46 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  bugün muhteşem dikiş çalışmaları paylaşılmış. inanamadım, ne kadar güzel dikmişsiniz. güle güle giyin.

 2. Avatar photo

  son resme gelince woooww dedim :) çok güzel olmuş ellerinize sağlık. terzisiniz sanırım, amatörüm derseniz düşer bayılırım :D

 3. Avatar photo

  Bayılmayın sakın :)) Ama gerçekten de amatörüm, beğendiğim kumaşları alıp evde biriktiririm, aklıma birşey gelir, keserim, dikerim, giyerim, üzerimde düzeltirim ve oluverir işte :)
  Yorumlarınız için teşekkür ederim.

 4. hepsi birbirinden harika olmuş detaylar çok hoş zarif amatör ama çok yeteneklisiniz maşallah diyelim.benim de dikiş makinem dura dura eskidi:)

 5. Avatar photo

  Teşekkür Ederim arkadaşlar. Ben kumaşları önceden alırım.Şu anda görseniz evimde 20-30 çeşit kumaş parçası var. Sonra aklıma gelir, canım sıkılır, yada biyyerde, birinde görüp hayran kalırım başlarım dikmeye ve hemencecik biter :)

 6. Avatar photo

  Ben Edirnedeyim arkadaşlar. Bir yıldır burdayım ve bazen sadece parça kumaş almak için gidiyorum, aklımda birşey olsun veya olmasın. Önemli olan aklıma birşey gelebilme olasılığının olması :)

 7. Avatar photo

  ben buna nasıl bir şey dememişim, şaşırdım ama şu şıklığa, hoşluğa, asalete bakıp da nutkum tutulmuş olabilir.

 8. Avatar photo

  semanazlimo ve shane teşekkür ederim :) Bu kadar zaman sonra kıyafette yorum görünce şaşırdım :)

  Semanazlimo öncelikle kullandığım kumaş siyah hafif likralı bir kumaş. Yine üzerime oturan bir elbisemi kalıp olarak kullandım ve  dikiş paylarını da bırakarak kestim.Ön tek arka iki parça olacak tabiki. Yırtmaç kolay istediğin yüksekliğe kadar yırtmaç bırakıyor ve o yüksekliğe göre üçgen kesiyorsun. Üçgenin alt kenarı çok geniş olursa çok pot duruyor çok dar olursa da bu defa görüntünün güzelliği hafif kalıyor.
  Sırt dekoltesine gelince sırtının ölçülerini çıkar ve üçgenin nerede biteceğine karar ver ona göre de üçgenini kes. Üçgenin üst uzunluğu omuz genişliğin oluyor tabiki yüksekliği de kat hesaba ve bir üçgen kesip elbisenin arkasına yerleştir. Sonrası da dikmek ve kollar elbisenin altı ve boynu katlamak ve göğüs altına daha iyi durması için iki peks yapmak. :) Bu kadar basit aslında…. 

 9. Avatar photo

  ben yıne kıskanıp aglamak ıcın actım burayı:)) yıne hayran hayran bakıyorum:))))oglumun yaza dugunu var kızımın nısanı da olur herhalde….edırneye gelıp calsammı su elbıseyı acaba:)))

 10. Avatar photo

  senayatılgan ben çatlayım diye mi koydun bu fotoğrafları üstelik birde amatörüm diyorsun
  ne deyim şimdi hepimize birer tane yapacaksın artık:)) 

 11. Avatar photo

  Hahaha :) Serpilcim ve tugbacanyurt çatlamayın kızlar. Valla ben severek yapıyorum birkere aklıma düşüyorya birşeyler yapmak ohooooo ne olsa yaparım o zamanlarda… Eğer isterseniz sizede yaparım neden olmasın :) Çok ciddiyim hemde…

 12. Avatar photo

  Varyaaaa bayııldımmmm. Hemen gidip kumaşları alınıyorum ve dikiliyorum, giyecek bir düğün bulurum nasıl olsa :) Cidden mükemmel olmuş :) Ellerinize sağlık…

 13. Avatar photo

  Teşekkür Ederim OzgeeSever :) Beğenilmesi çok hoşuma gidiyor çünkü ben daha giymedim bunu bu yaz kuzenin düğününde giymeyi planlıyorum. Kendime daha da güvenim geldi :)

