Bir düğün hikayesi

-

Az önce sehriban32’nin kendi sözü için yaptığı mendilleri görünce, eh dedim kendi kendime takıdan başka şeyler de paylaşsam ya… Böylece sizlerle yaklaşık iki yıl önce kendi düğünüm için hazırladığım çalışmaları paylaşmaya karar verdim. Bir de çok heyecanlandım, itiraf ediyorum :)
Hikaye şöyle; ben ve eşimin hayal ettiği şeyleri gerçekleştirebileceği bir firma aramak ve onlara zihnimden geçenleri anlatmak zahmeti ve hayal kırıklığından mümkün olduğunca uzak durabilmek adına, başladım her şeyi kendim yapmaya.

Zor oldu, evet. Hem de çok zor oldu, ama kesinlikle değdi. Hani derler ya, düğünde insan ne yaşadığını, etrafında kimler olduğunu hatırlamaz. I- ıh, gayet net hatırlıyorum.
Bunun için de çok memnunum. En başta her şey dilediğim gibi oldu. Bugün olsa yine ve sadece aynı şeyleri isterdim.

Sevgili arkadaşlar, benim için çok değerli ve özel olan bu dönemi sizlerle paylaşmaktan dolayı son derece heyecan duyduğumu belirtmek isterim:)

düğün hazırlıkları
Bu(nlar) davetiyemiz :) Evet, birkaç sayfadan oluşuyor. Kendim tasarladım, çizdim ve bastım.

düğün hazırlıkları
Gelinliğim ve ben :)

düğün hazırlıkları
Nikah şekerlerimiz. Önce tasarladım sonra tek tek kendim hazırladım.

düğün hazırlıkları
Escort kartlar. Salonun girişinde bulunan bu panoda davetliler, isimlerine göre masa numaralarını buluyorlar. Evet, bunu da her şeyiyle kendim yaptım. Strafor üzerini mor kumaş ile kapladım. Mor saten kurdele ile bantları yaptım. Kartları tasarlayıp bastım ve panoya iliştirdim. İşin en zor yanı kim nereye, kiminle oturacak ayarlamasını yapmaktı :)

düğün hazırlıkları
Davetli masaları. Her sandalyenin arkasında beyaz ve mor tüllerden yapılmış bir fiyonk süsleme ile elde yapılmış kağıt çiçekler var. Ayrıca beyaz mumlar mor organze kurdelelerle, masa numaraları minik kalplerle süslendi. Pembe kağıt külahların içinde kendi hazırladığım konfetiler vardı.

düğün hazırlıkları
Herkes için program akışının ve menünün yazılı olduğu bu kartlardan vardı. Gördüğünüz çiçek, sandalyelerin arkasında kullanılan kağıt çiçek.

düğün hazırlıkları
Çiçekler… Kaç tane yaptım bilmiyorum, gecenin sonunda herkesin hatıra olarak aldığını görünce çok mutlu oldum.

düğün hazırlıkları
Pastamız. Aslında cup cake’lerden oluşan pastamızı da ben yapacaktım (hatta tüm malzeme ve süslemeler hazırdı. Tat testi bile yapmıştık) ama sinirlerimin iflas ettiğini anladığım o sabah, gidip tıpış tıpış siparişi verdim. Yine de standı kurup, etrafına kurdele çekmek bana düştü :)

Daha çok detay var aslında ama bu kadar yeter sanırım :) İşte böyle… Yakında evlenecek arkadaşlara kolaylıklar ve çok çok mutluluklar diliyorum.

