Bir düğün hikayesi

-

Az önce sehriban32’nin kendi sözü için yaptığı mendilleri görünce, eh dedim kendi kendime takıdan başka şeyler de paylaşsam ya… Böylece sizlerle yaklaşık iki yıl önce kendi düğünüm için hazırladığım çalışmaları paylaşmaya karar verdim. Bir de çok heyecanlandım, itiraf ediyorum :)
Hikaye şöyle; ben ve eşimin hayal ettiği şeyleri gerçekleştirebileceği bir firma aramak ve onlara zihnimden geçenleri anlatmak zahmeti ve hayal kırıklığından mümkün olduğunca uzak durabilmek adına, başladım her şeyi kendim yapmaya.

Zor oldu, evet. Hem de çok zor oldu, ama kesinlikle değdi. Hani derler ya, düğünde insan ne yaşadığını, etrafında kimler olduğunu hatırlamaz. I- ıh, gayet net hatırlıyorum.
Bunun için de çok memnunum. En başta her şey dilediğim gibi oldu. Bugün olsa yine ve sadece aynı şeyleri isterdim.

Sevgili arkadaşlar, benim için çok değerli ve özel olan bu dönemi sizlerle paylaşmaktan dolayı son derece heyecan duyduğumu belirtmek isterim:)

düğün hazırlıkları
Bu(nlar) davetiyemiz :) Evet, birkaç sayfadan oluşuyor. Kendim tasarladım, çizdim ve bastım.

düğün hazırlıkları
Gelinliğim ve ben :)

düğün hazırlıkları
Nikah şekerlerimiz. Önce tasarladım sonra tek tek kendim hazırladım.

düğün hazırlıkları
Escort kartlar. Salonun girişinde bulunan bu panoda davetliler, isimlerine göre masa numaralarını buluyorlar. Evet, bunu da her şeyiyle kendim yaptım. Strafor üzerini mor kumaş ile kapladım. Mor saten kurdele ile bantları yaptım. Kartları tasarlayıp bastım ve panoya iliştirdim. İşin en zor yanı kim nereye, kiminle oturacak ayarlamasını yapmaktı :)

düğün hazırlıkları
Davetli masaları. Her sandalyenin arkasında beyaz ve mor tüllerden yapılmış bir fiyonk süsleme ile elde yapılmış kağıt çiçekler var. Ayrıca beyaz mumlar mor organze kurdelelerle, masa numaraları minik kalplerle süslendi. Pembe kağıt külahların içinde kendi hazırladığım konfetiler vardı.

düğün hazırlıkları
Herkes için program akışının ve menünün yazılı olduğu bu kartlardan vardı. Gördüğünüz çiçek, sandalyelerin arkasında kullanılan kağıt çiçek.

düğün hazırlıkları
Çiçekler… Kaç tane yaptım bilmiyorum, gecenin sonunda herkesin hatıra olarak aldığını görünce çok mutlu oldum.

düğün hazırlıkları
Pastamız. Aslında cup cake’lerden oluşan pastamızı da ben yapacaktım (hatta tüm malzeme ve süslemeler hazırdı. Tat testi bile yapmıştık) ama sinirlerimin iflas ettiğini anladığım o sabah, gidip tıpış tıpış siparişi verdim. Yine de standı kurup, etrafına kurdele çekmek bana düştü :)

Daha çok detay var aslında ama bu kadar yeter sanırım :) İşte böyle… Yakında evlenecek arkadaşlara kolaylıklar ve çok çok mutluluklar diliyorum.

40 yorum gelmiş

 1. shane

  diyecek söz bulamıyorum. muhteşem bir iş başarmışsınız. olabilecek en özel, en şık haliyle yaşayabilmişsiniz o güzel günü ve kendi eseriniz olmuş bu. bizimle bu tatlı hatırayı ve detaylarını paylaştığınız için teşekkürler. ve söylemeden geçemem, çok güzel, çok zarif bir gelin olmuşsunuz. en mutlu haliyle devam etsin bu güzel beraberliğiniz, sonsuza kadar…

