17 yorum gelmiş

 1. çok ilginç değilmi.ben bu tekniği bir tarihi filmde görmüştüm.bir sürü bobinle yastık üstünde,sürekli bobinlerin yeri değiştirilerek yapılıyo.düğüm atarak filan olabilir.biraz makreme tekniği gibi sanırım.ama burada kullanılan ip çok ince.

 2. gözlerimi kocaman aça aça baktım, sanki şekilleri çizdiği kağıdın etrafına toplu iğneleri dizmiş, bu ip sarılı çubuklarla da iğne etrafından dönerek örüyor gibi görünüyor.ama nasıl yapmışsa çok güzel olmuş.

 3. evet sanırım önce çiziyor ve bobinlerin yerlerini değiştirerek yapıyor. uğraştırıcı gibi ama çıkan işler çok güzel..

 4. Belki çok kolaydır arkadaşlar,denemedik bilemiyoruz ama bana çok karmaşık geldi:) Halı kilim dokur gibi çiviler var işin içinde :) bilen varsa açıklarsa ben de takipteyim:)) kolay bir şeyse bu aleti yapması kolay bizde yaparız bobinleri renk renk:))

 5. karmaşık görünüyor ama bilen varsa anlatsın gerçekten de..:) gerçi yaptıkça el alışır gibime geliyor..

 6. ben yıllar once tv de izlemiştim,yaşlı bir hanım yapıyordu.çok zor arkadaşlar,fakat sonuç muhteşem.şu siteye bir bakayım.

 7. görsellerde aradım da bobbin lace diye neler neler yapmışlar.. yürek ister ama yaa onlarla uğraşmak. bu kelebek de o aletle yapılmış. çok hoşuma gitti..

 8. iğne oyası gibi minik minik düğümlerden oluşuyor ama gerçekten zor ve karmaşık gözüküyor … ama onlar yapıyorsa biz hayli hayli yaparız hanımlar ;)

 9. Bunu bu kadar uğraşıp yapıp ona göre fiyat biçeceksin, karşındaki anlamayacak. Hazır da çok güzel danteller var Pelinim, kes kes kullan uğraşma.

 10. Sergun’un dediği gibi iğnelerle sabitlemişler sonrada farklı üplerle düğüm atarak ilerlemişler keşke video filan bulsak :D merak ettim

 11. zaten yapabilceğimden değil sibel abla.. bana fenalık yapar. ama yapanı görmeyi isterim video bulan olursa bana da göndersin.. hem sibel abla böyle kelebekli dantelleri görmedim ben hiç yaa… bir sürü figürler gördüm aratırken.. hayran kaldım.

 12. Ben daha bugün gördüm ama tek tek değil, şerit dantel, onları kesip kullanıyorsun. Ben enli dantelleri hep kesip doğrayıp heryerini farklı yerde kullanırım.

 13. aa varsa ben de araştırayım o zaman.. :) ben de hep şerit halinde aldım.. 9mt. çok geliyor bana.. soruyorum kısaları yok mu diye.. napcan abla kısasını diye soruyorlar :) şimdi takı yapcam deseemm bakacaklar suratıma.. en iisi alıp geçiyorum.. kullanılır birgün bi yerde dediğin gibi.. :)

 14. sanırım bu bildiğimiz küpür dantellerin elde yapılmış hali.makinalaşmadan önce böyle yapıyorlarmış. ama sesiber inde dediği gibi bence de o kadar uğraşmaya değmez.görüntü olarak çok ta bir fark yok çünkü.nostalji olarak yapıyorlardır belki. yinede bravo diyorum.bu kadar karışık bir işi keşfedenleri bilhassa.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...