Pazartesi, Ekim 24, 2016

sandık içi

32

Bu elbezleri tahminim 23 yıllık vardır.15-16 yaşlarımda örmüştüm.Hala sandığın bir köşesinde duruyor.Bugün biraz sandık karıştırınca resimledim.Modelleri çok hoşuma gidiyor.Sizcede güzel değilmi?

32 YORUMLAR

 1. Bunlar da zaman aşımına uğradılar değil mi?Kağıt peçete çıktı mertlik bozuldu.Günlerde bunlar özenle sabunlanır bir tabakta masaya konulurdu.Siz bunları bardak altı olarak sofra süslemek için kullanın bari.

  Aynen dediğiniz gibi sevgili Neduk,sabunlanıp ikram tabaklarının yanında yerlerini alırlardı.Bende nasıl değerlendirsem diye düşünüyordum.Önerinizde hoşuma gitti.sofrada cici bici dururlar hem.Teşekkürler..

 2. Noblesse diyor ki;çok güzel, yeni örülmüş gibi, onca yılda hiç birşey olmamış.

  Teşekkürler sevgili Noblesse:))Eski ipler dahamı sağlam oluyormuş bilmem.Kullanılmadı ama kopma ve yıpranmalar oluşmadı durduğu yerdede..

 3. Ben de hatırlıyorum. Eskiden misafirlerin ellerini silmeleri için verirdik. Annemin kullandıklarını ben saklıyrum hala.

 4. Benimde rahmetli annemden yadigar hala durur, kullanmayada kıyamam, öyle dururlar sandıkta.Bende kızıma veririm, kullanmasa da annemden yadigar der…

 5. benim annemin de vardı o kadar iyi hatırlıyorum ki ben ağzıma sabun süremem çocukluğumundan beri nefesim kesilir o zaman düşünürdüm herkes benim gibi sanıyordum nasıl kullanıyorlar diyordum :) çok güzeller.. bir şekilde değerlendirmek lazım bence de..

 6. çok güzeller. eski günleri hatırlattılar bana da:)))ben olsam onları bir masa örtüsünün köşelerine aplike ederdim.yazın balkon yada bahçe masalarında ne güzel olur.sizin elinizden de geliyor. daha güzel değerlendirirsiniz bence. Ama birden öyle bir şey aklıma geldi. renkli renkli:))

 7. bencede çok güzel olmuşlar ben burayada biraz geç kalmışım:) sevgili gönüldelene ablacım,banada çocukluğumu hatırlattılar,ellerine sağlık

 8. sevgili gönülden ele daha minnacıkken örmen ne güzel hemde işlevsel birşey bende ufakken yavru kedilerime kare parçadan süveter örerdim zavallı hayvancıklar debelenir dururlardı çıkarsın diye babamda gaza getirirdi minnoş çok beğendi sevinç dansı yapıyor diye :)

 9. Ayyyy çok nostalji oldum şimdi. Eskiden burada çok kar yağar neredeyse 15-20 günü bulan uzun kar tatilleri olurdu. İşte o sıralar annem bana ödev verip bunlardan ördürmüştü. Kullanmasam da hala saklarım.

 10. sesiber diyor ki;Ayyyy çok nostalji oldum şimdi. . Kullanmasam da hala saklarım.

  benimkilerde hiç kullanılmadı.öylece duruyor.baktıkça eskilere gidiyorum…

 11. İlahi Yaprak…minnoşun dansına çok güldüm.Allah da seni güldürsün emi:)))) çok hoşsun ya…Sevgili Semyıl;sizinkide hoş bir öneri olmuş.Teşekkürler..Adadenizi,Annenotları,Kriizantem,Dilevser, Ratatule..hepinize çok teşekkürler güzel yorumlarınız için :)))

 12. çok hoşlar.biraz yakından fotoğrafı olsaydı keşke.o kadar elbezi ördüm küçükken ama hiç bu modelden ne ördüm ne de gördüm. gerçekten çok beğendim. ellerinize sağlık

 13. Tek resimlemek aklıma gelmedi nedense..Bir dahaki sandık açımına artık:))Resmi kaydedip büyütürseniz daha yakından görülür sanırım.Teşekkürler bu arada :))

 14. yaprak engin diyor ki;

  zavallı hayvancıklar debelenir dururlardı çıkarsın diye babamda gaza getirirdi minnoş çok beğendi sevinç dansı yapıyor diye :)

  Bende çok güldüm yaaa. Ne sevimli bir baban varmış:)

 15. Bende sevgili şemyıl a katılıyorum gönüldelene, bunları bir örtünün ortasına daire olarak monte edip kenarlarını da içindeki renklerden oyalayın, her zaman kullanabilirsiniz, yazık sandıkta kalmasınlar…

 16. sevgili yaprak engin çok güldüm kedine yaptığına, söylemeden geçemedim ufakken bende sokaktan bulduğum bi kediyi sahiplenmiştim,balkonumuza beşik yapıp günlerce sallamıştım evde nekadar çorap varsa hepsinin ucunu kesip kedime elbise yapmıştım çocuk aklımla…annemden çoraplar yüzünden yediğim dayakta yanıma kar kalmıştı:)

 17. kızlar çok hoşsunuz ya….çoraplardan elbise hı…bak o zamanlardan belliymiş üreticiliğin Ratatule…hepinize teşekkürler öneriler ve beğenileriniz için:)))

 18. Sormayın bende mevcutları taşıyıp duruyorum.18 yıllık evliyim burası 4. şehir 8. ev…KIzımda yok ona kalsın desem…Ama işte beğendiğim herşeye atlıyorum.Neyseki bolca kız yeğenim var.Artık teyze hatırası dağıtırım onlara gelinlerden yüz bulamazsam:))Bir pamuk yatak bende de vardı..10 yıl gezdi..Sonra sizlere ömür:))

 19. EVET KIZLAR PAMUK MUHABBETİNE KATILMADAN YAPAMAYACAĞIM YANİ BEN 2 SENELİK EVLİYİM BANA DA KAYINVALİDEMDEN BİR TANE GELDİ ORAYA KOY OLMAZ BURAYA KOY OLMAZ ANNEM ÖVER DURUR BEN ALMANYADAYKEN BİLMEM KAÇ MARK VERDİM ATTIRMAM DİYE SONU BAHÇEDE BENZİN DÖKÜP YAKACAĞIM:)BU ARADA KIZDIM DER DURURUM GERÇİİ BEN LİG TVYE KIZIP DİGİTÜRKÜN TOMBİK KOCAMA KIZIP FRİTÖZÜN FİŞİNİ KESECEM DERİM AMA İCRAAT YOK:)

 20. no şiddet no yakmak, kesmek, sakin olun kızlar:)))Bu pamuk yatak muhabbetini çok kişiden dinledim ben. Hep te başrolde yatağı attırmayan Aliye Rona kılıklı kayınvalideler vardı.:)Ben 1 haftadır digitürke çok kızgınım, dün mail attım kapatın ulen diye. Hala duymamazlıktan geliyorlar bak, sinirim geldi şimdi.

 21. Bu pamuk yatak muhabbetini çok kişiden dinledim ben. Hep te başrolde yatağı attırmayan Aliye Rona kılıklı kayınvalideler vardı.:)

  Ya benimki Aliye Rona ya da benzemez ama…Ama iş yatağa gelince…var bir hikmeti bunun..