Çarşamba, Ekim 26, 2016
Sarı – turkuaz polimer kil kolye

Sarı – turkuaz polimer kil kolye

7

polimer kil kolye
Bir zamanlar çok tatlı bir muhabbet kuşum vardı, adını Minik koymuştuk. Uzun yıllar bizimle yaşadı ve onu çok sevdik. Bir gün bu hayattan gitti ve yokluğunu hala hissediyoruz. Onun renklerine sahip bu kolyeyi polimer kil kullanarak tasarladım.
Pul ve toz sim ekledim ve altın kaplama metal boncuklarla tamamladım. Umarım beğenirsiniz :)

polimer kil kolye

polimer kil kolye

Paylaş
gliatasarim
Bir tasarım; başkası onu kullanmaya başlamadan önce bitmiş sayılmaz...( Brenda Laurel ). Her bir tasarım, tamamen el emeği ile uzun saatler bazen günler süren çalışmalardan sonra zihnimden, ruhumdan sızıp elle tutulur hale geliyor. Bir tasarımcı için ruhunu, emeğini bütünleştirip oluşturduğu objelerin, başkalarının hayatlarında yer bulması, onların hayatlarında yeni anlamlar kazanması yani ' hayata gelmesi ' düşlerin gerçekleşmesi anlamına gelir. Tasarımlarımın hayatlarınızda daima mutlu anılara şahitlik etmesini dilerim.

7 YORUMLAR

  1. rengiyle ,duruşuyla yine mükemmel bir kolye :) benim de bir muhabbet kuşum vardı adı büdüydü çok severdim, ölünce çok üzülmüştüm bir daha da kuş beslemedim. bir canlıya alışıp kaybetmek çok üzücü . kaybetme duygusunu yine yaşamamak için hayvan beslemiyorum aşırı bağlanıyorum sonra zor oluyor .hayvanların ömrü bizimkinden kısa kaybetme riski var her zaman. karga ,fil ve galiba kaplumbağalar bizden uzun yaşıyor .evde de fil ve karga olmuyor tabi :)

  2. öncelikle takınız ve anısı çok hoş :) hayatta hep bir eksilip iki artarak yaşıyoruz …. önemli olan kaybettiklerimizi canlı tutmak değil mi? minik siziniçin henüz ölmemiş yok olmamış demek kiiii…..
    bu arada zulal doğum gününde karga hediye edelim sana da :) zira fili kargo yapmak zor olur….. :)

  3. Teşekkür ederim sevgili yagmuryurek ve çok haklısınız. Minik’ten sonra da kuşlarımız oldu, onları da çok sevdik ve bağlandık.
    Şimdi annem almış ufacık bir yavru, epey komik bir canlı. Kendini yarasa sanıyor olabileceğinden şüpheleniyorum zira kafesinde ters uyuyor :)
    Marifetinizi konuşturup bir karga yaparsınız belki keçeden, kumaştan. Olmaz mı? Bence olur.

  4. yağmuryürek :)karga çok tehlikeli hayvan yahu kargayı kızdıracak bir şey yaptın mı unutmuyor peşine düşüyor çok kinciymiş kargalar :) sesi güzel ,ömrü uzun kuş türü yok mu??zaten evimin tepesinde arada gaaaak diye bir ses dönüp duruyor :)