Cuma, Ekim 21, 2016
Anne elinden yuvarlak dantel masa örtüsü…

Anne elinden yuvarlak dantel masa örtüsü…

14

Bu şahane bir masa örtüsü…Yuvarlak…ve kocaman….

müthiş emek var bunda…bunları 5 şişle örüyor…bir de, o kadar büyük ki, bunu örerken, bitmesine doğru artık kucağına sığmyordu…

bana da öğretmek için o kadar çok uğraştı ki…ama çok zor geldi…bir türlü öğrenemedim ve beceremedim…

bir kez daha dikkatinizi çekerim…tığ değil, 5 şişle örülüyor…

yuvarlak bir masa bulamadım ki, üzerine serip de göstereyim :))))))

bu çok güzel yaa…adeta köpük köpük görünüyor…

ellerine sağlık annecim :)

14 YORUMLAR

  1. bu 5 şişle örülen örgülerin tek kötü yanı kolasız kullanılamaması kolalanmadığı zaman nereye çeksen oraya uzuyor görünüş çok çirkin oluyor kolalamasıda ayrı bir zahmetbenseverek kullanmamıştım kimbilir nerelere sıpıttım:)

  2. evet o bir kere ütülendiğinde o şekilde kalan naylonlu iplerle görünüş olarak güzel olabilir hemde dökümlü kalır, yoksa harcanan emeğe üzülüyo insan

  3. ama bunlar çok eski canlar…annem bunları bizlerin çeyizlerine örmüştü….nerden baksanız otuz senelik…tabii ki şimdiki iplerledaha muhteşem olurdu…kola meselesine gelince…o tam bir baş belasıydı yaa..annem kolalıyor, sonra yerdeki halının üzerine toplu iğnelerle gerip kurutuyordu…ben kolayına kaçıp, sadece ıslak ve kopüklüyken ütülüyordum…bu gördükleriniz en çok Trabzon’da yapılıyor…biz de ordanöğrenmiştik…..eğer bunu gerçekten öğrenmek isteyenler olursa ben anneme tekrar ördürür, resimleye resimleye anlatırım sizlere…yeter ki sizler isteyin……gerçekten istek varsa annemle ortak bi çalışma yapıp anlatayım canlar….hepinizi çok öpüyorum…ve beğenilerinizi derhal anneme yetiştirmek üzere hemen alt kata iniyorum :))))teşekkür ederim :)

  4. ya çok güzeller annenin ellerinesağlık ellerinden öpüyorumbizim ordabunun yatak odası küçük parçalar örerlerdi bizdetıerabzonayakınızya ben küçüktüm ablalar çeyizyapardı ben yapmadım .