Cuma, Ekim 28, 2016
Portre Bileklikler

Portre Bileklikler

7
da vinci bile kiskanir
da vinci bile kiskanir

Bu bileklikleri burada gördüm,peyote tekniği ile yapılıyor.Zor bir teknik değil ama kullanılan boncuklar ‘delica’ denen bir boncuk ve Türkiye’de bulunmuyor.Internet üzerinden oldukça pahalıya gelse de yüzlerce renk seçeneği bulunuyor.Ayrıca sitede birçok ünlünün yüzünü de boncuklardan bileklik yapmışlar ve harika olmuş.Benzer Yazılarım:
Çiçek Telinden Örgü KemerEski Oyalar Taki OlduMikrodalga Fırında Takı YapalımBunlar Giymelik Değil Takmalık

7 YORUMLAR

  1. Çok güzeller ama dediğin gibi boncuk bulmak çok zor:)) Sevgili FGyapar’ın kulakları çınlasın, düzgün boncuk bulacağım diye nasılda uğraşıyor… Ben bu kalitesizliği bir türlü çözemiyorum, bir torba boncuk alıp neredeyse tamamını attığım oluyor… hadi diyorum aynı şekli yapamıyorsunuz deliği eşit olsun bari… Çok özensiz üretimler ve bu kaliteye göre çok pahalılar… bu nedenle yabancı sitede yapılanlar ganimet geliyor bizlere,malzeme iyiyse iş iyi çıkar, bir bir daha iki yani…

  2. Toho boncukları da Delica’lar kadar kalitelidir.Diğer kaliteli boncuk markası da Gutterman’dır. İpi de çok kalitelidir.

  3. Merabalar,Ben de kesinlikle fiamma ile ayni düsüncedeyim,biraz kalite cok güzel isler cikarttiriyor,ben de o kum boncuklarin aynilarini bulucam diye delirmektense hic yapmiyorum.Yukaridaki bir bilekligin miyuki boncuklariyla maliyeti 15 dolar civarinda ama bakiyorsunuz siteye bilekligin satis fiyati 50 dolarin üzerinde.kaliteli malzeme kaliteli is.Sevgili Sakagun,Toholarda güzel ama onlarda türkiye de yok.semih yener de bikac modeline rastladim ama cok kisitli,bu bileklikler icin kullanilandan degildi.yine semih yener de gütermenn boncuklari var ama peyote teknigine cok da uygun degiller,bu teknige delica boncuklari kadar düzgün yapilan baska boncuk yok.bir gün gelir belki Türkiyeye:)

  4. ben de nihayet miyuki boncuklarını almanyada buldum.. en kısa zamanda bu bilekliklerden deneyeceğim.