 2. senayatilgan

  Eeeee… Yok artık cup cake lerinizi de kendiniz yapmamanız iyi olmuş azcık dinlenin efendim düğün öncesi :) Bu nasıl bir özen nasıl şahane bir organizasyon… Başından sonuna kadar kendinizin tasarladığı istediği birşey olması ayrıca harika… Bir de gelinliğimi de ben diktim derseniz tam olacakmış :) Çok güzel görünüyorsunuz beyaz gelinlikler içinde ve çok özendiğiniz düğününüzün güzelliği gibi çok çok mutlu bir hayatınız olsun umarım…. Bravo demek düşüyor bize sadece…

 3. ayamaya

  aslında yazacak çok şey var ama tek kelimeyle harika desem sözcüklerime tercüman olur sanırım ;)
  en son karede cupcakeleri görünce “yok artık” dedim ama siz yapmış olsaydınız da şaşırmazdım , “yok artık” şeklindeki tepkim o yoğunlukta bunları yetiştirebilmiş olma dolayısıyla idi.
  Allah mutluluğunuzu daim etsin ,hayat koşturmacayla geçiyor ama koşarken hep yanyana olmanızı dilerim :D

 4. zulaltan

  çok güzel bir hikaye :) her aşaması da ne güzel geçmiş, ne güzel planlanmış düğünün .kendi masalınızı kendiniz yazmışsınız resmen allah mutlu etsin :) hep hayallerinzideki gibi bir hayat sürersiniz inşallah.çok güzel bir gelin olmuşsunuz :) özge hanım, sizde fıstık gibi hanımmışsınız tasarımlarınız gibi sizde çok güzelmişsiniz onu da görmüş olduk :) gelinlikle pozunuz da her şeyi kendim yaptım edasını taşıyan bir poz olmuş. bu arada tek taşı da kendiniz takmadınız değil mi? damada yapacak iş kalmamış ne şanslı damat ..

 5. gliatasarim

  Önce bir nefesim kesildi, yayınlandığını görünce… Sonra bir yutkundum yorumları fark edince… Neredeyse aynı heyecanı yaşadım yeniden.
  Sevgili shane, belki de yayınlanmaz diye düşünmüştüm aslında, ne de olsa biraz özel, kişisel bir paylaşım.
  İşin ucunda kendin yap temalı bir düğün olunca, onaya gönderme cesareti bulmuştum.
  İlk yorum sizden gelmiş :) Çok teşekkür ederim.
  İyi dilekleriniz için sonsuz teşekkürler…

 6. gliatasarim

  senayatilgan,
  Cup cake’leri o gün yapamadım ya, ondan sonrasında acısını çıkarır gibi üst üste cup cake’ler pişirdim :)
  Türlü türlü karışımlar, süslemeler… 2lokma açılsa da paylaşsam sizlerle.
  Aslında gelinliği ben diktim yazıp ardından da ekleyecektim kocaman gülen surat eşliğinde şaka yaptığımı ama sonra vazgeçtim. Dikiş konusunda hiç bilgim yok fakat öğrenmeyi çok istiyorum.
  Tüm güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

 7. gliatasarim

  ayamaya,
  Bende bazen kendi kendime o cümleyi sarf ediyordum inanın :) Yok artık, bi dur diyordum kendime. Aslında daha çok, o zaman müstakbel olan kişi üzüldü halime ve her fırsatta vazgeçirmeye çalıştı ama çabalarının sonucu ortada :)
  Çok teşekkürler güzel dilekleriniz için.

 8. gliatasarim

  tugbacanyurt,
  Çok içime sinmişti gelinliğim. Fazla aramamıştım aslında, aklımdaki model aşağı yukarı belliydi.
  Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

 9. hayalignesi

  fotolara hayretle baktım:)güzel bir düğün olmuş bir ömür böyle mutlu olursunuz inş. bu kadar ne istedigini bilmek ne kadar güzel tebrikler:)

 10. deliisibunlar

  Kesinlikle ayakta alkışlanacak bir iş başarmışsınız.Eee! ben diyorum deli işi diyee:))) bu kesinlikle deli işi olmuş ama her yorgunluğa değdiği kesinlikle belli.Ellerinizeeee,emeğinizeeee ne biliiiim herşeye sağlık olsun.

