Cuma, Ekim 28, 2016

Osmanlı takısı

20
osmalı bilekliği
osmalı bilekliği

Kırmızı ve yeşil kristallerle yaptığımız Osmanlı takılarından bilekliğimizin tarifini elimkolumda bulabilirsiniz.

20 YORUMLAR

 1. inanılmaz güzel olmuş tam benim tarzım acaba osmanlı torunlarından olduğum içinmi içim kaynıyor böyle osmanlı takılarına :)))) bu arada ben hiç örmemiştim ama deneyeceğim zor gözüküyor ama bakıcaz artık takıldığım yerde sorarım size

 2. biri osmanlı torunuyum mu dedi?..e anlatsana kimdir dedeler nineler? allahım elit insanlarla bir aradayım ne mutlu bana..bize..viva republica!..

 3. evet canım OSMANLI torunuyum dedim baba tarafından Sultan Osman zamanında Horasan’dan gelen ve LALA SULTAN namı ile ŞEYH ADİL torunlarından,KADI OĞULLARI kolundan GAZİ HAFIZ AHMET torunu,Anne tarafından da SELÇUK umerasından BİÇEROĞLU ASLAN BEY torunlarındanım bir ara şeceremizide taratıp gösteririm dahada inandıramayıp dalgaya alındığımı düşünürsem

 4. derhal önümü ilikliyorum ..dalgaya alınma filan yok efendim..gerçekten hep bööle şeceremi bilmek öğrenmek istemişimdir..ama bi yandan da iyiki bilmiyom , kesin kadıoğullarında uşaktır bizim dede..napim ööle dedeyi..

 5. öle deme bence geçmişini inkar eden geleceğini göremez dedelerim ne olursa olsun sonuçta ben geçmişimi silemem değilmi onların genlerini taşıyorum ben :)

 6. paşa torunu olunca iyi tabii..olaydın bi marsık torunu görürdüm ben seni..:) ağzına bile almazdın dedeleri…………(.ee benim atalarım, mısırdaki hayrettin paşa sülalesinin konağına un taşıyan ezik receplerden gelir..öyle şahane bir hammalmış ki görenlerin ağzı bi karış açık kalırmış..dedemin hele bir terleyişi varmış,nakış nakış inermiş alnından terler…işte ööle asil bir soyum var……..)

 7. ii bakalım ben her halukarda gurur duyardım atalarımla ister ezik recepler olsun ister kadıoğulları olsun :))

 8. bu cenenin dunyada baska bir esi yok ranacigim ne diyorsa he diyecen baska cikisin yok:))bi insan atasini en guzel bu sekilde anlatabilir:))

 9. yıkıılıyorum ben yaa, bu ne ya, Kemal Sunalla Şener Şenin Tosun Paşa filmi gibisiniz.Ezik Recep…. koptum inanın. Allah ta sizi güldürsün, hem de çooooooooook.

 10. Valla s12 cim bir geldin pir geldin.Ezik recep falan inanki sesiber gibi diycem ben de koptum :)))) Aynen Sunal filmleri gibi Seferoğulları ve tellioğulları gibi…

 11. Takı yorumumda gümbürtüye gitti.Takıları çok beğendim özellikle renklerine bayıldım ellerinize sağlık.