaşımda bir kuple örgüsüne yer verelim istedik. Bir kere, şu örgü kalplerin ciciliği bizi de kalbimizden vuruyor. Fotoğraflar da o kadar ışıltılı ki, insan bakmaya doyamıyor. Kırmızı kalpleri mi tercih edersiniz, yoksa aşağıdaki rengarenk kalpleri mi mesela? Biz bilemedik. Ama illa seçmemiz gerekse galiba kırmızı diyeceğiz.

Mine Hanım’ın nostaljik motiflerde ördüğü harika tığ işi örgü tutacakları var. Çok sevilen bu tutacaklar işlevsel tabii ama sadece görsel olarak bile mutfakların havasını değiştirecek kadar güzeller. Bakar mısınız hoşluklarına… Turunculu yeşilli olanın havası ayrı, pembeli nane yeşilli olanın ayrı. Yine bir seçim yapamıyoruz. Ama illa yapın derseniz o zaman turunculu olan diyeceğiz :)

Tığ işi örgü iğneliklerin tombişliği çok kayda değer bizce. Çok güzel görünüyorlar. Dikiş masası için lazım bir güzellik.

Mine Hanım’ın elinden böyle tığ işi örgü gelince tabii ki örgü oyuncak amigurumi işine bulaşmamış olması da düşünülemezdi. Alttaki şık tavşan hanım ne kadar hoş değil mi?

Bu amigurumi oyuncak elbiselerinin hepsi ayrı ayrı hoş, ama illa ki birini tercih et derseniz (hayır niye diyesiniz de bilemiyorum ama başladık bir kere öyle :)) lila olanı edeceğiz. Yanında örgü kalbiyle beraber tabii.

Evet, biz de örgüye karşı boş değiliz, hislerimiz karşılıklı :)

Bu kadar güzel örgü motiflerden bir sürü örer ve birleştirirseniz ne olur? Tabii ki şahane bir battaniye. Bu pembe ve beyaz tonlarından oluşan güzelim motifler büyümüş, çoğalmış, birleşmiş ve harika bir örgü battaniyeye dönüşmüş kaçınılmaz olarak. Aşağıda bunun bir nevi hikayesini görmüş oluyoruz. Hatta Mine Hanım numaralandırdığı aşamada işin tarifini de vermiş, onu da hesabına gidince görebileceksiniz.


Bunlar ve çok daha fazla güzellik, burada sizi bekliyor:

m1t1f1 Instagram hesabı

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
shane

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

1 yorum gelmiş

  1. Öyle güzel bir yazı ile tanıtım yapmışsınız ki sayfamı yapılanlardan çok yazınıza hayran oldum. Çooook çoook teşekkür ederim. Sevgilerimle…

Bir Cevap Yazın