Arkadaşlarımın seramik şaheserlerini gururla paylaşıyorum..

-

Bu, tutkallı seramik…Şimdi de bu kursa başladım…Yalnız bu aralar hafif bir sakatlık geçirdiğim için kursa gidemiyor ve geri kalıyorum….Ama arkadaşlarım başladılar bile…..Onların harika çalışmalarından örnekler paylaşacağım şimdi sizlerle….

Melahat AKTAN hanımefendinin seramik takı çalışmalarını ve kendisini gururla takdim ediyorum…….Sağdaki güzel hanımefendi kendisidir….

Ne kadar güzel takılar…İnanın gözlerim yerinden fırladı görünce….

bu seramiğin tarifini ister misiniz?Lütfen hemen not alın….————————————1 bardak beyaz tutkal1 bardak unBir kaç damla sıvı yağHamuru yoğururken (toplam 1 fincan buğday nişastasını) nişastayı mermerin üstüne serpe serpe hamura katıyoruz…————————————

Kolyeler..Küpeler….Off muhteşem bunlar….

O güzel ellerine sağlık sevgili Melahat AKTAN…Vee bizlere bütün bu güzel şeyleri yapmayı öğreten sevgili Nezihe öğretmenimizin bana hediye etmiş olduğu bir güzellik….Bunu kendisi yapmış…..

Tablo gibi di mi?Bu aslında bir magnet…Bakın arkasında mıknatısı da var….

O güzel ellerine sağlık sevgili Nezihe öğretmenim…

29 yorum gelmiş

 1. Figen abla

  amaan sormayın..aynı bacak, aynı diz…her sene böyle bir başıma bela olur…ama sonra geçer…gıcık oluyorum şu sol dizime yaa …hepinize arkadaşlarım adına teşekkürler canlar :)

 2. Figen abla

  öyle marifetli ki benim arkadaşlarım…valla ben onların çırağı bile olamam…hepsiyle gurur duyuyorum…teşekkürler canlar :)

 3. herkes size figen abla diyor.Bende figen abla demek isterim…Verdiğiniz yararlı bilgiler için teşekkür ederiz.Harika bir bilgi paylaşımınında bulunmuşsunuz…Teşekkürederim..

 4. Figen abla

  teşekkür ederiiimmm :)———–yaw canlar, üstteki reklam var ya?bende sayfaları o kadar ağırlaştırıyor ki, bir işi hep tutmak, hem de yorum yazıp yollamak 5 dakikamı alıyor….deli olucam..niye böyle olmuş? :(((((

 5. minihobi

  geçmiş olsun figen abla,bunlar gerçekten çok hoşmuş, bu tarif için birde pişirme tekniğini söylerseniz çok sevinirim, ve ne boyası kullanılıyor, piştikten sonramı boyanıyor yoksa renkli hamurlarmı acaba,bir sürü soru oldu kusura bakmayın :)

 6. Figen abla benim soruma karşı kayıtsız kalmadığınız için teşekkürderim.Toz boya derken ne tür bir toz boyadır acaba bu…Gıda boyası mı yoksa başka bir boya mı?Teşekkürederim…

 7. Chat Noir 1

  Gerçekten çok değerli çalışmalar yapılmış.Hepsini büyük bir beğeniyle inceledim.Paylaşımınız için teşekkürler, sevgilerimle…

 8. mardia

  hepsi birbirinden güzel olmuş. herkesin eline sağlık. ben de çok istiyorum seramik yapmak. bunları görünce acaba ben de denesem mi diye düşündüm :)

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
Figen abla

iki çocuk ve bir köpek annesi.. tiyatro eğitmeni.. yaşlı..çok yaşlı....