 14. Avatar photo

  yorumları okurken aklıma geldide shane 10marifet ofisi için bazen beğendiği ürünlerden ofis için rica ediyor tabiki herkes seve seve gönderiyor bir köşeyide moda köşesi yapıp böyle güzel kıyafetleri de sergilemeli
  :))))

 15. Avatar photo

  tugbacanyurt sizin keçe pisicikler baykuşcukları herkes beğenir sergilemekte kolay da bunları sergilemek için bir canlı veya cansız manken gerekliliği olabilir :D Hem maliyetli hem hacimli şeyler bu işler :)

 16. Avatar photo

  ugurbocegiatolyesi teşekkür ederim :) Ve evet amatörüm yani alaylı derlerya öyleyim evde dike biçe öğrendim gençken annemin halamın eski kıyafetlerini dike biçe küçülte kendme birşeyler yapardım. Gençsiniz ve değişik değişik giyinmek istiyorsunuz ve ailenizin maddi durumu da sizin giyim zevkinizi istediğiniz gibi karşılayamaz, onlardan bunu istemez olmaz :) Ne yaparsınız kendiniz öğrenirsiniz. O zaman internette yok soracak kimse de yoktu dikiş bilen:) Bende eski kıyafetleri dike biçe kendime bir yol buldum kendi stilimi geliştirdim :) Kalıpsız, Pratik ve kendi üzerimde sürekli deneyerek dikiyorum. Başka birine dik de dikemem :D Yanımda olacak üzerinde görmeliyim ve oda sürekli denemeli :) Bu amatörlüktür işte profesyönel ölçüyü alır ve yapar , ben kumaş ve malzeme dışında dikeceğim kişiyide yanımda isterim :) Kızım mesela hep yanımda ona dikebiliyorum :)

 17. Avatar photo

  senay cım yakın da degılsınkı kuması alıp kapına dayansak:)))taaaaa edırne :(( ahhh ahhhhh….resımdekı kızınmı .?ben sen sanmıstım:))

 18. Avatar photo

  Yok kız benim o resimdeki :) Bir de kızıma dikebiliyorum yani yanımda diye, Ona diktiğim elbiseleri de paylaşmıştımya ordan yani resimdeki benim :) Yanlış anlaşılma olmasın…
  Serpilcim sende dünyanın şeyini yapıyorsun neden denemiyorsun bunu yapmayı. Hakikaten kumaşın güzelliğinden likralı ve ağır bir kumaşya öyle güzel cuk oturuyor üzerine insanın, dene dene :)

 19. Avatar photo

  senaycım kızına dıktıgın elbıseyı görunce anladım:)) kim kimdir:)))benım makınam olsa deneyecem de malesef dıkıs makınam yok ama ınsallah alacam bırgun…dıkıs biliyrum perdecıyım ben ama kıyafet dıkmedım hıc makına lırsam deneyecegım…ama yıne de dıyorum keske ankarada falan olsaydın da calsaydım elbısenı:)))

 20. Avatar photo

  tüühhhhhhhhh yaaaa bendekı sanssızlıga bakarmısın ..cok üzüldüm burdayken tanbısmıs olmayı ısterdım senınle senaycım::(((

 21. Avatar photo

  hahaha :) Ay canım onun siyah kumaşından bulunca vallahi dikicem bundan da kuzummm :) Biri giyer biri bakar kıyamet ondan kopar bakma sen şimdi buna kapat kapat :)

 22. Avatar photo

  Elbiseniz çok güzel olmuş, size de çok yakışmış, sıtına, içinden dantel görünme detaylarına bayıldım… ellerinize sağlık…

 23. Avatar photo

  zulaltan teşekkür ederim güzel yorumun için daha giyemedim ama kuzen düğünleri başlıyor içim rahat bir şekilde giyineceğim güzel yorumlarınız sayesinde :)

  wildpoppy çok eşekkür ederim :) Kimsede olmayacağı fikri de beni çok mutlu ediyor :)

 24. Avatar photo

  teşekkür ederim esinn43 :) Dikeceksin tabiki, ben nasıl herkesten ilham alıyorsam sende bundan almış olursun :) Ama aynı düğüne gtmeyelim mümkünse :)

 25. Avatar photo

  hımm. allah için elbise şahane, yalnız model daha şahane. :) pek beğendiğimi belirtmek isterim. yalnız sanki birisi bu elbise dikilirken yardım etmiş. neyse oraları karıştırmayalım. çin’den, yemen’den ve hindistan’dan kumaş getirtip önüne sersek yeridir. evet budur

Bir yanıt yazın