BENİMDİ. ARTIK DEĞİL :))))

-

önce tereddüt ettim ama sakagünün ellerini görünce cesaretim geldi bende ellerimi sizlerle de paylaşmak istedim.yaparken çok ama çok keyif aldım.ilk önce nasıl ve ne yapacağım derken işin başına oturuncaresmen şiir gibi bu iki elim bir anda oluverdi.Ve de içimdeki bu duyguları paylaştım.Benim adımın anlamı gökyüzü,yüreğimde aynı. uçsuz bucaksız sevgi dolu. bazen gri bazen de kara bulutlarım daoluyor ama sonunda hep güneş doğuyor.İşte içim mutluluk dolduğu o anlarıda hep çevremle paylaşmayı seçiyorum.İŞTE ellerimde o anları anlattım elimin becerdiği dilimin döndüğünce.Yine buradan da sevgili Sesibere sonsuz teşekkürler ediyorum.Bu arada ellerim çok güzel arkadaşlarımın ellerinde ikinci kezhayat buldular,çok çok mutlular :))

ikinci elim
ikinci elim

ellerimi kumaş boyama ile yaptım
ellerimi kumaş boyama ile yaptım
kuşlar geliyor ve tekrar bana geldiklerinde yürekleri ile geliyor:))
kuşlar geliyor ve tekrar bana geldiklerinde yürekleri ile geliyor:))
ikinci elim
ikinci elim

44 yorum gelmiş

 1. gelincigin dunyasi

  semyıl harika olmuşlar ellerin içindeki hatları nede güzel belirtmişsin bayıldım. sanki resim değilde camın arkasına dayamışsın elini bende oradan bakıyorum. ikiside birbirinden güzel olmuş ellerine sağlık…

 2. nazesen

  İyi yapmışsın arkadaşım yayınlamakla müthiş güzeller bütün ellerin bende bloğumda yayınlamayı düşünüyorum güzel ellerimin toplu resmini.Tekrar ellerine sağlık

 3. SEMYIL

  bende severek yaptım. iyiki sesiber bu etkinliği düşündü.iyiki bende şartlarımı zorlayıp katıldım. (gerçekten de çok sıkışık bir zamanımdı resmen uyku ve dinlenme zamanımdan çaldım ) bu güzel duyguları yaşayabildim. sayenizde :)))

 4. sakagun

  El çizimlerin ve süslemelerin çok güzel. İyi ki etkinliğe katılmışsın. Bir de aynı grupta olsaydık daha çok sevinirdim.

 5. gonuldenele

  Tüm arkadaşlar gibi sizinde elleriniz muhteşem olmuş.Bu işte herkes yüreğindeki güzellikleri ortaya koyunca seyrine doyumsuz işler çıktı ortaya…bizede hayranlıkla izlemesi kaldı :))

 6. SEMYIL

  beğenmenize sevindim..sakagün,inşallah bir dahakine denk geliriz.ben de yapılan bütün ellerden ben de de olsun istedim.hepsi birbirinden güzel ve anlam yüklüler.

 7. Noblesse

  elleriniz çok güzel, ne kadar özenerek çalışmışsınız belli, ama ben asıl kendinizi anlatış biçiminize hayran oldum.Sevgi dolu yüreğiniz hep mutlulukla dolsun.

 8. fiamma1

  Ayy ayyyy ayyy benim canım elimde orada, minik kuşlarım pek obur yem yetiştiremiyorum, cok masraflılar cok, çiçekleri sula, kuşları yemle,havalananların attıkları kristal kalpleri yere düşmeden topla… uğraşıp duruyorum…tabii bu elin originali artık bende, oturma odamın duvarını süslüyor ve her baktığımda ellerim beni gülümsetiyor. Ben de yayınlayacağım elimi ben de,hiç akıl etmemiştim ama hırs yaptım şimdi, semyıl yayınlarda ben dururmuyum… karşı yakadan arkadaşın fiamma dan sevgiler

 9. SEMYIL

  Fiammacım benden de sana sevgiler.:)))ben kısaca diyorum ki “haydi ellerrrr şimdiiiii buraya” :)))))yorum yazan tüm arkadaşlarıma teşekkürler..:)))nobbless, düşüncelerimi aktarabildiysem ne mutlu. :))sevginin paylaşıldıkça ve dile getirildikçe çoğaldığına inananlardanım.dileğim hepimizin yüreğindeki sevgi ve mutluluk hep çoğalsın:)))

 10. SEMYIL

  Fiammacım söylemeyi unuttum.ellerime işte o her zamanki sevgili gülümsemenle bakıp karşılarında kahveni veya limonlu çayını yudumlaman yetersevgili arkadaşım:))))bana söylediler onları o kadar güzel bir çerçeveye oturtmuşsunki arkadaşları ile çok mutlu ve mesutlar :)))

 11. esinsel

  o kadar güzel ki…canım arkadaşım, o sevgi dolu kocaman yüreğini, hepimizin ellerine koydun.fiammacım da güya sızlanıyor ama,her kelimesinde mutluluk var:)) bir kez daha ellerine…yüreğine sağlık canım.

