Anne elinden kanaviçe çiçekli yastık

-

kanaviçe yastık kılıfı

Annem bu kanaviçe koltuk yastığı kılıfını işleyeli epey bir oluyor olması lazım. Örneğini bir dergiden almış olmalı ama onu bulmak neredeyse imkansız şimdi. Ben de o nedenle şöyle yakından fotoğraflarını çekeyim dedim. Renkleri o kadar hoşuma gidiyor ki, bir de yaz zamanı balkonda duruyor, cıvıl cıvıl.

kanaviçe yastık kılıfı

kanaviçe yastık kılıfı

kanaviçe yastık kılıfı

Oldum bittim kanaviçe, etamin sevmişimdir zaten. Bu da bana naif gelen bir örnek…

kanaviçe yastık kılıfı

kanaviçe yastık kılıfı

2 yorum gelmiş

  1. queen

    Ne kadar guzel olmus , ne kadar emek verilmis . Ben hala uc bes karede gozumu agritiyim . Asıl degerli hazineler bunlar bence :)

  2. esencan

    Annelerimizin yaptıkları bizim yaptıklarımıza oranla çok daha emek ve sabır isteyen işler, e ortaya da böyle güzellikler çıkıyor sonuçta :) Annenizin ellerine sağlık, güle güle upuzun yıllar kullanılsın inşallah :)

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
shane

Türkiye’nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla’ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...