Tığ işi bileklik

-

Tığ işi bileklik
Çiçekçilerin arajman süsü niyetine kullandığı boncuğu, tığ işi kullanarak bilekliğe çevirdim. Boncuğun pırıltısı az geldi gözüme, şıngır mıngır edecek pulları da ekledim ve sonuç bu oldu. Adını şıngırtılı bileklik mi koysaydım acaba?

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
zulaltan

Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör Veya güzel bir şey yaz..Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla.. Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü her insan ölecek yaşta..! Geç kalmayasın." Şems-i Tebrizi Kişinin değeri nedir? - Aradığı şeydir! Eğer sen, can konağını arıyorsan, bil ki sen cansın. Eğer bir lokma ekmek peşinde koşuyorsan, sen bir ekmeksin. Bu gizli, bu nükteli sözün manasına akıl erdirirsen, anlarsın ki Aradığın ancak sensin, sen. Madendeki inciyi aradıkça madensin. Ekmek lokmasına heves ettikçe ekmeksin. Şu kapalı sözü anlarsan, anlarsın her şeyi; Neyi arıyorsun, sen osun. Senin canın içinde bir can var, o canı ara! Beden dağının içinde mücevher var, o mücevherin madenini ara! A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara; Ama dışarıda değil, aradığını kendinde ara. MEVLANA

36 yorum gelmiş

 1. zulaltan

  şanay ve shane çok teşekkürler :) bugün sıcak başıma geçmiş galiba bilekliği yolladığımı unutmuşum aa bu bileklik kimin dedim bir saniye sonra jeton düştü :)

 2. shane

  :) o şekilde bakınca beğendiniz mi peki? “ne güzel bileklik, şıkır şıkır, kim yapmışsa ne güzel olmuş” dediyseniz ne güzel!

 3. zulaltan

  shane başkasının sanınca beğendim sonra benim yaptığım bir şey olduğunu anlayınca çok sıradan gördüm aa benmişim dedim :) komşunun tavuğu bana kaz görünüyor hep :)

 4. zulaltan

  kahvesevmem eeh idare eder bugün de o kadar güzel takılar var ki benimki sönük kaldı. beğenmene sevindim yinede kahvesevmem çok teşekkürler :)

 5. zulaltan

  brnnyvz çok teşekkürler :) bugün taktım, yürürken baya şıngırtı çıkarıyor şıngırtılı bileklik olurmuş adı

 6. zulaltan

  shane :) annem hep komşunun kızını benden iyi görünce yan etki yapmış kendi yaptıklarımı eeh idare eder diyorum :) ömrüm komşu kızıyla kıyaslanmakla geçti ;)

 7. zulaltan

  senaat çok teşekkürler ilk sen gördün dün :) öbürünü de yolladım onaya sen nasılsa gördün sana süpriz olmaz :)

 8. ssserpil

  bayıldımmm fılızcım cok cok guzelll…ee ben buna yorum yapmıştım face den mı yazdım acaba…aaaa yaslanıyomuyum ben yaa :)))

 9. zulaltan

  serpilciğim teşekkürler :) evet bu bilekliği facebook sayfamda beğenmiştin buradaki yorumuna ayrıca teşekkürler :) bendeki unutkanlığı görsen tam komedi film çıkar :)

 10. yagmuryurek

  çok güzel gösterişli olmuş bence boynunada yaka gibi aynısından yap takım takarsın :) ben çok beğendim ellerine sağlık….
  başka başka renklerden de yap :)

 11. zulaltan

  çok sağol yağmuryüreklim :) yağmuryürek boyunluk olarak da güzel durur ucuna bir kurdele bağlarım boyunda da kullanırım:) bu boncuğun devamını bulmam gerek çiçekle beraber gelen bir boncuk :)

 12. asya007

  zulaltan gerçekten çok süper bir daha apacak olursan ipini renkli ap bence daha güzel olur ya daa siyah falan… ellerine sağlık cidden bak bak doyamıyorum :D :D :P

 13. zulaltan

  asya007 çok teşekkürler :) benim klavyedeki harflerde arada greve gidiyor yazmam diye tutturuyor y harfi olmadan da kelimeyi anladım üzülme y harfi sıcaklardan bunalmış heralde :D

 14. saatoniki

  ya eşşeklik mi ettim yaa. ayrıca pakistanlıya çinli dedim filan ama oruçtandır yaa. hem ingilizcesiyle bizi döver parça pinçik eder. biz de ingiliz sömürgesi olsaydık acaba diyorum ingilizcemiz upper seviyede olabilir miydi?

Bir Cevap Yazın