40 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  diyecek söz bulamıyorum. muhteşem bir iş başarmışsınız. olabilecek en özel, en şık haliyle yaşayabilmişsiniz o güzel günü ve kendi eseriniz olmuş bu. bizimle bu tatlı hatırayı ve detaylarını paylaştığınız için teşekkürler. ve söylemeden geçemem, çok güzel, çok zarif bir gelin olmuşsunuz. en mutlu haliyle devam etsin bu güzel beraberliğiniz, sonsuza kadar…

 2. Avatar photo

  Eeeee… Yok artık cup cake lerinizi de kendiniz yapmamanız iyi olmuş azcık dinlenin efendim düğün öncesi :) Bu nasıl bir özen nasıl şahane bir organizasyon… Başından sonuna kadar kendinizin tasarladığı istediği birşey olması ayrıca harika… Bir de gelinliğimi de ben diktim derseniz tam olacakmış :) Çok güzel görünüyorsunuz beyaz gelinlikler içinde ve çok özendiğiniz düğününüzün güzelliği gibi çok çok mutlu bir hayatınız olsun umarım…. Bravo demek düşüyor bize sadece…

 3. Avatar photo

  aslında yazacak çok şey var ama tek kelimeyle harika desem sözcüklerime tercüman olur sanırım ;)
  en son karede cupcakeleri görünce “yok artık” dedim ama siz yapmış olsaydınız da şaşırmazdım , “yok artık” şeklindeki tepkim o yoğunlukta bunları yetiştirebilmiş olma dolayısıyla idi.
  Allah mutluluğunuzu daim etsin ,hayat koşturmacayla geçiyor ama koşarken hep yanyana olmanızı dilerim :D

 4. Avatar photo

  çok güzel bir hikaye :) her aşaması da ne güzel geçmiş, ne güzel planlanmış düğünün .kendi masalınızı kendiniz yazmışsınız resmen allah mutlu etsin :) hep hayallerinzideki gibi bir hayat sürersiniz inşallah.çok güzel bir gelin olmuşsunuz :) özge hanım, sizde fıstık gibi hanımmışsınız tasarımlarınız gibi sizde çok güzelmişsiniz onu da görmüş olduk :) gelinlikle pozunuz da her şeyi kendim yaptım edasını taşıyan bir poz olmuş. bu arada tek taşı da kendiniz takmadınız değil mi? damada yapacak iş kalmamış ne şanslı damat ..

 5. Avatar photo

  Önce bir nefesim kesildi, yayınlandığını görünce… Sonra bir yutkundum yorumları fark edince… Neredeyse aynı heyecanı yaşadım yeniden.
  Sevgili shane, belki de yayınlanmaz diye düşünmüştüm aslında, ne de olsa biraz özel, kişisel bir paylaşım.
  İşin ucunda kendin yap temalı bir düğün olunca, onaya gönderme cesareti bulmuştum.
  İlk yorum sizden gelmiş :) Çok teşekkür ederim.
  İyi dilekleriniz için sonsuz teşekkürler…

 6. Avatar photo

  senayatilgan,
  Cup cake’leri o gün yapamadım ya, ondan sonrasında acısını çıkarır gibi üst üste cup cake’ler pişirdim :)
  Türlü türlü karışımlar, süslemeler… 2lokma açılsa da paylaşsam sizlerle.
  Aslında gelinliği ben diktim yazıp ardından da ekleyecektim kocaman gülen surat eşliğinde şaka yaptığımı ama sonra vazgeçtim. Dikiş konusunda hiç bilgim yok fakat öğrenmeyi çok istiyorum.
  Tüm güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

 7. Avatar photo

  ayamaya,
  Bende bazen kendi kendime o cümleyi sarf ediyordum inanın :) Yok artık, bi dur diyordum kendime. Aslında daha çok, o zaman müstakbel olan kişi üzüldü halime ve her fırsatta vazgeçirmeye çalıştı ama çabalarının sonucu ortada :)
  Çok teşekkürler güzel dilekleriniz için.

