Pazartesi, Ekim 24, 2016
Karlı Kız Kulesi’nden lamba (pet şişe değerlendirme)

Karlı Kız Kulesi’nden lamba (pet şişe değerlendirme)

19

lamba yapımı
Yarışma için hazırladığım karlı kız kulesi için kullandığım malzemeler: plastik şişe, poşet, keçe, eva sünger, oje, kar etkisi veren sprey, karton, silikon, çubuk, renkli ampul, makas, şeffaf tabaka…

lamba yapımı
İlk olarak küçük bir plastik şişenin alt kısmını kesip çıkardım. Sonra şişeye pencereler açtım. Kız kulesinin ön ve yan kısmında yer alan yapılar için karton kullandım. Eva süngerle de kapladım. Kalem kullanarak pencereleri boyadım.

lamba yapımı

Başka bir pet şişenin üst kısmından halka şeklinde kesip çıkardım. Halka ile kız kulesinin balkonunu yaptım. Beyaz oje ile de boyadım kuleyi.

lamba yapımı
Kulenin tepesini eva sünger ile kapattım. Yine süngerden bayrağımızı yaptım. Bayrağı çubuğa monteledim. Kulenin pencerelerini kahverengi oje ile boyadım.

lamba yapımı
Kulenin etrafındaki denizi mavi naylon poşetten yaptım. Kulenin tabanını eva süngerden yapıp üzerindeki taşları oje ile boyadım.

lamba yapımı
Çalışmam kar etkisi verebilmek için oje, tutkal, sprey kullandım. Kız kulemizi şefaf tabaka içine aldım.

lamba yapımı
Şefaf silindirin üst kısmında şefaf kapak kullandım. Kenarlarını beyaz keçe ile yapıştırdım. Kulenin alt kısmına renkli lamba yerleştirdim. Artık gece lambamız hazır :) Etrafına sprey sıktıktan sonra projem tamamlandı.

lamba yapımı

1234

lamba yapımı
Yarışmanın duyurusu için buyrun

19 YORUMLAR

  1. meğer asıl sürpriz sondaymış. en iddealı tasarımı sona mı sakladın beee !!!
    muhteşem olmuş!! ellerine sağlık