Salı, Mayıs 30, 2017
İğne oyası ile küpe yapımı

İğne oyası ile küpe yapımı

2

igne-oyasi-kupe-yapimi-1
Elimde olan küpe aparatını iğne oyası ile değerlendirmek istedim. Renk renk iplerle kıyafetime uyacak küpe yaptım. Bu güzel renkli küpeyi de paylaşmak istedim. Malzemeler elimizin altında bulunabilecek şeyler. Masırlar ve küpe aparatı. Bu 2 malzeme ile harika şeyler yapılabilir.
Önce parmağıma ipimi dolayıp 6 zürafa yaptım.

igne-oyasi-kupe-yapimi-2

igne-oyasi-kupe-yapimi-3
Bu zürafaların üzerine renkli ipimle 2 tane daha zürafa yapıp artırmalı olarak çıktım 5. sırada azalttım, 2 zürafa kalıncaya kadar yaptım ve bitirdim.

igne-oyasi-kupe-yapimi-4

igne-oyasi-kupe-yapimi-5

igne-oyasi-kupe-yapimi-6
6 tane zürafaya aynı yöntemle renkli iplerle yaptıktan sonra küpe aparatını takmak için beyaz ipimle zürafa yaptım ve aparatı taktım.

igne-oyasi-kupe-yapimi-7

igne-oyasi-kupe-yapimi-8

igne-oyasi-kupe-yapimi-9

igne-oyasi-kupe-yapimi-10

igne-oyasi-kupe-yapimi-11
Küpeler hazır….

Paylaş
stargirl
Daha küçükken başladım haroşa öğrenmeye,zaman geçti,ortaokulda lif örmeyi öğrendim,çeşitli ürünler yaptım liften,meslek lisesinde sanayi nakış bölümünü okudum,ve daha çok şey öğrendim,zaman geçti evde olmama rağmen hiçbir kurs görmeyerek kendimi geliştirdim, şimdi ise her türlü el işinden keçe, nakış, iğne oyası, dikiş, aksesuar,takı ve daha yaptığım bir sürü el işi beni bugünlere getirdi.....

2 YORUMLAR

  1. Harika olmuşlar, ellerinize sağlık. Açıklamaları görünce acaba ben de yapabilir miyim diye içimden geçirdim. En son yapmaya çalıştığım çiçekler horoza benzediler böyle bir çiçek yapmaya kalksam nasıl birşey çıkar ortaya merak ediyorum.