Cuma, Ekim 28, 2016
Bu Halılar Çok Moda

Bu Halılar Çok Moda

16
Halıları kışa hazırlayalım
Halıları kışa hazırlayalım

Eskiyen halıları makarna-sakal yünle yeniledim. Bu tarz halılar ve yolluklar bu sene çok moda. Resimde görünen yolluk 85 ilmek başlanıyor ve 10 numara şişle örülüyor. Aynı çalışmayı yapan arkadaşlarım altlarına sünger kaplattılar, ben eski halılarımın üstüne diktim hem daha tok durdu hemde ucuza geldi. Resimdeki gibi bir yolluk için (1,80cm) ortalama 2 kilo yün gidiyor.

16 YORUMLAR

 1. Bravo doğrusu,alkışlamak lazım sizi.Çok ama çok şık olmuş,renk seçimi mükemmel.Hele eski halıları değerlendirmek,oldukça parlak bir fikir.Aaah ah,bir örgü örmek gelmiyor elimden.Ellerinize sağlık.

 2. geçen yıl pembe sakallı yün almıştım kendime yelek örmek için , ama sonra çok cocuksu gorunecegını dusunup vazgeçtim , 2 kırlent ormustum onlarla , yatagımın üzerine koymak için , aaayy devamını bulabilirsem o iplerin bu yollğuda denemek isterim , elinize sağlık :)

 3. halının üzerine tutturarak, bu tip halılarda yere serildiğinde oluşan çirkin görüntüyü önlemişsiniz ve harika bir görüntü oluşmuş. tebrikler.

 4. ya gulus, sen bunu halının üzerine tuturdun da, iyi de ettin ama;temizliği çok zor olacak bak görürsün………….demedi deme……….ahanda buraya yazıyom……………….

 5. Yııııvvruuuummmm sefa sen onu halt etmişsin… Dikişlerinden söküp yıkıyom… Ben, bilmezsin ama çok ama çok titizimdir öyle bir halıyı her ay yıkamazsam hayatta kullanamam..HIH!:)

 6. duydum bile ..sökmesi olmasa neyse makinada yıkıyodur kız onu elde değil hoş bende yıkıyom öylesini at makinaya tamam büyük boylar ay silmesi ay…kapadım konuyu sıcakta üstüme çöktü…

 7. ayda 1 halı mı yıkanır…..

  evet ellerinize sağlıkta bu küresel ısınma ,susuzluk filan nasıl olur ya yapmayın Allahınızı severseniz.Bie şey sorucam yıkanıncada aynı örüldüğü gibi duruyor mu ne bileyim yıkanınca sanki ilk haliyle kalmazmış gibi geliyor o tüylerdüğmeli yapılsa sökülmesi daha kolay olur diye düşündüm ama tabii sadece düşündüm :=)

 8. evet ellerinize sağlıkta bu küresel ısınma ,susuzluk filan nasıl olur ya yapmayın Allahınızı severseniz.Bie şey sorucam yıkanıncada aynı örüldüğü gibi duruyor mu ne bileyim yıkanınca sanki ilk haliyle kalmazmış gibi geliyor o tüylerdüğmeli yapılsa sökülmesi daha kolay olur diye düşündüm ama tabii sadece düşündüm :=)

  bu iplerin en sevdiğim özelliği. yıkandıktan sonra daha tüylü durması.çünki yıkandığında arada kalan tüylerde çıkıyor ve daha çok kabarıyor.GÜLÜŞCÜM ELLERİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL OLMUŞ

 9. gülüşcüğüm ellerinesağlık güle güle kulan bende az kısasını yaptım güzel budan gördüm ip aldım yapdım çok zevkli yapılıyor bordoyla yavri ağzı çok güzel oldu sevgiler