 11. evimdeki mutluluklar

  Tüm detaylarla harika bir organizasyon olmuş.Ve siz de harika bir gelin olmuşsunuz…
  Enerjinize, azminize ve zerafetinize hayran kaldım.Kaç tane kağıt çiçek yaptınız merak ettim?

 12. yagmuryurek

  ben sana bilekliklerin efendisi demiştim ya geri alıyorum sen olsan olsan hobilern kraliçesi olursun :) bu ne kadar ayrıntılı tek tek düşünülmüş ve hayata geçirilmiş bi orgnizasyondur böyle….Allah tüm dileklerinizin gerçekleşmesini bi ömür boyu nasip etsin…. ay dicek söz bulamıyorum bu arada … gelinlikli fotoğrafta değme mankenlere taş çıkarırsın :) katologtaki hali deseydin inanırdım maşallah maşallah :)

 13. zirid

  mükemmel bir düğün olmuş hiç kusursuz ve yaptıklarınız gibi sizde çok güzelsiniz Allah mutluluğunuzu bir ömür daim etsin inşallah

 14. kilpi

  Harika düşünülmüş detaylar, çok zarif ve ince, elinize sağlık, ve de geç de olsa mutluluklar tabii :) Cupcake pasta olayına da ayrıca bittim, söylemeden edemeyeceğim ^^

 15. gliatasarim

  hayalignesi,
  Tüm güzel dileklerinize sonsuz teşekkürler.
  Evleneme kararı aldığımızda tüm fikirler kendiliğinden doluşu verdi zihnime :)
  Bende elimin erdiğince yapmaya alıştım.

 16. gliatasarim

  hobirenk,
  Çok teşekkür ederim :) Aslında o fotoğrafı koymaktaki tek amacım gelinliği göstermekti. Fakat bu güzel yorumları okuyunca nasıl keyiflendim anlatamam ;)

 17. gliatasarim

  evimdekimutluluklar,
  Çok çok teşekkür ederim. Sanırım 300 adedin üzerinde çiçek yaptım. Düğünden sonra da bir süre grapon kağıdını elleyemedim :)

 18. gliatasarim

  yagmuryurek,
  Her zamanki gibi beni okurken gülümseten yorumunuza ve iyi dileklerinize çok teşekkür ederim.
  Azıcık şımarabilirim ben, belki de :)

 19. gliatasarim

  kilpi,
  İyi dilekler için asla geç değildir. Yaşamın her anı bu güzel sözlere ihtiyaç duyuyor insan. Çok teşekkür ederim.
  Cup cake pasta benim için tek seçenekti. Oldum olası böyle bir şey hayal etmiştim. Beğenmenize sevindim.

 20. durununannesi

  harika olmuş gerçekten herşey detay ve mükemmel olmuş..bence de cup cake i iyiki yapmamışsınız.. çok uğraştırıcı ve yorucu..normal zaman olsa zevkli tabii ki ama..ztn düğün telaşı oldukça yoruyo insanı :)
  Bir ömür mutluluklar dilerim..

 21. gokkusagindan

  Çalışıyormusunuz bilmiyorum ama bunu meslek haline getirin derim ben.. müthiş fikirleriniz ve yeteneğiniz var.. Belki yeni evleneceklere siz yardımcı olursunuz fikir vermekten de öte ;)

 22. gliatasarim

  gokkusagindan;
  Çalışıyorum, evet. Bu alandan çok farklı bir sektörde görev yapıyorum. Cesaret verici yorumunuz için çok teşekkür ederim. Girişsem mi acaba bu işlere, düğününü bana emanet eden olur mu acaba :)
  Şaka bir yana, bir zaman düşünmedim değil. Çok kapsamlı bir şeylere kalkışmak oldukça zor tabii ama belki kıyısından köşesinden tutarım.
  Bir zaman projelendirmiştim fikirlerimi, bir bakayım ben onlara :)
  Sevgiler…

 23. _meLek_

  glia Tasarim ; Sanırım Çook Önceden Bu Davetiyeyi Bi Yerde Görmüştüm İsimLer Falan aynı Başka Bir Yerde PayLastinizmi biLmiyorum ama :) Çok Hoş GerÇekten Okunkenn Dedimkii.. Zoru başarmiş :)

  Tasarımcılık,Editörlük Bide Üzerinee Organizasyon İşi :)

