bu dönüşüm başka dönüşüm…:)

-
yoğurt kabının geri dönüşü:))
yoğurt kabının geri dönüşü:))

yoğurdunu yedikten sonra atmak hiç olur mu?hemen evir çevir düşün kaşın ne olacağına karar verdim.toz detarjan kabı:))uzun zaman önce bloguma eklemiştim..ama hatırlatmakta yarar ve fayda var geri dönüşüm hem bize hemde çevreye kazandırır..arta kalan sprey boyayı ve ucuzluktan aldığım çiçeklerle süslendirdiğim deterjan kutusu bence içime sinen bir iş oldu..hiçbirşey yabana gitmemeli diyenlerden yanayım:))deterjan da çevreye zararlı ama konsantreler var artık geri dünüşüm adına yapılabileceklere kayıtsız kalmayalım lütfen:))

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

18 yorum gelmiş

  1. adadenizi

    çok güzel fikir eline sağlık. gelinciğin dünyasını sana katılamıyacağım bu konuda. Yoğurt kapları plastik ve atıldıklarında ülkemizde doğru dürüst bir geri dönüşüm sistemi olmadığı için doğayı katlediyor. Bu yüzde n mümkün mertebe kullanılmalılar. Ben çiçek dikiyorum mesela. Detarjan kutum yoğurt kabından, belli şeyleri baklamada kullanıyorum.

  2. gelincigin dunyasi

    adadenizi; haklısın ülkemizde geri dönüşüm sistemi yeterli değil ama yoğurt ve deterjan hepimizin en çok kullandığı yiyecek ve maddeler hal böyle olunca günlük yaşantımızda boşalan kutu sayısı hayli fazla hadi birkaçını değerlendirdik ama etrafa zarar vermeyelim diye bütün kutuları evde nasıl tutarız bende sana bu konuda katılmıyorum

  3. minnosum

    çok farklı,çok güzel olmuş.ben de yoğurt kaplarını biriktiriyorum.senin yaptığın da güzel bir fikir.deneyeceğim.

Bir Cevap Yazın