Salı, Ekim 25, 2016

Lambader yapımına devam

11

el yapımı lamba
İlk yaptığım lambaderden pek farkı yok ama bu sefer daha sağlam olsun diye mdf’den kestim. Dikişleri kalınlaştırdım. 130 cm boyunda çift kademeli anahtar taktım, tek ya da iki lamba olarak yanıyor.

lambader yapımı
Bezin arka kalan kısmına gizli fermuar diktirdim daha kullanışlı oldu.

lambader yapımı
Ütüsüz bir şekilde hızlıca paylaştım, heyecandan. Sanırım kenarları kalın olunca daha kaba gösterdi, bu konuda eleştirilerinizi ve fikirlerinizi esirgemeyin, teşekkürler.

Yandığında da bu şekilde görünüyor. Lamba yapımı konusunda cesaret ve fikir isteyenlere bilgi verir umarım.

11 YORUMLAR

  1. çok güzel olmuş nasıl bir kumaş kullandınız? ince olanı da görmüştüm ince daha güzel bence…ben de yapıcam eşimde elektrik işini ayarlar:)

  2. Vildan_selin hanım teşekkür ederim., Krem renkte güneşlik kullandım.İnce kullanmak istemedim hem içini belli ediyor, hem de ışık dağılıp süzülmüyor.Biraz kalın olması ışığın yerini belli etmeden her yere dağılmasını sağlıyor.Gün ışığı 20W tasarruflu ampul kullandım.Resimde pek belli olmuyor ama aydınlık. Yinede tercih farklı olabilir.

  3. çok güzel olmuş. hatta süper. ben de en kısa zamanda denemek isterim. inşallah başarırım. çünkü çok beğendim. çok beğendim. çokbeğendim

  4. Elinize sağlık güzel bir iş çıkarmıssınız, ustteki ampulu nasıl bagladıgınızı merak ediyorum.. aşağı sarkan şey de çıta mı, yoksa ampuller ile birlikte gelen o plastiğin kendisi mi ?

  5. Teşekkür ederim.Üstten sarkan çıta.Beyaza boyadığım için pek belli olmuyor.Duydan çıkan kablo deliğine çıtayı sıkıştırdım.Üstteki kare çerçevenin ortasına bir çıta daha koydum.Duyun çıtasını ona monte ettim. Binevi T oldu.Bütün kabloları da çerçeveye dolayarak sarkmasını engelledim.Umarım anlatabilmişimdir.