Basit İşlemeler, Şahane Görüntüler

-

Tek kelimeyle bayıldım bu çalışmaya.Son zamanlarda basit işlemelere merak saldım.Teknikleriyle ilgili gönderdiğim bir yazı burada, denemelerimde burada. Basit işlemelerle süslenmiş patchwork çalışmalarda aşağıda.

Yastıktan çantaya, cüzdandan battaniyeye, terlikten elbiseye neler yapılmaz ki !

Burada buldum.

20 yorum gelmiş

  1. Gittim, baktım, gördüm, geldim ve onayladım. Hakikaten senin örtü sesiber kravatlardan yaparken hiç üşenmedin mi?Belgin41 gerçekten çok şık bir çalışma keşke benim çalışmam olsaydı.

  2. Çok güzeller Daliya ,bugün kadıköyde gördüm böyle bir çalışmadan yastık .Çok hoş ve zarifti,fiyatıda epeyce yüksekti

  3. bunlardan pakistanda kırlentler satılıyordu. Önce bayıldım, birde evlenmemişim henüz, düğüne kalmış 1 ay, aldım bir dünya, hangisini seçsem diye bakıyorum. Genele bakınca fark etmedim. Tek tek inceleyince bir dünya leke, pas, kir, adama dedim bunlar pis yok dedi onlar antika ondan, hadi leynn dedim ve kaçtım:)Tabi bunlarda leke falan göremedim, güzel olmuş.

  4. Nazesen ipekli kumaşlardan yaptılarsa yüksek olabilr. bizde yapabiliriz üzerindeki işlemeler çok basit. sesiber kıravatlardan yapmış arasınada ipek kumaşlar katmış çok güzel olmuş.Aytacrafts evet çok güzeller ama ben yapmadım. :( henüz yapamadım.The moonbike çok basit. yinede kolay gelsin.embir pakistandan aldığın bi dünya şeylerin içinde bol bol kumaşda olabileceğini düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum?

  5. kumaş ve şallar ilk sıradaydı. Bir de şansıma birşeyler ayarladık ve kargo ile aldıklarımızı önceden gönderdik, yoksa o kadar eşya için fazla bagaj parası öderdik. Sağolsun arkadaşlar bana öncelik verdiler. 2 yada 3 büyük koli yolladım, yanımda getirdiklerimde cabası :))

  6. çok sevdiğim bir teknik.en kısa zamanda denemeyi düşünüyorum.elimde bir sürü artık parça kumaşlar var.öğrenmem gerek bunu:)buradanda yararlanacağım.paylaşım için teşekkür daliya.

  7. Yamalı bohça üşenmeyip böyle bir yatak örtüsü yaparsan hiç şaşırmam valla.Embir güle güle sağlıklı sıhhatli keyifli günlerde kullan. Kargoyla ha!… Uyanık embir… :PDolunay82 çok ama çok kolay yapabileceğinizi düşünüyorum. Kurtarma operasyonundakibaşarılı halinizi gördükten sonra…bizimgibiler, gülseyhan, figen abla, beğenilerinize ve yorumlarınıza teşekkürler.

  8. Güneşe doğru kendime ev ödemi verdim. En yakın zamanda tüm gönderdiğin yazılara bakılacak. Yazıların tek tek karıştırılacak.10 marifetin arşivini karıştırıyorum ama 2008 lere gelemedim daha 2007’nin 6 ayındayım. Seninkini öncelikli karıştırıcam :)

  9. sevgili daliya; ben sadece hatırlatma yapıyorum, inanın tekrar hatırlamak ya da aynı eserin farklı versiyonlarını görmek beni rahatsız etmiyor :) sizi kırdıysam özür dilerim . sevgiler

  10. hayır güneşe doğru ben bir yanlış anlamaya yol açtım sanırım. senin gönderdiğin yazılara öncelikli olarak bakmak istememdeki neden beğenilerimizin iki yazıda birebir örtüşmesinden dolayı. MUhtemelen diğer gönderdiklerinide beğeneceğimden.Ben aynı tür olayın 100 versiyonunu izleyebilirim. Heleki patcwork ve el emeğinin olduğu olaylarda.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...