  Herkesin Harci Değildir :))

  Çok Mutlu Olursunuz Umarim..=)

 24. yagmuryurek

  31 ağustosta abimin düğününğ ellerine bırakıyorum ….. zaten beceremiyordum hiç bişeyin altından kalkamıyordum…. :) önceliği davetiyeye verebilirsin daha o bile yok ortada …. gelinlik var damatlık henüz yok salon tutuldu fotoğrafçı ve kuaför konusunda tıkandık orası mı burası mı derken karar veremedik henüz kına mumları için bi girişimim oldu benim ama daha takı kurdelesi gayret kuşağı anı defteri kalemi …. vs vs aklıma kesin gelmeyen bi sürü şey glia ellerinden öper :)

 25. zulaltan

  yağmuryürek sen akşamları girermiydin 10marifete :)seninde düğün telaşın var ha kolay gelsin ben de hiç anlamam düğün organizasyonu gibi şeylerden

 26. yagmuryurek

  dün annemlerde iftardaydım 10 marifette ki nikah şekerlerini gösteriyordum anneme ana glia bana güvenen olur mu yazmış hemen balıklama atladım valla zulal :)

 27. gliatasarim

  melek,
  Acaba nerede gördünüz zira ben bundan önce hiçbir yerde paylaşmadım. Tek aklıma gelen davetiyenin kapak görselini en son kişisel FB profilimde kullanmıştım ama hemen sonrasında hesabımı kapatmıştım.
  Şaşırdım doğrusu :)
  Güzel sözleriniz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

 28. gliatasarim

  yagmuryurek,
  Ya ben şimdi sizin latifenizden kendime görev çıkartsam?! Başlasam araştırmaya, tasarlamaya :)
  Elimden gelen bir destek olursa seve seve…

 29. yagmuryurek

  latife etmedim hiç değilse fikir bazında buradaki herkesin yardımına ihtiyacım var… keşke bursada olsaydınız işte o zaman yaknızı da bırakmazdım :)

 30. yagmuryurek

  ayyyy sabahleyin bi liste yapayım bari dedim de liste sitede gezdikçe uzuuuuuuun bir gelinlik kuyruğunu bile geçiyor :) hepsini yapamıcam sanırım :(

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
gliatasarim

Bir tasarım; başkası onu kullanmaya başlamadan önce bitmiş sayılmaz...( Brenda Laurel ). Her bir tasarım, tamamen el emeği ile uzun saatler bazen günler süren çalışmalardan sonra zihnimden, ruhumdan sızıp elle tutulur hale geliyor. Bir tasarımcı için ruhunu, emeğini bütünleştirip oluşturduğu objelerin, başkalarının hayatlarında yer bulması, onların hayatlarında yeni anlamlar kazanması yani ' hayata gelmesi ' düşlerin gerçekleşmesi anlamına gelir. Tasarımlarımın hayatlarınızda daima mutlu anılara şahitlik etmesini dilerim.

Pullu tülbentler

| | 0 Yorum

Merhabalar 👋 Sizlere rengarenk pullarla süslenmiş tülbentlerimi sunayım 😊 Umarım beğenirsiniz 😄 Kullanılan çember gelincik pamuklu kumaştır. Çemberimin kumaşından tutun ipliğine, pullarına kadar her şey kalitelidir. Çeyizinize farklılık katacağından emin...

Sarma nakış işlemeli yatak örtüsü

| | 0 Yorum

Sarma nakış işlemeli yatak örtüsü. Kanaviçe ve etamin işlemeli modelleri hep sevmişimdir, son zamanlardaki favorim ise yeni öğrendiğim suzani nakış, başka deyişle sarma nakış iş oldu. Çok zarif geliyor gözüme...

Punch işi çiçekli havlu

| | 0 Yorum

Punch nakışı kasnağa özel iğnesi ile yapılan bir işleme tekniği, kumaş üzerinde kabartmalı bir doku elde edildiği için de özel bir görünüm ortaya çıkar. Sınav ve kurs stresimi atmak için...

Punch nakışı çiçekli paspas

| | 0 Yorum

Punch nakışı özel iğnesi ve kasnak ile yapılan bir işleme tekniği. Kumaş üzerinde bu paspas örneğindeki gibi biraz kabartmalı yani çok hoş duruyor, ne dersiniz? Rengarenk çiçekli bir paspas oldu...