 8. Avatar photo

  tugbacanyurt,
  Çok içime sinmişti gelinliğim. Fazla aramamıştım aslında, aklımdaki model aşağı yukarı belliydi.
  Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

 9. Avatar photo

  fotolara hayretle baktım:)güzel bir düğün olmuş bir ömür böyle mutlu olursunuz inş. bu kadar ne istedigini bilmek ne kadar güzel tebrikler:)

 10. Avatar photo

  Kesinlikle ayakta alkışlanacak bir iş başarmışsınız.Eee! ben diyorum deli işi diyee:))) bu kesinlikle deli işi olmuş ama her yorgunluğa değdiği kesinlikle belli.Ellerinizeeee,emeğinizeeee ne biliiiim herşeye sağlık olsun.

 11. Avatar photo

  Tüm detaylarla harika bir organizasyon olmuş.Ve siz de harika bir gelin olmuşsunuz…
  Enerjinize, azminize ve zerafetinize hayran kaldım.Kaç tane kağıt çiçek yaptınız merak ettim?

 12. Avatar photo

  ben sana bilekliklerin efendisi demiştim ya geri alıyorum sen olsan olsan hobilern kraliçesi olursun :) bu ne kadar ayrıntılı tek tek düşünülmüş ve hayata geçirilmiş bi orgnizasyondur böyle….Allah tüm dileklerinizin gerçekleşmesini bi ömür boyu nasip etsin…. ay dicek söz bulamıyorum bu arada … gelinlikli fotoğrafta değme mankenlere taş çıkarırsın :) katologtaki hali deseydin inanırdım maşallah maşallah :)

 13. Avatar photo

  mükemmel bir düğün olmuş hiç kusursuz ve yaptıklarınız gibi sizde çok güzelsiniz Allah mutluluğunuzu bir ömür daim etsin inşallah

 14. Avatar photo

  Harika düşünülmüş detaylar, çok zarif ve ince, elinize sağlık, ve de geç de olsa mutluluklar tabii :) Cupcake pasta olayına da ayrıca bittim, söylemeden edemeyeceğim ^^

 15. Avatar photo

  hayalignesi,
  Tüm güzel dileklerinize sonsuz teşekkürler.
  Evleneme kararı aldığımızda tüm fikirler kendiliğinden doluşu verdi zihnime :)
  Bende elimin erdiğince yapmaya alıştım.

 16. Avatar photo

  hobirenk,
  Çok teşekkür ederim :) Aslında o fotoğrafı koymaktaki tek amacım gelinliği göstermekti. Fakat bu güzel yorumları okuyunca nasıl keyiflendim anlatamam ;)

 17. Avatar photo

  evimdekimutluluklar,
  Çok çok teşekkür ederim. Sanırım 300 adedin üzerinde çiçek yaptım. Düğünden sonra da bir süre grapon kağıdını elleyemedim :)

 18. Avatar photo

  yagmuryurek,
  Her zamanki gibi beni okurken gülümseten yorumunuza ve iyi dileklerinize çok teşekkür ederim.
  Azıcık şımarabilirim ben, belki de :)

 19. Avatar photo

  kilpi,
  İyi dilekler için asla geç değildir. Yaşamın her anı bu güzel sözlere ihtiyaç duyuyor insan. Çok teşekkür ederim.
  Cup cake pasta benim için tek seçenekti. Oldum olası böyle bir şey hayal etmiştim. Beğenmenize sevindim.

 20. Avatar photo

  harika olmuş gerçekten herşey detay ve mükemmel olmuş..bence de cup cake i iyiki yapmamışsınız.. çok uğraştırıcı ve yorucu..normal zaman olsa zevkli tabii ki ama..ztn düğün telaşı oldukça yoruyo insanı :)
  Bir ömür mutluluklar dilerim..

 21. Avatar photo

  Çalışıyormusunuz bilmiyorum ama bunu meslek haline getirin derim ben.. müthiş fikirleriniz ve yeteneğiniz var.. Belki yeni evleneceklere siz yardımcı olursunuz fikir vermekten de öte ;)

 22. Avatar photo

  gokkusagindan;
  Çalışıyorum, evet. Bu alandan çok farklı bir sektörde görev yapıyorum. Cesaret verici yorumunuz için çok teşekkür ederim. Girişsem mi acaba bu işlere, düğününü bana emanet eden olur mu acaba :)
  Şaka bir yana, bir zaman düşünmedim değil. Çok kapsamlı bir şeylere kalkışmak oldukça zor tabii ama belki kıyısından köşesinden tutarım.
  Bir zaman projelendirmiştim fikirlerimi, bir bakayım ben onlara :)
  Sevgiler…

 23. Avatar photo

  glia Tasarim ; Sanırım Çook Önceden Bu Davetiyeyi Bi Yerde Görmüştüm İsimLer Falan aynı Başka Bir Yerde PayLastinizmi biLmiyorum ama :) Çok Hoş GerÇekten Okunkenn Dedimkii.. Zoru başarmiş :)

  Tasarımcılık,Editörlük Bide Üzerinee Organizasyon İşi :)

  Herkesin Harci Değildir :))

  Çok Mutlu Olursunuz Umarim..=)

 24. Avatar photo

  31 ağustosta abimin düğününğ ellerine bırakıyorum ….. zaten beceremiyordum hiç bişeyin altından kalkamıyordum…. :) önceliği davetiyeye verebilirsin daha o bile yok ortada …. gelinlik var damatlık henüz yok salon tutuldu fotoğrafçı ve kuaför konusunda tıkandık orası mı burası mı derken karar veremedik henüz kına mumları için bi girişimim oldu benim ama daha takı kurdelesi gayret kuşağı anı defteri kalemi …. vs vs aklıma kesin gelmeyen bi sürü şey glia ellerinden öper :)

 25. Avatar photo

  yağmuryürek sen akşamları girermiydin 10marifete :)seninde düğün telaşın var ha kolay gelsin ben de hiç anlamam düğün organizasyonu gibi şeylerden

 26. Avatar photo

  dün annemlerde iftardaydım 10 marifette ki nikah şekerlerini gösteriyordum anneme ana glia bana güvenen olur mu yazmış hemen balıklama atladım valla zulal :)

 27. Avatar photo

  melek,
  Acaba nerede gördünüz zira ben bundan önce hiçbir yerde paylaşmadım. Tek aklıma gelen davetiyenin kapak görselini en son kişisel FB profilimde kullanmıştım ama hemen sonrasında hesabımı kapatmıştım.
  Şaşırdım doğrusu :)
  Güzel sözleriniz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

 28. Avatar photo

  yagmuryurek,
  Ya ben şimdi sizin latifenizden kendime görev çıkartsam?! Başlasam araştırmaya, tasarlamaya :)
  Elimden gelen bir destek olursa seve seve…

 29. Avatar photo

  latife etmedim hiç değilse fikir bazında buradaki herkesin yardımına ihtiyacım var… keşke bursada olsaydınız işte o zaman yaknızı da bırakmazdım :)

 30. Avatar photo

  ayyyy sabahleyin bi liste yapayım bari dedim de liste sitede gezdikçe uzuuuuuuun bir gelinlik kuyruğunu bile geçiyor :) hepsini yapamıcam sanırım :(

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Bir tasarım; başkası onu kullanmaya başlamadan önce bitmiş sayılmaz...( Brenda Laurel ). Her bir tasarım, tamamen el emeği ile uzun saatler bazen günler süren çalışmalardan sonra zihnimden, ruhumdan sızıp elle tutulur hale geliyor. Bir tasarımcı için ruhunu, emeğini bütünleştirip oluşturduğu objelerin, başkalarının hayatlarında yer bulması, onların hayatlarında yeni anlamlar kazanması yani ' hayata gelmesi ' düşlerin gerçekleşmesi anlamına gelir. Tasarımlarımın hayatlarınızda daima mutlu anılara şahitlik etmesini dilerim.

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...