Halka ile çiçek havlu kenarı nasıl örülür?

-

halkali-havlu-kenari-nasil-orulur

Merhabalar. Bu paylaşımda havlu kenarı süslemesi için halkalarla çiçek nasıl örülür, havluya nasıl monte edilir bunu anlatıyorum. Birlikte inceleyelim, öğrenelim. Havlumu çok beğenerek aldım fakat uygun dantel vs yoktu elimde. Şans ya daha önceden aldığım mor ve yeşil floş ipler havlunun nakışındaki renklerle birebir uyum sağladı. Hemen başladım örmeye. Çiçeklerimin ortalarını yeşil floş ip ile sıkıiğne tekniğiyle ördüm. Çiçeğimin yapraklarını mor floş ip ile sıkıiğne tekniğiyle örerek yine sıkı iğne ile birbirine birleştirerek çiçek görüntüsünü elde ettim.

Elinizin sıkı olması ve özellikle birleşim noktalarını sıkı birleştirmeniz halkalı havlu kenarı süslemesinin muntazam durması konusunda önemli bir nokta.

Havlunun bir kenarı için 10 tane çiçeği yan yana ekledim. Çiçeklerin üst aralarına birer tane yeşil halka ördüm. Kafesleri yapmak için halkaların arasına 3-5 (elinizin sıklığına göre) zincir çekerek ilk sırayı tamamladım ve üzerine 2 sıra kafes ördüm. Bu şekilde havluya sarabilirsiniz. Fakat ben yıkarken halkaların kırılması ve yıpranması gibi sıkıntılar yaşamamak için kafeslerin üzerine belirli aralıklarla zincir çekerek ilikler yaptım. İliklerin üzeri sıkıiğne ile geçtim. Fakat halkalardaki sıkı iğnenin düzü ile iliklerdeki sıkıiğnenin düzü aynı tarafta olmalı.

halka-ile-cicek-havlu-kenari-nasil-orulur-2

halka-ile-cicek-havlu-kenari-nasil-orulur-1 halka-ile-cicek-havlu-kenari-nasil-orulur

Her çeyizde her modelden teknikten en az birer tane olması gerektiğini düşünüyorum.

Sormak istediklerinizi lütfen sorun!

Marifetli günler…

 

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
Spring

Ahşap boyama ,keçe,dikiş,nakış,örgü hertelden bir iş Ve bitmek bilmeyen üretme isteği

Bir Cevap Yazın