Cuma, Ekim 21, 2016
TELDEN YUSUFÇUK YAPIMI

TELDEN YUSUFÇUK YAPIMI

4
yusufçuk
yusufçuk

Yusufçuk’ u hepimiz biliriz,son zamanlarda artık bütün objelerimizde bütün süslemelerimizde günlük hayattaki renklerde hep kullanıyoruz. Ben bu kadar zaman sonra yeni farkedildiğine inanıyorum bu böceğin .)))) (kelebek,sinek karışımı bir kanatlı) Ben de yusufçuğu sevenlerdenim. Buradabu yusufçuğun telden yapılışı var ,takı yapımında kullanılan telden .Bence çok hoş olmuş. Bu yusufçuğu telden yaptıktan sonra sık iğne ile doldursak bence daha hoş olur …..

yusufçuğun yapılışı
yusufçuğun yapılışı

4 YORUMLAR

  1. ne demek fraisecim işinine yarayacaksa ben mutlu olurum-ki yusufçuk modeli çok hoşşşşşştakılarda süslemelerde işimize yarayacak bir obje .)

  2. asyaeren bunu deneyebilirim..tşk.yusufçuk:”ilkel böcek” denen yusufçukların uçuş sistemi bir tasarım harikasıdır. Dünyanın önde gelen helikopter üreticisi Skorsky, son modelinin tasarımını yusufçuğu örnek alarak gerçekleştirmiştir. Bu projede Skorsky’e yardım eden IBM firması, yusufçuğun resmini bir bilgisayara (IBM 3081) yükleyerek çalışmaya başlamıştır. Bilgisayarda, yusufçuğun havadaki manevraları da göz önüne alınarak 2000 adet özel çizim gerçekleştirilmiştir. Çalışma sonunda yusufçuktan alınan örneklerle Skorsky”in asker ve mühimmat taşımak için ürettiği yeni modeli ortaya çıkmıştır. (hayvanlar alemi)ilginç..

  3. evet gülencim bunu okumuştum bende bir kere merak edip araştırmıştım ama bu kadar yaygın değildi tamam ondan esinlenerek bazı makinalar yapılmış ama günlük hayatımızda kullanmıyorduk