50 yıllık delikişi

-

Anneciğimin el emeği göz nuru bu delikişi kırlentlerini yeniledim.Yıllarca kullanılmış.Misafir sedirinde yastık olarak.Rengi hafif solmuş,kenarları yıpranmış.Bende elden geçirip tekrar kullanıma soktum:))Pembe saten bantlar diktim.delikişinin altına gümüş lame kullandım.gümüş bir şeritle süsledim.

25 yorum gelmiş

 1. kondor

  Ya işte benim gibi serseri mayını sabah 08,30 akşam 17:30 arası bir koltuğa bağlar, öğlen yemeksiz hatta wc kalkmadan çalıştırırsan oda gider 50 yıllık delikişi konu başlığını 50 yıllık deli kişi olarak okur. naber gönüldenele

 2. gonuldenele

  kondor diyor ki;Ya işte benim gibi serseri mayını sabah 08,30 akşam 17:30 arası bir koltuğa bağlar, öğlen yemeksiz hatta wc kalkmadan çalıştırırsan oda gider 50 yıllık delikişi konu başlığını 50 yıllık deli kişi olarak okur. naber gönüldenele

  AY KONDOR NASIL GÜLDÜM ANLATAMAM.SEN ÇOK YAŞA EMİ:)))))))

 3. Noblesse

  iyi ki annenizin sizin gibi değer bilen ve becerikli bir kızı varda bu hale gelmiş, çok hoş olmuş gönüldenele ellerine sağlık.

 4. fiamma1

  Çok guzel olmuş sevgili gonuldelene, cok değerlenmiş annenin elleri ile senini ellerin birleşince… Nasılda temiz calışıyorsun hayranlarınızdanım efemmm…

 5. esinsel

  çok zevklisin gonuldelene.iş zaten harika,senin elinde değince, bambaşka bir güzellik ortaya çıkmış,bayıldım.

 6. gonuldenele

  tuanaderin diyor ki;çok şık olmuş,bende de vardı büyükannem tarafından yapılan herhalde attım mıdır nedir bulamıyorum şimdi,ama hiç aklıma böyle yapmak gelmezdi,tebrikler.

  Ah canım .!atılırmı hiç.ne emek bunlar.Neyse artık buradasın.Öğrenirsin çer-çöp bişey atmazsın artık:)))Burada nelerden ne çıkıyor .

 7. SEMYIL

  ellerinize sağlık annenizin ve sizin. çok güzel değerlendirmişsiniz.benimde annemin çeyizine yaptığı yatak takımı vardı bu şekilde (yorgan ağzı,karyola eteği,sandık örtüsü) bende onların yıpranmış kumaş kısımlarını çıkarıp delik işi kısımlarınıpenceremin storlarının ucunda kullandım.. ama bu seferdeyıkamaktan ve güneşten erimelerinden korktuğumdanbir süre kullandıktan sonra vazgeçtim. ama yine de saklarım. benimkiler de 50-55 yıllık :)))

 8. gonuldenele

  Teşekkürler semyıl:)Bende de annemin hesapişi tekniğiyle elde yaptığı bir takım var.Onları nasıl değerlendirsem diye düşünüyorum.Perde güzelde dediğiniz gibi yıpranması çabuk olur.

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn