Tırnak bağı örtü kenarı ve havlu kenarı modelleri

-


Kastamonu yöresine ait tırnak bağı olarak bilinen bu el işi Kastamonu ve ilçelerinde ev hanımları için büyük bir gelir kaynağı olma özelliğini hala korumaktadır. Yaygın olarak “çarşaf bağı ve tırnak bağı” olarak bilinse de eskilerden günümüze kadar koruyamadığı bir ismi de “tentene”dir. Kastamonu’yu dünya kültür başkenti yapan bunun gibi birçok güzellikler var. Ülkemizin farklı şehirlerinde düzenlenen Kastamonu günlerinde tırnak bağının yeri ve önemi çok fazladır.
Hiçbir şekilde tığ ya da iğne kullanmadan sadece bir çeşit düğüm tekniği ile hazırlanır. Ben bu işi gerçekten çok severek yapıyorum, sizin de seveceğinizi umuyorum… Bana kalırsa bu iş dantelden daha şık daha zarif duruyor. Dantel gibi ama iğne oyası zarifliği yok mu sizce de?🤔 örtü kenarı ve havlu kenarı olarak paylaşmış olduğumuz iki farklı modeli umarım beğenirsiniz. Bana aşağıdaki profilimden ulaşmak mümkün.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Herkese merhaba. Ben Neslihan 👸Kastamonu yöresi taş baskı ve havlulur üzerine yöremizde yaygın olarak yapılan "tırnak bağı" işini yapmaktayım😊 İnstagram hesabım (@harika_suprizler) üzerinden satışını sürdürüyorum. İnşaAllah beğeneceğiniz işlerle karşınızda olucam🤗