Çatlatma ve çiçek desenli vazom

-

İlk önce kahverengi boyadığım vazoya çatlatma mediumunu sürdükten sonra krem rengi boyayı doğal süngerle tamponlayarak sürdüm ve kuruyup çatlama işlemi tamamlandıktan sonra yine kahverengi antiquinle eskittim. En sonunda da metalik bakır, altın ve inci beyazı boyutlu ( boncuk ) boyalarla doğaçlama desen çalışması yaptım. Beğenilerinize sunarım efendim…

detay
detay

20 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Benim evim kuzeye bakıyor onun için loştur biraz, değişik yerlerde denedim ancak salonun penceresinin önünde en iyi çıkıyor fotoğraflar. Haklısın valla, ben de bütün fotoğrafları aynı yerde çekiyorum bu yüzden.

 2. Avatar photo

  Çok güzel olmuş Sibella. Ben de hep aynı yerde çekerim fotoğraflarımı. :) Boyutlu boyaları çok severim. Cep telefonumu bile onlarla süslemiştim.

 3. Avatar photo

  ellerinize sağlık…ben burada nereye boyutlu boya diye sorduysam adamlar yüzüme baktı ne diyor bu kız diye…:)

 4. Avatar photo

  sebastian, odadan kabartma boyalı vazoyu getir..salondaki pencerenin yanına, kırmızı koltuğun arkasına koy.o işlem bitince fotoğraf makiinesini getir..ışık, kamera cilick! cilick!evet güzel oldu.:)bu vazo açık konuşmak gerekirse salonlara layık.

 5. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Oooo Sibel Ablaaaa :DSibel abla kenardaki kapının zemine doğru olan yerinde hani hafif vernik izleri varya… Spatulayı çok derine itmeden kazıyabilirsin ;) Aynı şekilde bulaşık teliylede kazıyabilirsin ama profilin parlaklığı gider.Hatta bak ben sana en garanti şeyi şöyleyeyim asetonla sil. Yada tineri baya bir incelt öyle sil.Biz iş yerinde profilleri ya asetonla temizliyoruz yada vim/cif le… Cifi tercih ederiz ama. Onun çizme payı çok daha düşük…Evet babam naylon pencereci :D

 6. Avatar photo

  Ahh Miraycım sorma, ben birinin onu farkedeceğini tahmin etmiştim valla. Ben onu kazıma hariç (o da zarar görür diye) hiç bir şeyle temizleyemedim. Ondan sonra da unuttum gitti. Ama sana teşekkür ederim ve tekrar deniycem. Sağol canım.

 7. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Valla Sibel(la) Ablacım pencerenin üstünde olmasa inan farkedemezdim :D Ama dene yani dediğimi cifle çıkartmak bu lekeyi biraz zor olur ama ıspatulayı hafifçe nazikçe sürttüğünde direk çıkması lazım.Bir de benden size tavsiye -evinde pvc doğrama olanlar- Pencerenin dış tarafına baktığınız 2 yada 3 tane böyle çizgi şeklinde delik görürsünüz üzerlerinde genelde kapakta vardır.O delikler pencereye gelen suyun dışarı atılmasına yarar. Zaman içinde de tıkanır. Görevini yerine getiremez.Şimdi pencerenin içe bakan tarafında kenarda çıtalar var -bunun için evin erkeğinden yardım isteyin tek başınıza işe kalkışmayın o camlar ağır çünkü- çıtaları iskarpile ve plastik tokmakla söküp camı çıkartıp oraları temizleyin. HA derseniz ki Miray çıkartamayız düz tornavidayla deliklerin içini temizlemeye çalışın önden geçici süreli temizlik sağlar.Birde pencereciler bu olayı yapmaktan pek haz etmezler ama genelde yaz sıcakları başlamasına yakın telefon edip servis isteyin. Conta denilen kısımlara conta yağı sürecekler ki yumuşaklığını korusun. Birde aynı zamanda pencere aksamınızın bakımını da yaptırın. Böyle düzenli bakımlarla senelerce ilk günki gibi kullanırsınız pencerenizi.Pencere ile mermer arasında yada duvar arasındaki silikonu/ mastiği kazımayın. İçeri su alır pencereniz. Kazırsanız pencereciyi arayın gelsin çeksin. Yok ben kendim yaparım derseniz onunda şöyle bir püf noktası var nalburdan poliüretan mastik alın. Kuru bir havada pencerenin kenarlarına çektikten sonra elinize taktığınız ameliyat eldiveni veya poşetle tek parmağınızla üstünden geçin. Yalnız poliüretan mastikler diğer mastiklerden de iğrenç kokar aklınızda bulunsun. Mermere porçöz kezzap dökmeyin dökerseniz seyreltin.Sakın ama sakın cam silerken mermerin üstüne çıkmayın (bizim bi müşterimiz birinci kat mermerine çıktı toprağa indi aynen )Bu tip şeylere dikkat edin. Pencere yaptırıcaksanız atölyeyi gidin görün varsa iso 9001 ve diper belgelerini kontrol edin. 5 sene sonra telefon ettiğinizde yerinde bulabileceğinize emin olun. Belli başlı markaları tercih edin. Benden söylemesi yoksa 10 sene sonra pencere elinizde dolaşırsınız ;) Pencere deyip geçmemek lazım.Evet bu kadar bilgi yeter. :D Okuyanlara teşekkürler :p

 8. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Yazmayı unuttuğum bir şey daha var “ısıcam” markasındaki her çift camın garanti belgesi vardır. Bunu talep edin. 2 cam arasında lekelenme buğulanma gibi olaylar varsa umursamamazlık etmeyin bu üretim hatasıdır.Bir de argonlu cam denilen spesifik bir cam vardır. Bundan yaptıracaksanız belge muhakkak isteyin ve arayın. Çünkü argon gazı bazen durduk yerde çatlama ve patlamalara sebebiyet verebiliyor.Daha sıcak bölgelere uygun camlarda var.Yani bu biraz cüzdanınıza bakıyor aslında. Almanlar gibi “ben ucuz şey alacak kadar zengin değilim” diyorsanız :)Son not: Reflekte yada aynalı cam diye bilinen camları silerken alkol / kolonya kullanmayın :)

 9. Avatar photo

  Miraycım daha önce de söylediğim gibi senin bilmediğin ve elinden gelmeyen birşey yok valla. Bayılıyorum sana.

Bir yanıt yazın