Dekoratif alçı tekniği ile rölyef tablolar

-

Size daha önce uye idim 10marifet web inde
Merhabalar. Türkiye’de henüz fazla bilinmeyen bir sanatı sizlerle paylaşmaktan dolayı çok mutluyum. Eğer sizler de benim gibi farklı hobiler arayışında iseniz gelin birlikte bu sanatı tanıyalım. Çıkış noktası Rusya olan bu sanatın adı “Sculpture Painting Paste yani Türkçe’ye çevirirsek heykel boyama sanatı. Macun kıvamında olan bu alçı, fiber ve boya karışımından oluşmaktadır.

Çeşitli büyüklükte spatulalar yardımı ile resimlere doku, derinlik ve 3D görüntü verilmektedir. Rusya ve birçok yabancı ülkede çiçek yapımı egitimi için workshoplar düzenlenmektedir. Sculpture Painting Paste sadece Rusya’da satıldığından dolayı almak oldukça maliyetli, fakat benim araştırmalarım sonucunda bu alçıya en yakın Rich in Pasta, kutusu 15 tl ve çeşitli renkleri mevcut.

Çalışmalarımda çeşitli rölyef çiçek ile birlikte çizim kullanmak, tasarlamak kendi hayal dünyama ait :) Daha detaylı bilgi için profilimdeki instagram linkinden bana ulaşabilirsiniz.
Bir yanıt yazın

Avatar photo

Dekoratif Alçı Tekniği ile Rölyef Tablo/pano calismalari yapmaktayim.Agac tuval uzerine Birbirinden güzel kabartma cicekler yaparak Kendi hayal dünyamı da katarak çizimlerle tablo eser olusmakta. Sevgiler