Ahşap boyama define sandığı

-

Çamaşır sepeti, sabun sepeti derken dayanamadım, bunlara bir de deterjan kutusu ekledim arkadaşlar:) Kontrplaklarımdan kirli sepetimle ve sabun sepetimle takım olacak şekilde çizip, ahşap boyalarımla boyayarak kestiğim balık, yosun, midye, deniz anası vs. şekillerini son olarak vernikledim. Satın aldığım define sandığı görünümündeki kutumu zımparaladım ardından bal rengine boyadım. Tekrar hafifçe zımparaladıktan sonra aynı tondaki ikinci kat boyamı üzerinden geçtim. Nemli bir süngere biraz siyah ahşap boyamdan bulaştırdıktan sonra hep aynı yönde olmak üzere süngerimi hafifçe sürdüm. Eskitmesi bittikten sonra sprey verniğimle vernikledim. Kontrplaklarımdan hazırladığım şekillerimi sandığımın çeşitli yerlerine beyaz tutkalımla yapıştırdım.

Sedef, altın, mavi, gümüş vs.gibi çeşitli tonlardaki boncuk boyalarımla kutunun her yerini süsledim. Nasıl, sandığım denizden çıkmış gibi olmuş mu? :)

9 yorum gelmiş

  1. twicle

    öncelikle herkese mutlu bayramlar diliyorum Sandığa bayıldım çok güzel olmuş ellerine sağlık kontrplakları kesmek zor mu acaba biraz zahmetli bi iş gibi ben de denemek istyorum..

  2. pharmacid[pilli_silinen_hesap]

    Canım teşekkür ediyorum bu arada ben de bayramını kutluyorum.Kontrplakları kıl testereyle kesiyorum.Kullana kullana ustalaşıyor insan.U şeklinde o incecik kesici tel parçasını tutan bir alet yardımıyla kolaylaşıyor işim.Keserken dönüş ve manevraları kolay almayı sağlayan bir alet.Ben kırtasiyeden almıştım:)

  3. kondor

    BEN BUNUN DETERJAN KUTUSU OLDUĞUNDAN ŞÜPELİYİM PHARMACİDTE 3 KIZ VAR. BAYRAM PARALARI, ŞEKERLERİ, ÇORAPLAR, MENDİLLER ÜÇER ADET GÖMDÜN SANDIĞA HEDİYELERİ BİZE DETERJAN DİYON…HIIH HIHIADINDAN BELLİ İŞTE DEFİNE SANDIĞI

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn