STENCİL BASKI nasıl yapılır?

11 yorum var

Stencil baskı ahşap boyamada, giysilerde sıkça kullanılıyor. Son zamanlarda dekorasyonda da sık kullanılmaya başlandı. Duvar, yer, mobilya gibi geniş yüzeylerde kullanıldığında ortama ayrı bir değer kattığına inanıyorum.Bu tekniğin yarattığı sonucu beğensekde duvarımızın ya da mobilyamızın yanlış bir uygulaya kurban gitmesinden çekiniyoruz. Fakat teknik için gerekli araç gereç ve biraz özenli çalışmayla harika işler çıkarabiliriz aslında.Burada nasıl yapılacağı açıkça fotoğraflarla anlatılıyor.

Stencil baskı yaparken bize gerekli olan malzelerse şunlar. Stencil baskı için desen ve şablonlara buradan, buradan, buradan ulaşabilirsiniz. Bu teknikte kullanılan desenleri internette “stencil” ya da “Silhouette” olarak aradığınızda daha birçok site karşınıza çıkacaktır.Yaz geliyor, balkonumuzu, salonumuzun bir duvarını, antremizi ya da evdeki herhangi bir mobilyayı bu teknikle bambaşka bir havaya sokabiliriz.

11 yorum var

 1. sergun
  sergun

  ben çok beğeniyorum duvarlardaki stencil örneklerini. çok da dekoratif buluyorum, aklımda var bir kaç çalışma:)

 2. esinsel
  esinsel

  ben de çok beğeniyorum,ama hiç cesur değilim bu konuda.bilgiler için çok teşekkürler:))

 3. kondor
  kondor

  BEN YAPTIM DUVARA BİRŞEYLER AMA BENİMKİ ŞABLONDAN ÇIKTI DUVARDA YER KALMADI YANİ O KADAR DİYİM

 4. dilevser
  dilevser

  bende seviyorum duvarda strencil… hiç denemeyi düşünmediğimi şuanda farkettim :) denesemmi :)

 5. sesiber
  sesiber

  Ben de dükkanımı boyamıştım. Eve cesaret edemedim henüz

 6. Kapkaracamdankelebek
  Kapkaracamdankelebek

  hiç olmazsa balkon duvarında denerek işe başlayabiliriz bence. beğenmezsek tekrar boyarız :) böylece evin duvarları için alıştırma yapmış oluruz.bir arkadaşımın evinin balkon kapısı etrafına sarmaşık gül desenli bir stencil baskı yapmıştım, harika olmuştu.terzi kendi söküğünü dikmez ya ben kendime bir türlü fırsat bulup yapamamıştım.sesibeeeer ne güzel bir dükkanın var senin öyle. adapazarı’nda mıydı burası?

 7. sesiber
  sesiber

  Stencil yaparken püf noktası stencil fırçası kullanmak ve boyaya pudra katmak. Nir de tabii güzel bir stencil deseni.Bunlar tamamsa, çok güzel sonuç almamak mümkün değil.Evet te ekimden beri artık yok dükkanım. Bu foto nostalji oldu.

 8. kondor
  kondor

  pudranın işlevi ve oranı nedir?

 9. sesiber
  sesiber

  Koyulaştırıyor, dağılmasını önlüyor. Fırçayla boyayarak değil pat pat vurarak yapılıyor çünkü stencil.

 10. Kapkaracamdankelebek
  Kapkaracamdankelebek

  aa çok güzel bir ortama benziyormuş dükkanın keşke devam ettirseydin. herhalde içeri girenler bak bak doyamazdı yaptıklarına.

 11. sesiber
  sesiber

  Dükkanı değil ama takı yapmayı çok özledim aslında. Özellikle de fimoyu. Fimo malzemelerim öbür evde, yoksa ellerimi fimoyla süslemekti niyetim.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, ?

Yorum ekleyebilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

Bizi Facebook'ta sever misiniz?