BİRA İÇEN?

-

Birkaç yıl önce yaptığım ama yakmaya kıyamadığım mumlardan biri…Tek eksiği içindeki hava kabarcıkları. Daha sonra yaptıklarımda mum sıcakken pipetle içine biraz üflemiştim.Nasıl olmuş ama?

13 yorum gelmiş

  1. Boncukcu

    :)jel mum hazır satılıyor, jöle kıvamında birşey.Neyse tarifi linkte var ama kısaca jel, parafin, fitil, bardak gerekli. Parafini benmari usulu eritip fitili içine daldırıp çıkarın. bardağın uzunluğundan az fazla olacak haliyle. Bardağın dibine fitili yerleştirin, ılıkken parafin bardağa yapıştıracaktır fitili. Bardağın üzerine kalem koyup fitili dolayın, gergin durması için.Gene benmariyle jeli eritin içine sarı mum boyası (çok azı yeterli) ekleyin, biraz toz sim de parlaklık veriyor. Bardağa dökün, donmadan pipetle hafifçe üfleyin içinde hava kabarcığı olsun az. O donarken erimiş parafine beyaz mum boyası ekleyip,bir tabakta çatalla çırparak soğutun. Köpük köpük olacaktır, bira mumun üzerine koyun, az da taşırın kenarından :)) Afiyet olsun.

  2. Boncukcu

    Teşekküür ederiim.Mum yapmak keyifli ama benim gibi dağınıklar yapınca çokk pis bir uğraş. İnşallah bi gün fazladan odam olursa gene yapacağım :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn