Ağaç dalından yıldızlı duvar süsü yapımı

-


Ağaç dalından yıldızlı duvar süsü yapımı. Ağaç dallarını kullanarak kendime böyle yıldızlı bir duvar süsü hazırladım. Beğendiyseniz siz de kolaylıkla aşağıdaki adımları izleyerek benzer dekoratif süsler yapabilirsiniz. Üstelik hazırlama süreci de zevkli.
Bize gerekli malzemeler; farkılı boyutlarda ağaç dalları, akrilik boyalar, silikon, ip ve isteğe bağlı olarak vernik.

Ağaç dallarından yıldız şekilleri oluşturuyoruz öncelikler. Ben farklı boyutlarda 3 yıldız yaptım.
En uzun dalı ayırıyoruz, en son kullanmak üzere. Direkt iple bağlamak zor olduğundan dolayı ben öncelikle silikon tabancası ile uç kısımlarını tutturmayı tercih ettim.
Akrilik boyalarla istediğiniz renkte boyama kısmına geldik şimdi de, ki en zevkli kısımlardan biri bu olabilir. Ben her bir yıldız için 2 farklı renk kullanmayı tercih ettim. Vernik kullanmadım, siz daha parlak yıldızlarınız olsun isterseniz boyama aşamasından sonra bir de vernik atmanız gerekecek.
Beyaz renkte bir ipi yıldızların uç kısımlarına doluyoruz ve sonrasında ilk başta ayırmış olduğumuz uzun bir dala ip yardımıyla bağlıyoruz. İşte yıldızlı duvar süsü modelimiz hazır.

Ağaç dallarından yani doğal malzemelerden yapıldığı için de aslında faydalı bir değerlendirme çalışması oldu.
Değişik tekniklerle de benzer süsler yapabilirsiniz. Ağaç dallarının hepsini boyayıp, renkli ip kullanmak bir yana, boyanız yoksa dalları renkli iplerle sararak da benzer görünümlü dekoratif süsler elde etmek mümkün.

Tavsiye derim, sevgiler…

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Doğal malzemelerden balkon süsü yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba. Yarışmanızı görünce (ödül de uzun zamandır incelediğim sizzix olduğundan) hemen işe koyuldum. Önce malzemeleri toparladım. Ağaç kütüğüm, boya kovaları, doğal taşlar, yumurta kabukları, mukavva parçaları, alçı, tutkal, boyalar. Boya...