Anlatımlı dantel motifi yapımı

| | 0 Yorum

Zarif bir halka formlu tığ işi dantel motifi nasıl yapılır? Bu gördüğünüz motifi birleştirerek güzel sehpa ve masa örtüleri yapabilirsiniz. Gelelim nasıl yapıldığına… Dantel motifimizi yapmak için 8 ilmek çekiyoruz....

Yeşil kadife Kuranı-ı Kerim seti

| | 0 Yorum

Merhabalar 10marifet ailesi.. Bugün sizlere el emeği göz nuru nakışlı yeni bir set getirdim. Sevgililer Günü, yıl dönümleri gibi özel günlerinizi daha anlamlı bir hediyeyle taçlandırmak ve sevdiklerinizi huzurlu bir...

İşlemeli kadife Kuran-ı Kerîm seti

| | 7 Yorum

Çeyizlerin vazgeçilmezi, sevdiklerinize verilebilecek en anlamlı hediye olan ipek kadife kumaşla hazırlanan Kuran-ı Kerim setimize göz atmak ister misiniz? Kuran-i Kerîm, ahşap sandık, Yasini Şerif ve cam kristal taş tesbihten oluşan...

Nakış işlemeli bordo eşarp

| | 0 Yorum

Merhabalar. Bugün sizinle yanlışlıkla yaktığım eşarbımı nasıl değerlendirdiğimi paylaşmak istiyorum. Bordo eşarbımı çok sevmiştim ve yaktım Ne yapmalıyım diye düşündüm ve neden olmasın işleme yapabilirim dedim. Hemen uygun ipleri ayarlayıp...

Nakış işlemeli eşarp

| | 0 Yorum

Merhaba. Yeni yaptığım eşarp işlemeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Böyle sade eşarpları arkadan küçük detaylarla şık yapabiliriz. Etamin kolyelerden sonra yeni uğraşım Emek verdiğim işleri kullanmak çok güzel bir duygu inanın...

Nakış / Pembe ortancalar

| | 2 Yorum

Bir zamanlar Ikea’dan alınıp bir kenara atılmış düz beyaz resim çerçevesi ne işe yarar diye düşünürken bu resmi çizip, bir gecede de işleyip, çerçeveye yerleştirdim. Kolay ve hemen biten bir...

Nakış / Orda bir köy var uzakta

| | 4 Yorum

Şubat ayında Trakya’da uzun bir yolculuk sırasında bu görüntüler kayıp geçiyordu. Hafızamda tutmayı başardıklarım bu nakış projesine sebep oldu. Artık kışın etkisiyle sararmış ve kızarmış tarlalar… Yaprakları dökülmüş ağaçlar, sert...

Sap işi nakışlı pano

| | 0 Yorum

Bu kışı kurslarda geçirdiğimden bahsetmişimdir. Bu panoyu da el sanatları kursunda işledim. Modeli de neredeyse benim çocukluğuma dayanan Samanyolu Dergisi’nden. Yıllar sonra bu kurs sayesinde hayat bulan bir model oldu....

Basit nakış işlemeli örtü yapımı

| | 0 Yorum

Kısa sürede nakış ile örtü yapmak isteyenler için. Basit nakışlı bir örtü göstereceğim sizlere. Sim iplerle görsellik kazandıracak bu örtü için az malzeme ile neler yapılabileceğini anlatacağım sizlere. Geometrik bulduğum...

Nakış işlemeli kumaş kitap kılıfı

| | 2 Yorum

Kitap veya not defteriniz için işlemeyi sever misiniz? Ya da sevdikleriniz için hediye etmeyi düşündüğünüz el emeği bir iş yapmayı isterseniz buyrun. Sizlere minik nakışlarla yapılmış güzel bir kılıf yapmayı...

Nakış işlemeli peçete yapımı

| | 0 Yorum

Herkese merhaba.Bu sefer nakış işlemesi ile karşınızdayım. Bahar ayına uygun masalar için servis peçetesi hazırladım. El nakışı her zaman tercih ettiğim işlemedir. Umarım keyifli bir yazı olur. Ben yaparken çok...