yılbaşı deyince kış; kış deyince de beyazla yeniden başlar herşey… soğuk ve sessiz geceler yerini uzuuun sıcacık sohbetlere bırakır.ışıl ışıl sokaklar inci çillerle bezenir.derken bu sanatçı ruhum alır eline yine siyahla beyazı.kömür kalemim kirletir kağıdımı.ama bir nakış işlercesine,ama bir şiir dinlercesine…yeni yıl yeni yıl…herkese huzur mutluluk sağlık getirsin.sizlere yılbaşı yarışması vesilesiyle bu karakalem çalışmamı sevgiyle sunuyorum…
24 yorum gelmiş
Bir yanıt yazın
Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.
Dolamalı ilmek örgüsü nasıl yapılır? Videolu anlatım
Yeni örgü örnekleri, örgü motifleri peşinde olmak güzel. Dolamalı ilmek örgüsüne biz bayıldık, çok güzel duran, naif bir örgü motifi. Yavaşça ördük, nasıl yapılır gösterdik. Siz de örmek isterseniz videomuzu...
Video: Tığ işi sihirli halka nasıl yapılır?
Tığ işi seviyorsanız sihirli halka yapılışını mutlaka bilmelisiniz. Sihirli halka berelerde, amigurumi oyuncaklarda son derece faydalı, her zaman gerekebilen bir yöntem. Yuvarlak örgülerde, sağlam ve deliksiz bir temel orta başlangıç...
Video: Örgü örnekleri-bayram şekeri motifi nasıl örülür?
Kolay ve güzel örgü örnekleri mi arıyorsunuz? O zaman bu videomuzda yapımını gösterdiğimiz bayram şekeri isimli motifi seveceksiniz. Yapımı, takip ederek alıştıktan sonra hiç zor olmayan bu örnek çok şık...
Video: Örgüde eksiltme ve kol kesimi nasıl yapılır?
Örgüde eksiltme ve kol kesimi nasıl yapılır? Bunlar önemli konular. Örgü bilenlerin, örgü öğrenenlerin önemsediği, mutlaka kullandığı ana başlıklardan ikisi. Aslında örgüde eksiltme, kapama işlemine benzer bir şekilde gerçekleştiriliyor. Kol kesimi...
Hasır örgü modeli nasıl örülür?
Örgü sevmeyen var mıdır ki acaba… Örgü öğrenmek de örmek de çok keyifli. Özellikle yeni motifler peşinde iseniz, sadece ters, düz ve haroşo örmek sizi kesmiyorsa, o zaman yeni örgü...
Örgü nasıl örülür, basit örgü ile başlangıç
Örgü pek çoğumuzun sevdiği, az ya da çok bildiği, yapmaya çalıştığı bir el işi. Kültürümüze derinlemesine işlemiş, el işi deyince aklımıza ilk gelen teknik. Örgüye yeni başlayanlar için kolay, yapımı...
Video: Yağmur damlası örneği nasıl örülür?
Örgü örmeyi seviyoruz. Örgüde yeni motifler, örnekler denemeyi de. Elinize şişleri ve yünü aldığınızda hep aynı örnekleri örmekten sıkıldıysanız yağmur damlası motifini bir deneyin. Bu zarif model nasıl örülür, video...
Video: İspanyol dalgası motifi nasıl örülür?
Örgüde yeni motifler, yeni dokular peşinde misiniz? İspanyol dalgası adındaki bu güzel örnek hem kolay hem de çok şık duruyor. Özellikle örgüde çok usta olmayan ama düz örgüden, lastikten de...
Ortası çiçek desenli tığ işi motif nasıl yapılır?
Ortası çiçekli, halka formlu, ilki renkli güzel bir tığ işi motif nasıl yapılır? Bunu tarif etmeye çalışacağım. Motifimin orta noktası sihirli halka ile başlıyor. Bu halkanın çevresini aralarında iki ilmek...
Zigzag tığ işi örgü yapımı
Tığ işi zigzag motif pek çok örgüye çok yakışıyor. Peki zigzag motif nasıl örülür? Ben bu modelden İkea halıma uyumlu olsun diye siyah beyaz kırlent şeklinde ördüm, çok da güzel...
Tığ işi halka şeklinde değişik motif yapımı
Halka ya da bir çeşit çiçek formunda, değişik bir tığ işi motif yapalım istedim. Oldukça hoş bir model. Birleştirerek örgü dantel örtü yapabilirsiniz, oldukça hoş durur. Nasıl yapıldığını anlatayım. Tığ...
Tığ işi yıldız yapımı
Merhabalar herkese. Bugün tığ işi ile yapılmış bir yıldız yapımını anlatacağız. Aksesuar olarak kullanılabilir. Çeşitli yerlere monte edilebilir. Aşamalarına geçelim. *Zincir çektik önce. İstediğimiz sayıda çekebiliriz, ben 8 zincir çektim....
Tığ işi iki renkli motif yapımı
İki renkli güzel bir tığ işi kare motif nasıl yapılır? Bu motif ile kırlentler, battaniyeler yapabilirsiniz. Tığ işi motifimi yapmak için 8 ilmek zincir çekiyorum ve bir yuvarlak oluşturuyorum. Bu...
Anlatımlı tığ işi motif örneği
Motifimi lif ipi ile yaptım. Sizlerle de nasıl yapıldığını paylaşmak istiyorum. Öncelikle 8 zincir çekip yuvarlak oluşturuyorum. Yuvarlağımızı 12 adet üçlü trabzan ile aralarında iki ilmek zincir çekerek boşluk olacak...
Tığ işi motif yapımı
Tığ işi motif yapımı ile merhabalar herkese. Bugün kolayca yapabilceğiniz pratik bir motif anlatacağız. İşte yapım aşamalarını görelim, *10 zincir çektim, halka yapıp doldurdum. 3 sıra yaptım doldurma işlemini. *Bu...
çok nefis bir çalışma olmuş..helal sana ablam..
çok güzel bir çalışma
Dikkat cekici güzel bir calisma.
Çok güzel bir çalışma olmuş…
çok tşkler
sanki oradakilerden biri benim…
bunu hissettirebildiysem ne mutlu bana :))
hissettirmek ne kelime bembeyaz görünce resmen üşüdüm ben.o kadar gerçekki:)ellerine sağlık.kalemin mucizesini bir kere daha gördük yani.
her ayrıntısıyla başarılı bir çalışma, ellerinize saglık ve başarılar.
harika olmuş,anlatırken sanki birde şiir dökülüvermiş resmin üstüne,bayıldım:)
HAARİKA,İÇİMDE ÇOK GÜZEL DUYGULAR UYANDIRDI.ÇOCUKLUĞUMA DÖNDÜM….
ben de çok sevdim
Sevgili yeniyol resminiz çok hoş ve gerçekçi olmuş.Ama itiraf tmeliyim ki anlatımınız resminizden daha güzel olmuş.Ben de arada şiir yazdığım için ahenkli,etkileyici,şairane anlatımları seçebiliyorum ve beğeniyorum.Kelimeleri ustaca ve şairane bir biçimde kullanma konusunda bir yeteneğiniz olmasından dolayı sizi kutluyorum ve bu hoş yazılarınızın,anlatımlarınızın devam etmesini diliyorum.
aayyy canım arkadaşlarım benim… güzel yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.beğenmeniz beni çok mutlu etti.sizi seviyoruuuuumm :))
çok güzel bir resim.Elinize sağlık.
çok hoş olmuş elinize sağlık,kursa falan gittinizmi merak ettim, oldukçada prfsynlce yapılmış gibi:)çok beğendim:)
beğeniniz için çok tşkkr ederim.minihobi: güzel sanatlar lisesi ve güzel sanatlar eğitim fak. mezunuyum. ya da şöyle diyeyim kpss engeline takılan işsiz bir resim öğretmeniyim.öyle işte![:(](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_sad.gif)
Tuttum ama yorum yazamamıştım..Chat noir 1 e katılıyorum. Anlatımla çok daha etkileyici olmuş.. dilime dökemediğim bir sürü duygu uyandırdı içimde..
Muhteşem olmuş!
tut sesiber tut :)) aaayyy yüssüzlüğün de böylesi :))
süper olmuş
o sizin süperliğiniz. beğeniniz için teşkr ederim embir
Son akşam oy kullanmak istediğim için tekrar gezmeye geldim. Sen tut dedin diye değil, gerçekten beğendiğim için tutuyorum:)
tutsanda tutmasan da beğenmen yeterli sesibercim. o işin şakası. çok teşekkür ederim![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)