 12. kriizantem

  Vay vay vay ben bunları nasıl görmemişim, ne itinalı çalışılmış, ne kadar zarif ve düzgün olmuşlar, bayıldım bayıldım:)

 13. SEMYIL

  nrhnmrl’cim inşallah bir dahaki sefere :)) sizlerinkine de ben bayıldım. hala arada gidip bakıyorum ellere tek tek:)))inşallah o zaman bende sesiber gibi çoook eller yapmak istiyorum. ve de başka arkadaşlarımında ellerini paylaşmakbenide sevindirecek.Kriizantem’cim geç kalmadın ki :)) bak şimdi görmüş oldun.güzel sözlerin içinde teşekkürler.seninle de bir dahakinde buluşuruz:)))

 14. saatoniki

  bu elim sende olayından pek umutlu değildim :) ama çıkan sonuçlara bakıp yüzümde oluşan morarmalar için 2 kutu fondöten harcadım.katmerlimoryüzlüoniki

 15. SEMYIL

  saat12 cim sizi fondöten konusunda bir hayli masrafasoktuğumuz için üzgünüm. ama elimizden gelen başka bir şey yok :))) tutamadık kendimizi :)))

 16. fiamma1

  Yazık daha fazla üstüne gidip üzme Sevgili Saatoniki’yi zaten elleri sabote edemedi diye karizmayı çizdirdi:)

 17. SEMYIL

  yaaaa kısskandımmm :)))arkadaşlar tüm ellerini göstermişler benim de diğer ellerimişte:)))) buraya ekledimbu ellerimi de kurdele nakışı ile işledim..

 18. fiamma1

  Bak simdi kafam karıstı:)) Yaşasın yine kurra çekeceksin anladım ben onuuuuu:))Bu kere kurra cekme ben seceyim ortadaki benim olsun:)))

 19. SEMYIL

  CANIMMMMM FİAMMACIM gerçekten senin aklın karışık :))yada sen kendi eline kavuşunca diğerlerine bakmadın:)bu eller seçildi.. biri Esinsel de ,biri Nazesen de, biri de benimmm.. ben kendime de yapmıştım.(napiim hızımı alamadım benim başım kel değil ki :))) ) bana ortadakimor çiçekli çıkmıştı kurrada:)))şimdi hatırladın ?ama kimseye söyleme bir torpil yapabilirimmmm :)))

 20. SEMYIL

  simdi esinselin yazısına yazdım.:))ama bu sefer kandımmmmm :))) itiraf ediyorum.torpilde de ciddiyim :)) cayma YOK ASLA :)))haaaa “anı defterlerim” yazımı gördün mü?Baharrr güzel bir müjde vermiş bana. :))) :)))dolayısıyle de 10 Marifet’e

 21. sesiber

  Bakmaya doyulmayan cinsten bunlar ablacım. Ben de Nurhan gibi aynı gruba düşemeyip hayıflananlardanım. Gerçi kiminkini görsem benim olsun diye çıldırıyorum, sanırım bir dahakine herkesin grubuna biryerlerden sıkışıp gireceğim.12 hehehe hohohoho hihihihihi, pek mutlu oldum morardığına.

 22. SEMYIL

  Sesibercim, ben de hala benim olmayan o muhteşem ellerinhayalindeyim. ne yapsam şimdiden birer ikişer el yapıp bir kenara koysam mı diye de düşünmüyor değilim hani :)))yaaa 12 nin hali fena :)))

 23. gonuldenele

  Kurdele nakışlılarda apayrı güzel..hepsi güzel..hepsi şahane..Ya sesiber sizde yine var.bide biz katılmayanları düşünsene.yutkunup bakıp bakıp hayıflanıyoruz..saat 12 kadar olmasada…:))

 24. esinsel

  evvvetttt yaramaz fiamma kandırmış seni semyılcım.ama ben de olsam kanardım,muzur öyle inandırıcı ki :)))benim elimi de görünce içim tatlı tatlı kıpırdadı canım,hemen gidip gerçeğini aldım,yanağıma dayadım,kulağına sevgimi fısıldadım:)) sonra usulca yerine yerleştirdim ve yazımı yazıyorum.sesibercim ne yapsak acaba? bu eller gibi anlamlı ne bulabiliriz acaba?düşünmeli….düşünmeli…

 25. SEMYIL

  evet kandım gerçekten… ama ortadaki evet bende, amaveririm derken o kadar yürekten söyledimki hatta aklımdano an ” neyseki bendekini istemiş ne temiz kalpli “diye geçirdim :))) artık bana saf mı dersin ……. mi dersin :))))canım esinselcim….:)))ben de düşünüyorum ama daha bulamadım. bir iki fikir geldi ama biraz daha geliştireyim bakalım o zaman paylaşırım.

 26. SEMYIL

  Sağol mavisofram,epeydir gelemiyordum buralara, ve de el işlerine istemedenara vermiştim. tekrar heyecanlandırdınız beni :)))ahhh mavisofracım sizler yenisiniz. şu 10 marifetin arşivinibir karıştırsanız ne arkadaşlarımız var ne güzelliklerle o arşivi süslediler…. benimkiler onların yanın da hiç…

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...